pondělí 15. ledna 2018

Knižní tip (1)

Share it Please


Hezký večer všem mým čtenářům.


Je to již nějaká doba, kdy jsem naposledy vydávala článek s knižními tipy, ale dnes mi do oka padla jedna knižní novinka, kterou jsem vám musela urychleně představit. Možná jste ji již zaznamenali a možná ne.

Určitě si pamatujete humbuk, který probíhal u thrilleru Manželé odvedle od Shari Lapena, která měla nejen lákavou obálku, ale i anotaci a samozřejmě masivní reklamu, jíž jsem podlehla i já. Knihu jsem si koupila, celkem rychle přečetla, ale nakonec ve výsledku jsem byla hodně zklamaná. Podle mého názoru se jednalo o další průměrný thriller, který může zaujmout maximálně nováčky v tomto žánru, ale určitě ne ostřílené čtenáře. 

Novinka od Shari Lapena s názvem Někdo cizí v domě by měla vyjít 1.2.2018 a samozřejmě jí nechybí dnes už obligátní bestsellerová nálepka. Anotace zní lákavě a já jsem už teď zvědavá, jaká kniha nakonec bude a zda předčí autorčinu prvotinu.

Někdo cizí v domě│Shari Lapena

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. 
Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí.
Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...Četli jste autorčinu předchozí knihu Manželé odvedle?
Líbila se vám nebo vás naopak zklamala?
Budu se těšit na vaše komentáře.

16 komentářů:

 1. Vůbec jsem netušila, že vyjde další její kniha. Mě se Manželé odvedle také moc nelíbili, ale to jistě víš. Přesto jsem na tuto zvědavá. Už jen jestli se autoka trochu zlepšila nebo více rozepsala :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky ne, náhodou jsem na knížku narazila v Knižním klubu v předprodeji. Taky budu zvědavá, zda se polepšila :-)

   Vymazat
 2. Nečetla jsem je, ale mám e v e-booku. Tak si je tam třeba časem pustím na předčítání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkus, třeba tě zaujme. Rozhodně to ale není žádná pecka, jak někteří tvrdí...

   Vymazat
 3. První autorčinu knihu jsem nečetla. Tahle novinka, o které jsem vůbec neslyšela, ale vypadá zajímavě. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Také mám tuto knihu nachystanou do knižního tipu, ale tedy nevím, zda sama najdu odvahu. Manželé pro mě byli příliš velkým zklamáním :( Uvidím, kdyžtak to jistí knihovna :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky budu dost váhat při koupi, ale jak říkáš, knihovna to kdyžtak jistí...

   Vymazat
 5. O vydání další autorčiny knihy jsem nevěfěla, ale asi jí zkusím :-) Přece jen mě se Manželé odvedle líbily (jako jeden z mých prvních thrilerů).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pamatuji si, že se ti líbili, tak snad i tahle novinka bude stát za to. Navíc dnes jsem zjistila, že v březnu vychází novinka od B.A. Paris, která napsala Za zavřenými dveřmi, ta se nám taky hodně líbila, takže do té půjdu určitě.

   Vymazat
  2. Včera večer jsem o novince od Paris četla u tebe prvně a koukala jsem že motto už na ní lákají na svém fb ;) Tu si nenechám ujít! Za zavřenými dveřmi je v mé TOPce (která snad o víkendu vyjde na blogu) ;)

   Vymazat
  3. Budu se na tvou topku těšit :-)

   Vymazat
 6. Připomíná mi to spoustu jiných podobných knih typu Manželé odvedle, Dívka ve vlaku a tak :) Ale stejně jsem na ni zvědavá :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě tyhle knihy celkem baví, i když ne všechny se povedou :-)

   Vymazat
 7. Jé já nevěděla, že autorce vyšla další kniha (Manželé od vedle měly asi lepší marketing :-D) Ale nečetla jsem zatím právě ani Manžele, ale jsou v plánu a tahle vypadá také zajímavě!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě nevyšla, teprve vyjde v únoru, ale to je už za chvilku vlastně :D Manželé jsou pro mě zklamáním, ale třeba tahle bude lepší, uvidím :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.