pondělí 6. srpna 2018

Knižní přírůstky (16)

Share it Please


Hezké odpoledne milí čtenáři.

Srpen je v plném proudu, ale já vám ještě dlužím nějaké ty přírůstky z července. Je jich zase trochu víc, a to jen proto, že jsem si objednala u Knižního klubu pár knížek z výprodeje. Těm nízkým cenám nešlo opravdu odolat a dost jsem se krotila, abych si jich tam nepřihodila více. Nakonec jsem si jich koupila "jen" osm. K tomu mi přišly dva recenzní výtisky a dvě knihy jsem si koupila z bazárku na Databázi knih. Je toho celkem dost na jeden článek, ale doufám, že mi to odpustíte.

Začneme recenzními výtisky. Nejprve mi přišel recenzáček od české autorky Barbory Walterové Benešové s názvem Došel nám čas. Autorka mě sama před časem oslovila, zda bych neměla zájem zrecenzovat její novinku a já po přečtení anotace a shlédnutí traileru vůbec neváhala. Kniha mi svým tématem hodně připomíná Blackout, který jsem nedávno četla a recenzovala. S podobným námětem bylo napsáno celkem dost knih, jsem tedy zvědavá, jestli autorka zaujme něčím novým.
Druhým recenzním výtiskem je novinka z nakladatelství Slovart Je tohle láska? od Holly Bourne. Na knížku jsem se opravdu hodně těšila a nemohla se skoro dočkat, protože předchozí díl Už jsem normální?!? mě nadchl. Pokud si knihu chcete připomenout, recenzi jsem sepsala zde
Následující dvě knihy jsem koupila přes bazárek na Databázi knih. První z nich je Poslední anglická královna od Stevea Robinsona, což je třetí díl ze série s Jeffersonem Taytem, který mi jako jediný chyběl. Jsem ráda, že už je mám všechny. Teď už mi zbývá jen čekat, až Mystery Press vydá další díly.
Druhou knihou z bazárku je Čtvrtá oběť od Håkana Nessera. Prodávala se opravdu za pakatel a jelikož se mi autor hodně líbil, neváhala jsem. Moc ráda si celou sérii s Van Veeterenem přečtu hezky pěkně od začátku. Časem určitě seženu všechny díly. Čtvrtá oběť je druhý díl série.
A teď konečně mrkneme na knihy z výprodeje u KK. Celkem dlouho jsem váhala, než jsem odeslala objednávku, knihy pořád různě měnila a nemohla se rozhodnout. Dvě knihy mi dokonce vyprodali přímo před nosem. Nakonec jsem nakoupila tyto:

Dopisy mrtvých od autora Luca Vesteho mě nalákaly anotací, která slibuje jakési psychologické experimenty. Hodnocení nemá sice kniha nijak vysoké, ale ráda si na knihu udělám vlastní názor.
Na Dvojí život od Diane Chamberlain jsem koukala už při samotném vydání knihy. Recenze byly více než pozitivní a jelikož jsem od autorky již četla Krutou volbu a Před bouří (a obě se mi hodně líbily), když jsem Dvojí život objevila ve výprodeji, neváhala jsem.
Na Advokátovu dceru od Anthonyho Franzeho mě nalákala Mermaidka z Mermaidina čtecího koutku. Jelikož ji ještě nečetla a její názor tím pádem neznám, trochu jsem zariskovala a těch 59 Kč za ní obětovala.
Psychothriller Hodná holka, který napsala Mary Kubica, mě také lákal už delší dobu. Až teď jsem se konečně rozhoupala a knížku si pořídila. Od autorky jsem zatím ještě nic nečetla, ale k recenzi mám její knihu Neplakej a z knihovny půjčeného Andílka. Momentálně přemýšlím, po které její knize sáhnu jako první - jestli je budu číst chronologicky, jak byly u nás vydány, nebo na přeskáčku.
Kniha MemoRandom od Anderse de la Motteho byla jasná volba, protože jsem si před časem koupila druhý díl UltiMatum a jen jsem čekala, až přijde příležitost ke koupi prvního dílu.
Poslední dobrý muž od A. J. Kazinskiho byl tak trochu sázka do loterie. Zaujala mě anotace a jestli se mi bude líbit, pořídím si i další díly.
Když se objevila kniha Tmavé stěny Willardu od Ellen Marie Wiseman ve výprodeji za 79 Kč, zajásala jsem. Na knihu jsem měla políčeno delší dobu a ta v podstatě odstartovala můj nákup u KK.
Posledním kouskem z výprodeje je Hříšnice od Tess Gerritsen. Jedná se sice o třetí díl ze série, ale vůbec mi to nevadí, časem buď pořídím i předešlé, anebo se na to vykašlu a přečtu ji jen tak. Od autorky jsem četla zatím jen knihu Umři znovu. Psala jsem na ni recenzi, která je má jedna z prvních publikovaných na tomto blogu. Přečíst si ji můžete zde.

Taky považujete výprodeje za zlo? Jaké knihy jste si pořídili vy?

8 komentářů:

 1. Stoprocentně jsou výprodeje zlo! :)) Z knih jsem nic nečetla, ale Tmavé stěny Willardu mě už také dlouho lákají. Budu se těšit na recenzi. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že v tom nejsem sama :D Na Tmavé stěny jsem hoodně zvědavá, snad bude brzy čas se ke knize dostat :-)

   Vymazat
 2. Jak nalákala když jsem ji jěště ani nečetla? :-O To už bude taky pomalu rok, co jí mám doma! Myslím Advokátovu dceru, ale to jsi zajisté pochopila. :-)
  Jinak same parádní kousky! Přeji pěkné čtení. Na Tmavé stěny W. jsem měla taký zálusk.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nalákala tím, že sis ji vůbec koupila :D A zrovna takový žánr,který u tebe není až tak běžný :-) Jsem si říkala, cože? :D Tu knihu chci taky :D Snad ji přečtu někdy v brzké budoucnosti...nechám se překvapit, ale mám takový pocit, že se k ní dostaneš se svým nynějším čtecím tempem dříve :-))
   Děkuji :-) Divím se, že Tmavé stěny W. ještě nemáš :-O

   Vymazat
  2. Popravdě jsem Temné stěny W. vytěsnila a zapomněla na ně :(
   A musím přiznat, že jsi mě na Advokátovu dceru tím připomentím dost nalákala, možná přehodnotím srpnové čtecí plány, nebo ji zahrnu do zářijových :))

   Vymazat
  3. Tak to by bylo fajn, kdyby ti ta Advokátova dcera vyšla zařadit do plánů, aspoň budu vědět, jestli stojí za to. I když ne vždy máme stejný názor (viz Někdo cizí v domě) :D

   Vymazat
 3. Pěkné nové kousky :) Úplně jsi mi připomněla, jak jsem se čtením pozadu. Asi na polovinu těchto knih se chystám a pořád ne a ne se k nim dostat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Já mám taky pocit, že jsem pořád pozadu, nestíhám číst tolik, kolik bych chtěla a hromady se vrší a vrší... :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy