neděle 29. července 2018

Červnová rekapitulace

Share it Please


Hezký večer milí čtenáři.

Červen je již minulostí, ale já si ho připomenu v podobě rekapitulace, kterou každý měsíc vydávám. Jak jsem si vedla v tomto měsíci, co se týče přírůstků a přečtených knih? Přírůstků bylo opravdu hodně, ale mohla za to jediná věc. Měla jsem narozeniny. Navíc se mi sešlo opravdu hodně recenzních výtisků, hlavně z Cosmopolisu a Slovartu.


Přírůstky:


Nákupy:


Oběť bez tváře - Stefan Ahnhem
Hořící stromy - Kristina Ohlsson
Ďáblův spár - Lara Dearman
Krvavý leden - Alan Parks
Genesis - Karin Slaughter
Spirála - Kodži Suzuki
Záhada na zámku Styles - Agatha Christie
Vražda na golfovém hřišti - Agatha Christie
Ztracené děti - Linda CastilloRecenzní výtisky:


Chlapec, který přežil pochod smrti - Pavel Taussig
Tajemství skotské krve - Jan Hrdina
Stíny pod zálivem - Lucy Clarke
Anděl smrti - Richard Sklář
Morgenland - Richard Sklář
Vlaštovka, kočka, růže, smrt - Håkan Nesser
Dej mi své jméno - André Aciman
Kamenný dům - A. K. Benedict
Horké mléko - Deborah Levy
Cigaretky na dva tahy - Dominik Dán
Normálně jiní - Tammy Robinson


Narozeninové dárky:


Otevřený hrob - Angela Marsons
Pokrevní pouta - Angela Marsons
Už mě vidíš? - S. J. Bolton
Poslední paní Parrishová - Liv Constantine
Hon na mrtvého - Tim Weaver
Manželka mezi námi - Greer Hendricks, Sarah Pekkanen
Balíček - Sebastian Fitzek
Chlapec s kamínky - Sophie Loubiere
Dítě ohně - S. K. Tremayne


Červnové přírůstky - na obrázku chybí dvě knihy, které jsem poslala dál.
V červnu stejně jako v květnu jsem přečetla celkem 9 knih, takže jsem nadmíru spokojená. Jaké knihy jsem přečetla a zda se mi líbily, se dočtete níže.


Přečtené knihy:Jutta│Vladimír Černil ✰✰✰✰

Příběh je zasazen do období holokaustu, odehrává se v delším časovém rozpětí od listopadu 1942 až po přelom dubna a května roku 1945, kdy se válka pomalu chýlila ke konci. Čtenář sleduje Zdeňkův, posléze i Juttin boj o holý život, kdy kolikrát měli opravdu namále a jejich životy mohly náhle skončit. Příběh ukazuje nejen hrůzy tehdejší doby, ale naopak i krásné chvíle, kterým se uměli poddávat. Autor příběh sepsal velice čtivě, už od prvních stránek jsem se ponořila do vyprávění Zdeňka a s netrpělivostí očekávala, kdy a za jakých okolností se setká s Juttou. Nejedná se o žádné oddechové čtení i přesto, že jsem knihu přečetla za celkem krátkou dobu.

recenze zde


Paní půlnoci│Cassandra Clare ✰✰✰✰

V této knize se Autorce povedl vytvořit dokonalý fantasy svět, který je provázaný s naším skutečným světem a kde musí být dodržována jistá pravidla a zákony. V knize vystupuje velké množství postav, z nichž si mnohé oblíbíte. Příběh je vyprávěn er-formou a zaměřuje se především na hlavní ženskou hrdinku Emmu Carstairsovou, jejímž cílem je najít vrahy svých rodičů a pomstít je. Další důležitou postavou je její parabátai Julián Blackthorn, jehož pojí s Emmou zvláštní pouto. Začátek mi přišel dost kostrbatý a komplikovaný, neboť autorčiny knihy jsem nikdy nečetla a neměla jsem s ní žádnou zkušenost. Zahrnula mě velkým množstvím informací, které se mi podařilo zpracovat až někde na sté stránce. Poté jsem se začetla a nic mou četbu nerušilo. Konec byl otevřený a zároveň nalákal na Pána stínů, tedy pokračování této série.

recenze zde


Dokonalé stopy│Helen Fields ✰✰✰✰

Dokonalé stopy jsou prvním dílem nové série s dvojicí vyšetřovatelů v hlavní roli - Lucem Callanachem a Avou Turnerovou. Jedná se o nadprůměrné čtení, které zaujme především ty čtenáře, jimž nevadí nahlédnout do mysli šíleného psychopata při plánování a provádění jeho odporných činů, neděsí je potoky krve a brutální scény s mnohdy detailními popisy, a prahnou po napětí a překvapivých momentech. Dokonalé stopy jsou slibně rozjetou sérií, která sice není dokonalá, ale můžeme jen doufat, že s dalším dílem bude lepší a lepší.

recenze zde


Černá díra│Yrsa Sigurðardóttir ✰✰✰✰✰

Skvělá kniha, která vás už od prvních stránek vtáhne a nepustí do poslední stránky. DNA byla skvělá, ale že ji Černá díra na plné čáře předčí? Stalo se. Autorka to se čtenáři umí. Atmosféra mrazivého Islandu je skvěle vykreslená už od prologu, který byl až strach nahánějící. Téma bylo smutné, nejhorší pro mě bylo pomyšlení na to, že se to děje pořád. Závěr byl excelentní a epilog? Po jeho přečtení se mi až zastavil dech. Brilantní kniha! Oblíbila jsem si i ústřední dvojici Huldara a Freyju a jsem moc zvědavá, co přinese závěrečný díl.

recenze zde


Na odvrácené straně│Anthony O´Neill ✰✰✰✰✰

Z této knihy jsem nadšená! Postava androida je bezkonkurenční a ty hlášky, které nám servíroval, byly vtipné a já se jich nemohla nabažit. Damien Zackon coby poručík nováček je sympaťák, kterého si hned oblíbíte. Život na odvrácené straně Měsíce se autorovi povedl dobře popsat, občasné technologické popisy mohou sice nudit, ale pro děj jsou důležité. Určitě se jimi nenechte odradit. Fanouškům sci-fi rozhodně doporučuji!

recenze zde


Palác lží│Erin Watt ✰✰✰✰

Jedná se o celkem důstojné ukončení série o Elle a Reedovi (další díly se zaměří na Reedova bratra Eastona). První díl však překonán nebyl, ale zase mě to díky detektivní zápletce bavilo více než Prokletý princ. I když bylo předem celkem jasné, jak se zápletka vyvrbí a jaký bude konec, ničemu to nevadilo, protože se opět jednalo o čtivou a návykovou záležitost, kterou jsem zhltla během dvou dnů. Na pokračování s Eastonem jsem vcelku zvědavá, něco bylo nakousnuto už v tomto díle a myslím, že hodně čtenářek je natěšených. Easton a ostatní jsou sympatičtí, snadno si je jako postavy oblíbíte a budete hltat jejich lásky a trápení a různé bolístky jedním dechem.Hrob kolibříka│Jennifer Skutelsky ✰✰✰✰

Pokud máte pocit, že dnešní thrillery jsou si všechny podobné a myslíte si, že vás už nic nedokáže překvapit, zkuste Hrob kolibříka, ve kterém se dokonale snoubí magický realismus s detektivní zápletkou. Děj se odehrává kdesi v Latinské Americe, v zemi, kterou ovlivnila diktatura tak moc, že ani nastupující demokracie nic nezmůže. V knize nechybí magické motivy, zaryté a dlouholeté tradice, u kterých vám bude rozum stát, kde vzduch je tak řídký, že způsobuje halucinace. Nechte se unášet na vlnách úžasných popisů tamní fauny a flóry a dechberoucích přírodních scenérií.

recenze zde


Tajemství skotské krve│Jan Hrdina ✰✰✰✰

Slušný a lehce nadprůměrný historický román s detektivní zápletkou, který se odehrává ve viktoriánském Skotsku na hradě Kilcarron, jenž je opředen tajemnem a děsivým prokletím. Je vidět, že autor se v problematice vyzná, příběh tím působí uvěřitelně. Bohužel detektivní práce je brzy upozaděna, což mě zklamalo, neboť se kniha prezentuje jako detektivka. Milovníci Skotska si však přijdou na své.

recenze zde


Chlapec, který přežil pochod smrti│Pavel Taussig ✰✰✰✰

Autorův životopis jsem měla přečtený na jeden zátah. Opravdu silné a mrazivé čtení, které vás k sobě připoutá a nepustí. Člověk dodnes kroutí hlavou nad hrůznými činy, které byly páchány (nejen) na Židech, přičemž o život přišly milióny nevinných mužů, žen i dětí, a to z velké části právě v koncentračních táborech. Chlapec, který přežil pochod smrti je útlá knížečka menšího formátu, ale o to většího obsahu. Myslím si, že je jedině správně, že se tyto knihy vydávají, protože na hrůzy, které se děly, bychom neměli zapomínat, ale zároveň je třeba se z nich poučit, aby se už nikdy v životě neopakovaly.

recenze zde
Červen ve zkratce:


Počet přečtených knih: 9
Počet přečtených stran: 3 040
Překvapení měsíce: Na odvrácené straně
Zklamání měsíce: ---
Nejčtenější žánr: thriller/válečné
Nejčtenější nakladatelství: GradaJak jste si vedli v červnu vy?

8 komentářů:

 1. No ty jo, to je nadílka :-o Tolik knížek jsem jako nové knihy snad nikdy neměla :D Spousta, které mě zajímají a spousta, které bych taky ráda měla. Tak ať se líbí! ;) A 9 přečtených je taky paráda. To já těžce pokulhávám... Jaký je tvůj trik? Ráda bych se ho naučila :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdy si říkám - nepřeháním to? :D Rodina byla štědrá, navíc si kupuju jen knížky, za nic jiného neutrácím.
   Trik k devíti přečteným knížkám, popravdě asi prostě číst :D já čtu každou volnou chvíli, pokud nepíšu recenzi....

   Vymazat
 2. No ne? Já přišla s červnovou rekapitulací dříve než ty? Jak se mi to povedlo? :-)
  No ale bohužel, ji nemám tak krásně rozkošatělou jako ty. Devět knih je krása na místo té mé jedné a půlky druhé :-D
  A narozeninové balíčky máš taky bohatší na kousky než já - ale to mě vůbec nepřekvapuje.
  Zajímala by mne kniha Jutta, ale to jsem psala už u článku s recenzí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prostě jsi byla rychlejší :D Ale že to obě vždycky necháváme až na konec následujícího měsíce...my se prostě nepolepšíme :D
   Juttu už nemám, darovala jsem ji sestře + ještě Chlapce, který přežil pochod smrti, má ráda válečné příběhy jako ty :-)

   Vymazat
 3. Pěkná rekapitulace, přečetla jsi toho v červnu vážně hodně :) Asi na polovinu knih se chystám, láká mě Na odvrácené straně, Palác lží i Dokonalé stopy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) červenec bude o jednu knihu slabší :D
   Tak snad se k těm knihám dostaneš brzy a přečtu si třeba i recenzi, budu se těšit :-) Myslím, že sis vybrala dobré tipy :-)

   Vymazat
 4. Parádní nadílka!!!!! Nejvíc mě zaujal asi Hrob kolibříka, Poslední paní Parishovou čtu a nějak se pořád nemůžu začíst... Manželka mezi námi a Horké mléko mě čekají... na ně jsem hodně zvědavá :) Užij si čtení!!! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :D Ten Hrob kolibříka je zvláštní, ale mi se líbil hodně. Na Poslední paní Parrishovou jsem zvědavá, je hodně chválená...tak snad se začteš :-) Na Manželku mezi námi jsem zvědavá maximálně..a Horké mléko přečtu v srpnu :-) Díky a nápodobně :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy