středa 20. června 2018

Květnová rekapitulace

Share it Please


Hezké odpoledne všem mým čtenářům.

Květen máme dávno za sebou a tak nadešel čas si jej trochu sesumírovat. Nejen, že jsem opět hojně nakupovala a syslila recenzní výtisky, dokonce jsem i jednu knihu vyměnila a jednu vyhrála.


Přírůstky:


Nákupy:


Palindrom - E. Z. Rinsky
Přítelkyně smrti - Bernhard Aichner
Dvojitý kříž - Chris Carter
Popravčí - Chris Carter
Zloba - Chris Carter
Démoni - Karin Slaughter
Noční pták - Brian Freeman
Hřbitov nadějí - Karin Slaughter
Sestra smrt - Daniel Petr
Hovor se smrtí - Chris Carter
Vila na Sadové - Richard Sklář
Žízeň - Jo Nesbø
Kdo jinému jámu kopá - Marie Rejfová
Sál smrti - Peter MayRecenzní výtisky:


Jutta - Vladimír Černil
The Crown - Robert Lacey
Nezavírej oči - Holly Seddon
Na odvrácené straně - Anthony O´Neill
Černá díra - Yrsa Sigurðardóttir
Dokonalé stopy - Helen Fields
Mise Saturn - John Sandford
Hrob kolibříka - Jennifer Skutelsky
Ilustrované dějiny moderní Evropy - Hsi-Huey LiangVýměna:


Nebezpečná iluze - Winter Renshaw


Výhra:


Šťastně až do smrti - Anna Ekberg


Květnové přírůstky (na fotce chybí akorát Ilustrované dějiny moderní Evropy, které přišly až den po focení a už se mi ta hromádka nechtěla fotit znovu)
V květnu jsem přečetla celkem 9 knih, což považuji za více než zdařilé, protože jsem si dokonce o jednu knihu přilepšila oproti dubnu. Paráda. Mám ze sebe radost 😁.


Přečtené knihy:Papírová princezna│Erin Watt ✰✰✰✰

Skvělé oddechové čtení, které jsem přelouskala jedním dechem. Láska, lži, intriky, erotika, bohatství, luxus, sexy chlapi - to vše  na vás v knize čeká a ještě mnohem víc. Postavám bych možná přidala pár let navíc, aby vše působilo realističtěji, ale i tak jsem spokojená. Jsem ráda, že hlavní hrdinka nebyla jen hloupá nána s hlavou v oblacích, ale. Autorka se bohužel nevyhnula pár obvyklým klišé, které tento typ literatury přitahuje, ale mnohé jsem jí odpustila. Občas jsem se nad některými scénami pousmála, také hlavně přitom, jak hlavní hrdinka neustále obdivovala Reedovy vypracované svaly a neustále čtenářům připomínala jeho fyzické kvality. Reed je správný "zlý chlapec" a vůbec se nedivím, že si ho některé čtenářky zamilovaly a doslova všem bratrům propadly. Já k tomu neměla daleko. Nemůžu se dočkat pokračování.


Prokletý princ│Erin Watt ✰✰✰

Mé radostné pocity, které jsem měla po dočtení Papírové princezny, se po přečtení Prokletého prince už nedostavily. Kniha je tentokrát psána i z pohledu Reeda, takže se dozvíme jeho pohnutky a trochu více tohoto na venek drsného chlapce poznáme. Musím říct, že se mi v prvním díle víc líbilo, jak na mě působil, tak tajemně a opravdu drsně. V tomto díle se jeho postava stala citlivější a poznali jsme jeho pravé já, že za tou drsnou slupkou se skrývá normální muž, které zasáhla ztráta matky, stejně jako Ellu. To mají oba společné. První polovinu knihy se ovšem nic moc neděje, Reed i Ella zažívají různé trable a je jasné, že brzy se dají opět dohromady. Čekala jsem větší jiskření a vzrušení mezi těmi dvěma, ale to, co v prvním díle dokonale fungovalo, zde chybělo. Knihu musím hodnotit bohužel jako průměr, který ničím zvláštním nevybočuje, což je škoda. Reeda Royala jsem si oblíbila a po otevřeném konci se na pokračování rozhodně chystám, ale už to asi nebude takové horké, jak před přečtením tohoto dílu.


V úkrytu│Liz Nugent ✰✰✰✰✰

Skvělý psychothriller se skvělou psychopatkou v hlavní roli. Mnohdy vám zůstane rozum stát nad tím, čeho jsou lidé schopni, aby dosáhli svého. A ten konec! Doslova šokující. Na knihu jsem nemohla přestat myslet ani druhý den po dočtení, což se mi nestává zase tak často. Rozhodně doporučuji.

recenze zde


Někdo cizí v domě│Shari Lapena ✰✰

U téhle knihy jsem měla pocit, jako bych četla opět Manželé odvedle - podobné postavy, nelogické chování, bez napětí. Autorka vykrádá své vlastní knihy a vůbec se nikam neposunula. Děj sice plyne rychle, ale na přítomný čas, ve kterém autorka píše, si musíte déle zvykat. Postrádala jsem více napětí. Podprůměr.

recenze zde


Kreativní zápisník│René Nekuda ✰✰✰✰✰

Píšete rádi? Tvoříte rádi? Malujete rádi? Tak přesně pro vás je tento roztomilý zápisník uvnitř s krásnými ilustracemi určen. Pokud máte kreativní duši, rádi objevujete a zkoušíte nové věci, tento zápisník by vám neměl chybět. Skvělá záležitost pro kreativní a tvořivé lidi.

recenze zdePentagram│Jo Nesbø ✰✰✰✰✰

Nesbø opět nezklamal. Naservíroval čtenářům velmi čtivý příběh už od prvních stránek. Harrymu budete držet palce, aby to s ním nedopadlo špatně, aby se konečně vzchopil a zničil tu svini Waalera. Podotýkám, že Waaler je skvěle napsaná záporná postava - odporný ve všech ohledech. Na této knize se mi líbilo, že zde Harry řešil pouze jeden případ, čtenář se tak mohl více soustředit a případy se mu (jako například u minulého dílu) tolik nepletly. V knize nechybí dějové zvraty, které se čtenářem zamávají, překvapivé rozuzlení ani výborný závěr. Souboj ve výtahu byl geniální. Skvěle napsáno. Nemám opravdu nic, co bych vytkla. Parádní jízda od začátku do konce. Už teď se nemohu dočkat dalšího dílu. 


Smrt všem prasatům│Tony Parsons ✰✰✰✰

Jedná se o velmi povedený první díl série, neboť není na první pohled jasné, kdo je vrahem, protože případ je dosti zamotaný. Trochu mi vadilo, že anotace a vlastně už i samotný název dost napovídá a čtenář může být zbytečně brzy ochuzen o napínavé momenty a zvraty, což podle mého názoru trochu uškodilo celkové atmosféře příběhu. příběh má pár much, které autor v dalších dílech jistě vypiluje k dokonalosti, aby se čtenáři mohli těšit na lepší a propracovanější pokračování. Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale druhá polovina mě přikovala k židli a nemohla jsem se odtrhnout. Líbilo se mi prostředí Londýna i různá jeho zákoutí. I když zápletka zasazená na soukromou střední školu pro vyvolené není moc originální, autor si s jejím zpracováním celkem vyhrál a povedl se mu sepsat napínavý krimi román se zajímavým hlavním hrdinou.

recenze zde


Slib mlčení│Linda Castillo ✰✰✰✰✰

Skvělý detektivní thriller z policejního prostředí. Od knihy a celého příběhu jsem měla velká očekávání a s potěšením mohu oznámit, že se naplnila. Jedná se o strhující thriller, který mě vtáhl hned od prvních stránek a už nepustil. Autorka píše velmi čtivě, do příběhu se ponoříte a nevnímáte okolí, jen hltáte stránku za stránkou. Nevěřila jsem, že mě knížka tak chytne, ale opak se stal pravdou. Příběh nemá žádná hluchá místa, takže ani na okamžik nepocítíte byť jen náznak nudy. Naopak. Napětí stoupá každou přečtenou kapitolou a vy jen s trnete, co přinesou další stránky. Nechybí hodně zvratů, které zamíchají s dějem a vy budete podezírat každého ze spáchání oněch brutálních vražd.

recenze zde


Ledové sestry│S. K. Tremayne ✰✰✰✰✰

Ledové sestry jsou velmi čtivým psychologickým thrillerem zahaleným určitým stupněm mystična, které dodává celkovému příběhu na atmosféře. Téma dvou sester, jednovaječných dvojčat, z nichž jedno zemře a později se ukáže, že zemřela ta druhá, je dost atraktivní a lákavé. Originální jistě není, ale zpracování považuji za velmi vydařené. Líbilo se mi i odhalení děsivé skutečnosti, která zpočátku nebyla vůbec patrná, neboť rodina působila spořádaně a slušně. Postupné odkrývání pozadí tragédie, jež celou rodinu zasáhla, směřovalo k nevyhnutelnému a pro mě zcela šokujícímu konci, neboť jsem takovéto rozuzlení vůbec nečekala. Co se zdálo být na první pohled jasné, ve výsledku bylo docela jinak.

recenze zde
Květen ve zkratce:


Počet přečtených knih: 9
Počet přečtených stran: 3 128
Překvapení měsíce: V úkrytu
Zklamání měsíce: Někdo cizí v domě
Nejčtenější žánr: thriller
Nejčtenější nakladatelství: ---Jak jste si vedli v květnu vy?

6 komentářů:

 1. 9 knih je skvělé, závidím. :) Jinak novými knihami rozhodně nešetříš... taková hromada. :)) Užij si je a přeju krásný zbytek června plný spousty kvalitního čtiva. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Přečetla jsi toho hodně :) A taky pěkná hromádka přírůstků :) Četla jsem Nebezpečnou iluzi, to byla milá oddechovka :)A Černou díru od Yrsy se právě chystám rozečíst :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tolik knih přečtu nebo nakoupím za tři měsíce a ty za jeden :D Fakt se ti vedlo skvěle! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Devět knih je hodně slušný počet. Nicméně to nemá na hromádku nových knih :-D

  OdpovědětVymazat
 5. No jako každý měsíc, pěkně rozsáhlá rekapitulace - parádní počet přečtených. A ty přírůstky opět ve vydařeném počtu.. Jak jinak :-D

  OdpovědětVymazat
 6. Tak tomu říkám shrnutí :-)) Máš ještě vůbec kde nové úlovky dávat? Já jsem z důvodu nedostatku místa pomalu přesedlala na eknihy, které nakupuju v poslední době více než knihy papírové :-)
  Jinak i z přečtených knih tam máš samé zajímavé kousky a hlavně devět přečtených je fakt luxus :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy