úterý 19. června 2018

Knižní přírůstky (13)

Share it Please


Hezké odpoledne milí čtenáři.


Ještě než vám představím narozeninové přírůstky, které budu mít co nevidět snad pohromadě, měla bych vás seznámit s přírůstky, jenž mi přibyly před narozeninami či krátce po nich. Opět se jedná o velmi levné nákupy různě po bazárcích, ale jsem za ně velmi šťastná. Hlavně za jednu novinku, kterou jsem měla vyhlédnutou v katalogu Knižního klubu a já na ni narazila na bazaru Databáze knih za 140 Kč i s poštovným 😊. A to je úplně nová, nečtená. Níže se dozvíte, která to je.

Nejprve tu mám jeden recenzní výtisk z nakladatelství Moba. Nedávno se opět jako každý měsíc na jejich stránkách "bojovalo" a různé tituly nabízené k recenzi a já si vyhlédla knihu Vlaštovka, kočka, růže, smrt od Håkana Nessera. Severské krimi mě baví a na Nessera jsem hodně zvědavá už proto, že jsem dosud od něj ještě nic nečetla. 
Oběť bez tváře od Stefana Ahnhema mám na wishlistu už delší dobu a divím se, že jsem si ji pořídila až teď. Překvapilo mě, jaká je to velká a vcelku tlustá kniha, což mě však od budoucího čtení vůbec neodradilo. Myslím, že už se pomalu chystá druhý díl této série, takže bylo na čase si knížku aspoň pořídit.
Kristina Ohlsson je jedna z mých nejoblíbenějších autorek švédské krimi, ale bohužel do teď jsem od ní nevlastnila žádnou knihu (což chci v nejbližší době napravit). Sérii s Fredrikou Bergmanovou jsem si vypůjčila z knihovny a prakticky celou přečetla (nemám přečtený akorát poslední díl). Po autorčině novince Hořící stromy jsem pokukovala delší dobu a až teď jsem narazila na super levný kup na bazaru FB (spolu s touto knihou jsem koupila ještě i tu následující). Mám ohromnou radost a doufám, že se k ní dostanu co nejdřív.
Druhou levnou knihou z bazaru FB je i Ďáblův spár od Lary Dearman, na který mám už také delší dobu spadeno, a to hlavně díky Zdence Medvědí, která mě před delší dobou na knihu upozornila. Navíc je přirovnávána ke knihám Petera Maye, jehož jsem si oblíbila díky sérii z Ostrova Lewis. 
Na řadu přichází zmiňovaná kniha z úvodu. Krvavý leden od Alana Parkse mě nalákala hned úvodní větou z anotace: "Temná, drsná retro detektivka z Glasgowa sedmdesátých let ohlašuje nový talent skotské noir krimi." A já to Skotsko prostě "žeru", takže jsem se dlouho nerozmýšlela a chňapla po příležitosti. Mé nadšení po převzetí knihy však netrvalo dlouho, protože knížky se zmocnil můj syn a vytrhl mi závěrečné poděkování, které je teď na dva kusy 😢. Lhala bych, kdybych řekla, že jsem to neobrečela...Přitom mi nikdy žádnou knihu neroztrhl a opravdu nevím, co ho to popadlo. 
Genesis od Karin Slaughter je dalším dílem série s Willem Trentem do mé sbírky. Teď už mi chybí jen pátý díl s názvem Podlost. Snad se brzy někde objeví. Kdyby se vám doma náhodou Podlost povalovala a už jste ji nepotřebovali, ráda ji za rozumnou cenu koupím.
Poslední knihou tohoto článku je Spirála od Kodžiho Suzukiho, kterou jsem si zároveň doplnila sérii Kruh. Teď už mi nic nebrání se do této série pustit.

Četli jste některou z knížek? 

Budu zvědavá na vaše komentáře.

7 komentářů:

 1. Tak Krvavý leden a Ďáblův spár tiše závidím. Gratuluji k úlovkům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Snad se ti taky poštěstí a knížky se k tobě dostanou.

   Vymazat
 2. Ke knihám gratuluju :) Na mě jsou to moc thrillerózní knihy, ale věřím, že tobě se budou líbit. :)) Užij si čtení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Ano, thrillery to jsou prostě moje gusto. Chápu, že ne každého to baví :-) A líbit se budou stopro, teda doufám.

   Vymazat
 3. Jen tak na skok koukám, že nic neznám a nic mě nezaujalo :-D
  Tak já jdu zase koukat do prázdna :-/
  Ale Tobě přeji pěkné čtení :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Taky jsem ostuda, kromě Nessera mi nikdo nic neříká :-D Ale tak snad budeš s knihama spokojená :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Tak ze zmíněných knih jsem četla jen Spirálu, ale už si ji moc nevybavuji :D Snad jen, že mě děsila :D A Hořící stromy mě zajímají, ani jsem nevěděla, že je to ze série. Ať se všechny knihy líbí a budu se těšit na recenze :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy