sobota 9. června 2018

Knižní přírůstky (12)

Share it Please


Hezké odpoledne milí čtenáři.


Dnes bych vám ráda představila knihy, které mi přišly k recenzi od nakladatelství Grada, s nímž je naprosto úžasná spolupráce. Skvělé Báře ještě jednou moc děkuji!

Jako první tu mám na recenzi takovou malou útlou knížku, ale s velkým poselstvím - Chlapec, který přežil pochod smrti od Pavla Taussiga, který se rozhodl zveřejnit své vlastní zápisky, jež sepsal jako jedenáctiletý kluk. Knížka obsahuje i různé dobové dokumenty či fotografie.
Poté jsem se rozhodla dát šanci českému autorovi Janu Hrdinovi, který napsal detektivní příběh s historickým pozadím Tajemství skotské krve.
Nad novinkou Lucy Clarkeové Stíny nad zálivem jsem vůbec neváhala. Psychotrhillery já můžu, navíc od autorky, která mi celkem sedí (například její kniha Modrá se mi líbila hodně, ale Poslední nádech už tolik ne). Tato má navíc úžasnou obálku a už se nemůžu dočkat, až otevřu první stránku a začtu se.
A pak tu mám dvě krásné knihy od ostravského autora Richarda Skláře: Anděl smrti a novinka Morgenland - Za největším tajemstvím třetí říše. Na autora jsem hodně zvědavá, Ostrava je moje rodné město, k němuž mám dost silnou citovou vazbu, takže jsem vůbec neváhala. Jelikož se však jedná o dvě volná pokračování, musím nejdříve přečíst Vilu na Sadové, kterou jsem si nedávno koupila.

To je zatím pro tento měsíc vše. 

V druhé polovině června mám narozeniny, takže určitě očekávejte další přísun nových knih, kterých už se teď nemůžu dočkat. 

6 komentářů:

 1. Anděl smrti je skvělý, chystám se i na Vilu na Sadové, ta Andělovi ještě předchází. Nicméně lze číst samostatně. Hodně se těším na novou Clarkeovou. Ta válečná je úžasně graficky vyvedená. Ať se knihy líbí :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ačkoliv knihy neznám, všechny mě hodně zaujaly díky výrazným obálkami! Umíš si dobře vybrat :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jednu máme společnou, ale to víš moc dobře sama :-) Jsem zvědavá, jak nám sedne. Já rozbalovačku udělám možná už zítra, ale vidím to spíš na pondělí. Mám tam knížky, které nemusí Mája vidět :-)

  OdpovědětVymazat
 4. neznam teda zadnou knihu, ale podle obalek a nazvu soudim, ze same temnejsi temata :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Nejvíc mě zaujalo Tajemství skotské krve, které vypadá vážně dost dobře. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Pěkné knížky zase máš :-)
  Mě zaujala hned ta první...což zajisté nebude lehké čtení...
  Musím kouknout na tvoji recenzi na Juttu, jak jsme byla mimo, tak zase nic nestíhám. :-D

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy