čtvrtek 31. května 2018

Knižní přírůstky (11)

Share it Please


Hezké odpoledne milí čtenáři.


Květen pomalu ale jistě končí a tak nadešel čas představit vám poslední přírůstky tohoto měsíce. Jedná se převážně o recenzní výtisky, ale mám tu i tři knihy z knižních bazarů. Nebudeme se zdržovat a hned si je pojďme představit.


Zkraje minulého týdne mi dorazil z nakladatelství Leda recenzní výtisk Na odvrácené straně od Anthonyho O´Neilla. Jedná se o sci-fi odehrávající se na Měsíci, které je určeno pro fanoušky Marťana a Quentina Tarantina. Marťan se mi hodně líbil, takže na tohle "slyším" a knížku jsem si proto nemohla nechat ujít.
Ve stejný den mi dorazil recenzní výtisk z Metafory, který mi udělal obrovskou radost. Černá díra je novinka a zároveň pokračování série s ústřední dvojicí Freyjou a Huldarem islandské autorky Yrsy Sigurðardóttir, jejíž DNA jsem si ihned oblíbila.
Žízeň Joa Nesbøho je zatím posledním případem Harryho Holea a i když ještě zdaleka nemám přečtené předchozí díly, výhodné koupi jsem neodolala. 
U nakladatelství Mystery Press právě teď vychází novinka autorky Marie Rejfové s názvem Komu straší ve věži. Knížku jsem nedávno zaregistrovala a když jsem se na ni zaměřila více, zjistila jsem, že se jedná o druhý díl humorné detektivky z pera české autorky. Takže jsem nelenila a poohlédla se po předchozím díle Kdo jinému jámu kopá, no, a už ji mám doma. 
Po delší době jsem zkusila štěstí u Dobrých knih a díky vstřícné a milé paní Veronice ke mně doputoval recenzní výtisk, který jsem si sama vybrala. Neváhala jsem moc dlouho a požádala o Dokonalé stopy od Helen Fields, tedy nejžhavější novinku z nakladatelství Plus. Co nevidět se do knihy pustím a už se na ni hodně těším.
Pak jsem na FB bazaru narazila na Sál smrti od Petera Maye. Do této série čínských thrillerů se chci pustit už delší dobu, ale zatím jsem na knihy z této série neměla štěstí. Jelikož je Sál smrti třetím dílem ze série, budu si muset nejprve sehnat dva předchozí díly. 
Na konci minulého týdne ke mně doputoval dlouho očekávaný recenzní výtisk z nakladatelství Omega, a sice Mise Saturn od Johna Sandforda. Při první várce posílání recenzentům na mě jaksi nezbylo, kniha byla ihned pryč a čekalo se na dotisk. Pak jsem se ještě párkrát připomněla a konečně mám knížku doma.
Poslední recenzní výtisky tohoto měsíce mi přišly od Joty. Jsem ráda, že se mi poštěstilo a podařilo se mi získat hned dva kousky. Tím prvním je Hrob kolibříka od Jennifer Skutelsky, což má být jakýsi magický román. Knížka je však řazena i do žánru thriller či detektivka, takže jsem opravdu zvědavá, co z toho nakonec vyleze. Překvapilo mě, že knížka je celkem tenká, takže snad bude i rychle přečtená.
No a nakonec tu mám z Joty Ilustrované dějiny moderní Evropy od Hsi-Huey Liang, které mi trochu osvěží historické a dávno zapomenuté znalosti snad tou zábavnou ilustrovanou formou. Knihu jsem si sice před samotným nahlédnutím představovala trochu jinak, ale co už. Budu doufat, že splní svůj účel.
Doufám, že jsem vás neunavila a třeba k některým knihám i trochu inspirovala.
Pro dnešek je to tedy vše, já se loučím a budu netrpělivě očekávat vaše komentáře.

9 komentářů:

 1. Samé pěkné kousky jako vždy :-) Já si na ty své budu muset ještě počkat. Ani dnes pošta nic nepřinesla.
  Tobě přeji hezké čtení a těším se na recenzi k dobrým knihám :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :-) Doufám, že je všechny co nevidět přečtu, ale jak se znám...
   Tak to si aspoň můžeš pomyslně uzavřít květen..a připravit se na červen. Zítra už vypukne tvá výzva :-)
   Na Dokonalé stopy se těším, mají krátkou lhůtu, takže jen co přečtu Paní půlnoci, vrhám se na ni :-)

   Vymazat
 2. Ke knihám gratuluju, přeji krásné čtení. Mě za měsíc květen nepřibylo téměř nic. :) Za to červen bude pořádně naplněný knihami. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :-)
   Mně toho zase přibylo nějak hodně...ale chápu tě, pokud jsi skládala maturitu, jak jsem stihla zaznamenat, tak jsi na knížky neměla čas a nejspíš ani pomyšlení.
   Červen bude u mě taky asi plný knih, neboť mám narozeniny a co si tak knihomol jako já může přát? :D

   Vymazat
 3. Slušná hromádka :-) Mise Saturn mě hodně láká :O

  OdpovědětVymazat
 4. Na ty Dokonalé stopy budu zvědavá :-)
  Překvapila jsem, což? :-D
  Jinak samozřejmě parádní hromádka... Já bych nemohla, aby se mi toho tolik kupilo, ale neříkám, že občas ty recenzáčky nezávidím... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mno to jo! Ale už ses o tom myslím někde zmiňovala, pokud se nepletu. Sama jsem na ni hodně zvědavá, snad jsem nešlápla vedle :-)
   Děkuji :-) No, netvrdím, že jsem v klidu z té šílené hromady recenzáků, ale když já prostě nemůžu odolat :-( Je to jako droga, vždycky si říkám, že to omezím a pak přijdou nabídky, které se neodmítají :D

   Vymazat
 5. Zmiňovala. Ve tvých knižních tipech, jsem psala že zní lakavě, stejně tak jako Slepí, kterou jsem si přinesla ze Světa knihy :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy