sobota 14. dubna 2018

Úlovky z knihovny (2)

Share it Please


Hezké dopoledne milí čtenáři.


Znáte to, vlastní knihovna vám přetéká knihami, které jste ještě nepřečetli, do toho kupujete stále nové a vy přesto chodíte do knihovny, z níž si odnášíte hromádky knih. Říkáte si, blázen! Jo, to jsem přesně já. Chodím tam moc ráda a myslím, že jen tak nepřestanu. Líbí se mi tamní atmosféra a to, že jsem obklopena spoustou knih, které si můžu kdykoliv půjčit. Sice už tam nejsem pečená vařená jako před pár lety, protože se hodně krotím a radši si půjčuji už jen "nutné" minimum. Takže před časem jsem tam byla zase vrátit nějaké kousky a samozřejmě jsem neodešla s prázdnou. Jestli jste zvědaví, jaké knížky jsem si odnesla tentokrát, mrkněte níže 😊.
Jelikož jsem nedávno dočetla čtvrtý případ s Harrym Holem v hlavní roli, půjčila jsem si pokračování s názvem Pentagram. 


Pentagram│Jo Nesbø


V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prstem. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko.


Pak jsem si řekla, že bych zase mohla přečíst něco od Jefferyho Deavera, koukala jsem, jaké knížky mají k dispozici, až mi padl do oka Říjnový seznam. Hodně mě láká jeho příběh psaný pozpátku, takže se do něj pustím doufám co nejdříve (jako do všech ostatních haha).


Říjnový seznam│Jeffery Deaver


Domníváte se, že už vás Deaver nemůže ničím překvapit? Může. Touto knihou.
Začátek tohoto neobyčejného krimirománu najdeme vlastně na jeho konci. Alespoň podle tradičních pravidel žánru. Která ovšem Jeffery Deaver převrací na hlavu.
Gabriela McKenzieová zoufale čeká na zprávy o své unesené šestileté dcerce. Konečně se otevřou dveře. Do místnosti ale nevstoupí policie ani vyjednavač. Je to únosce a v ruce drží zbraň.
Ještě před dvěma dny vedla Gabriela normální život. Jak je možné, že se všechno najednou takhle zvrtlo? Nejenže má zaplatit půl miliónu dolarů jako výkupné, ale musí také odevzdat záhadný dokument nazvaný Říjnový seznam. Nikdy dříve o té listině neslyšela. Ví jen tolik, že patřila bývalému šéfovi, který uprchl před policejním vyšetřováním neznámo kam...
Od nedělního večera k pátečnímu ránu se odvíjí chytře vybudovaný děj, v němž nás autor nutí neustále přehodnocovat dříve předložená fakta. A když v samotném závěru konečně vyvstane úplný obraz děje, nezbude nám než užasnout nad tím, k jakému mistrovství Deaver dovedl umění literární manipulace.


No a do třetice jsem dostala chuť na nějakou romantiku a padla mi do oka Papírová princezna, která byla svého času hodně vychvalovaná ostatními bloggery. Musím totiž zjistit, co na těch Royalech je!


Papírová princezna│Erin Watt


Ella Harperová se v prvé řadě snaží přežít. Spolu se svou přelétavou matkou se celý život stěhovala od města k městu, bojovala o přežití a věřila, že se na ni jednoho dne usměje štěstí. Po smrti matky ale Ella zůstala sama…
Dokud se neobjevil Callum Royal. Vytrhl Ellu z chudoby a odvezl ji do svého sídla, za pěti syny, kteří ji nenávidí. Bratři Royalové jsou jeden přitažlivější než druhý, ale nikdo ji nepřitahuje tak jako Reed Royal, jenž je však odhodlaný poslat ji zpátky do slumů, ze kterých vzešla.
Reed o ni nestojí. Prohlašuje, že Ella mezi Royaly nepatří.
Možná má pravdu.
Bohatství a luxus. Intriky a lži. Nic podobného Ella ještě nepoznala, a jestli má v paláci Royalových přežít, bude se muset naučit, jak být jednou z nich – a zůstat přitom sama sebou.

Četli jste některou z knížek? Líbila se vám?
Podělte se se mnou o názor v komentářích.

18 komentářů:

 1. Pěkné knížky jsis přinesla (vypůjčila). Tak přeji pěkné čtení. Já jsem žádnou nečetla :-D Což tě asi nepřekvapuje :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak přesně takové pocity znám moc dobře. Spousta knih, které na mě doma čekají a já stejně chodím do knihovny a nestíhám absolutně nic :D A stejně tam chodím stále a stále, i když jsem si xkrát řekla, že ji musím omezit :D
  Harrymu se neustále vyhýbám, aniž bych tušila proč. Možná kvůli počtu dílů, ale třeba mě konečně nakopneš se po něm podívat. Říjnový seznam neznám, takže si počkám na tvé dojmy a Papírová princezna... Po ní jsem taky jednu dobu pokukovala, ale popravdě jsem neměla odvahu. Takže si počkám, co na ni řekneš :D
  Ať se všechny knihy líbí! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to na hlavu. Manžel si pořád klepe na čelo a vždycky, když vyrážím do knihovny, tak mi říká, hlavně si nic nepůjčuj a já, neboj, já jen vrátím knížky a hned půjdu :D No a pak mi to nedá, abych se nemrkla aspoň na novinky.
   Počet dílů u Harryho mě taky zpočátku odrazoval, pak jsem měla i delší pauzu po prvním díle, který mě vůbec nebavil, ale těším se na Sněhuláka a nerada čtu díly na přeskáčku, tak mě to donutilo, a jsem ráda.
   Děkuji moc :-) Určitě recenze budou, i když asi spíše v menším formátu. Tak třeba tě pak přesvědčí, aby sis některou knížku přečetla.

   Vymazat
 3. Četla jsem Papírovou princeznu a i následující 2 díly a musím přiznat, že mě dostaly a to knihy z této kategorie běžně nečtu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to o lecčem hovoří :-) Super, přesně tohle jsem potřebovala slyšet. Díky :-)

   Vymazat
 4. Na papírovou princeznu se taky chystám, tak jsem zvědavá, jestli se mi bude líbit stejně jako série Krev za krev, kde jsou hlavními hrdiny Falconeovi :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta série Krev za krev mě moc neláká právě z důvodu, že tam vystupují mafiáni :D Nevím proč, nějak mi to k romantice nesedí :-) Ale to je jen můj subjektivní názor.

   Vymazat
 5. tak ja na knihovnu nemam cas... a taky jsem hrozny sysel, ja to potrebuji mit doma :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já po pravdě na ni taky nemám čas :D Knížky čtu, až když mi hoří termín vrácení, což mě donutí. Radši bych je taky měla, ale je nereálné mít všechny, co chci přečíst :D Na knihovně se mi právě líbí ta dostupnost.

   Vymazat
 6. Četla jsem Papírovou princeznu a moc se mi líbila. Pěkná oddechovka. :) Přeji pěkné čtení. :)

  OdpovědětVymazat
 7. Mám to stejně, vlastí knížky?? ne, napůjčuji si miliony dalších... :)) Papírovou princeznu bych si taky ráda přečetla, ale u nás v knihovně jí ještě nemají. :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to hrozný nešvar :-)) asi by to chtělo odvykačku, jinak nevím :D
   Tak snad ji brzy budou mít :-)

   Vymazat
 8. Moc pěkné úlovky :) Tohle přesně znám :) Také chodím do knihovny a pořád odtamtud nosím další knihy i když tu mám kupu nepřečtených :D

  OdpovědětVymazat
 9. Marcelko, Papírovou princeznu jsem nedávno rozečetla, a je to hrozný :D Je to podle mě děsně blbý, ale zároveň tak nehorázně čtivý, že se mi to líbí! Prostě guilty pleasure :) Jsem zvědavá, co řeknu po dočtení, a jsem taky napnutá, jaké dojmy kniha zanechá v Tobě :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvůj komentář mě tedy teď hodně pobavil Kristý :D Takže je to tak děsně hrozné až je to skvělé, chápu to dobře? :D Takové jsou nejlepší, hlavně, že je čtivá. Popravdě se na ni už dost těším a kdybych neměla v pořadí jiné resty, už ji čtu :-) Budu se těšit i na tvůj dojem :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy