pondělí 30. dubna 2018

Knižní přírůstky (8)

Share it Please


Hezké odpoledne milí čtenáři.


Opět vás vítám u přírůstkového článku, ve kterém vám představím nejnovější knihy, které obývají mou knihovnu. V dubnu jsem měla svátek, takže některé byly pořízené právě k této příležitosti.


Nejprve jsem však nakoupila pár knih po různých bazarech. Jako první se mi podařilo ukořistit Někdo cizí v domě od Shari Lapeny, autorky tolik populárních Manželů odvedle. Mě sice autorčina prvotina zklamala, na její další tvorbu jsem však zvědavá.
Na knihu Poslední od Alexandry Olivy jsem narazila náhodou, nekupte ji za 60 Kč, že. Na mém seznamu k přečtení byla a stále je, takže jsem neváhala.
Černooké Zuzany od Julie Heaberlin jsem měla v hledáčku již delší dobu a až teď se mi poštěstilo knihu ulovit. Nedávno mi přišla k recenzi autorčina druhá u nás vydaná kniha Papíroví duchové a já bych si ráda nejprve přečetla právě Černooké Zuzany, na které mě hodně nalákala Zdenka z Medvědí oázy.
Edit. Než jsem dopsala a publikovala tento článek, Černooké Zuzany jsem mezitím přečetla. Na recenzi již pilně pracuji.
Následující dvě knihy jsem si pořídila k svátku. Opět se sice jedná o nákup z bazaru, ale knihy jsou nové a nečtené. Mám z nich obrovskou radost. První z nich je Bílá tma od Zdenky Hamerové, která mě nalákala svou obálkou i anotací, ale také z důvodu, že jsem od autorky ještě nic nečetla, přitom si na její knihy už delší dobu brousím zuby. Tohle byla skvělá příležitost.
Druhou knihou je Přítelkyně od Michelle Frances, která mě uhranula před časem, kdy jsem ji na živo viděla za výlohou jednoho knihkupectví. Na první pohled mě totiž zaujala její velikost a tloušťka. V duchu jsem si říkala, tuhle musím mít 😅.
Dále tu mám dva recenzní výtisky od nakladatelství Slovart. Nejprve mi přišla kniha Pán stínů od Cassandy Clare, ale jelikož jsem zjistila, že se jedná o druhý díl série s názvem Temné lsti, poprosila jsem Janu Klimešovou, zda by mi k recenzi neposlala i předchozí díl Paní půlnoci. Souhlasila a já se teď budu moci pustit do jiných žánrových a pro mě celkem neznámých vod. Sama jsem zvědavá, jak se mi knížky budou líbit.
Jelikož jsem měla ten svátek, sestra byla tak hodná a koupila mi knížku Bez duše od Martina Stručovského, po které jsem již delší dobu pokukovala. Dárek mi však předala až tento víkend, neboť pracuje a bydlí v Brně a do Ostravy přijela až nyní. Na to, že se jedná o českého autora, je kniha celkem chválená a já se na ni dost těším.
A poslední přírůstek měsíce dubna mi dorazil dnes. Delší dobu jsem sháněla první díl série s Willem Trentem a konečně se mi Triptych od Karin Slaughter podařilo sehnat za pár kaček. Paráda. Takže teď už se budu moci konečně pustit do čtení od prvního dílu.
Četli jste některé z výše zmíněných knih?
Líbily se vám?
Budu se těšit na vaše komentáře.6 komentářů:

 1. Pěkné přírůstky, taky jsem dnes publikovala, a máme mezi nimi jednu stejnou knihu -> Někdo cizí v domě. :-)
  Přeji pěkné čtení a ať se líbí, všechny :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-)
   Ano, ano, už jsem koukala a i komentovala ;-)
   Doufám, že budou, děkuji :-))

   Vymazat
 2. Pana stinu chci taky :-) ale nespecham, protoze serii chci cist, az bude komplet :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já jsem na tu sérii dost zvědavá, hlavně proto, že fantasy vůbec nečtu. Ale tak zkusit se má vše, prý autorka píše dobře, tak snad mě to vtáhne. A kolik těch dílů má vůbec být? :D

   Vymazat
 3. Jsem zvědavá, co řekneš na Poslední, já z toho byla taková všelijaká :D A jsem moc ráda, že máš Triptych a že se do série Karin Slaughter pustíš. Já tuhle sérii miluju a Triptych je fakt boží :) Užij si čtení Marcelko :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Četla jsem na ni různé názory, ale některé byly i pozitivní, tak se nechám překvapit :D Děkuji moc, za ten Triptych jsem opravdu ráda, teď se mi rýsuje kup Hřbitova nadějí, takže zase budu o kousek blíže k tomu, mít doma celou sérii :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy