neděle 15. dubna 2018

Knižní přírůstky (7)

Share it Please


Hezký nedělní večer milí čtenáři.


Ještě dnes bych vás chtěla přivítat u dalšího přírůstkového článku. Tentokrát toho bude malinko víc. Ještě jsem vám totiž nepředstavila jednu knížku, která mi udělala radost poslední březnový den. Pak tu mám nějakou objednávku z Knižního klubu a pár recenzních výtisků. Tak jdeme na to!


Dívku na sněhu jsem vyhrála s Levnými učebnicemi na FB. Na knížku jsem sice čekala delší dobu, ale nakonec si ke mně cestu našla. Jsem na ni hodně zvědavá, i když hodnocení čtenářů je spíše negativní. Sama se chci přesvědčit, jak to tedy je.
To bychom měli k březnu. Teď mrkneme, jaké knížky se mi nahromadily k polovině dubna.

Pokud mě delší dobu sledujete, určitě vám neuniklo, že jsem nedávno začala číst sérii s Harrym Holem od Joa Nesbøho. I když si zatím knížky půjčuji z knihovny, časem bych si celou sérii ráda pořídila i domů. Naskytla se mi skvělá příležitost jednoho dílu z druhé ruky v bezvadném stavu. Jedná se sice až o 9. díl s názvem Přízrak, ale něčím se začít musí :-)
Ještě zkraje dubna mi přišel recenzní výtisk od nakladatelství MOBA, na jejichž FB stránkách jsem se opět zúčastnila pořádaného konkurzu a knížku jsem (hlavně díky Zdence z Medvědí oázy, která je hodně pohotová) získala. Jedná se o knihu s názvem Smrt všem prasatům od Tonyho Parsonse. Ten název je děsivý, ale hned z něj vyplyne, oč v knize půjde. Jsem na ni hodně zvědavá.
O Kreativním zápisníku jsem již avizovala na své FB stránce, ale pro ty, kteří mě sledují jen prostřednictvím blogu, ho představuji i zde. Autor zápisníku René Nekuda mě před časem oslovil s tím, zda bych jej pro něj nechtěla zrecenzovat a já jeho nabídku přijala. V zápisníku je na první pohled hodně zábavného cvičení a různých zajímavých úkolů.

Na začátku dubna vyšel nový katalog Knižního klubu, na který jsem se opět moc těšila. I když jsem si z něj tentokrát nic nevybrala, objednávku jsem nedávno učinila prostřednictvím jejich webových stránek a v pátek ráno jsem si byla balík vyzvednout v zásilkovně.

Jasná volba byla kniha od B.A. Paris V pasti lží, neboť autorčina předchozí kniha Za zavřenými dveřmi mě vyloženě nadchla, proto jsem u autorčiny druhé knihy vůbec neváhala. Obálka se podle mě opět hodně povedla a já se bez mučení přiznám, že už se nemůžu dočkat, až se do knihy začtu.
Na Tváře noci od Corrie Jackson mě nalákala Sabča z Knižní kavárny u Nely svojí recenzí. Po knížce jsem už dříve pokukovala, líbil se mi námět a prostředí modelingu, v němž by se příběh měl odehrávat. Trochu mi to připomnělo knihu Volání kukačky od Roberta Galbraitha, kde se zápletka točí také okolo modelingu, která byla skvělá.
Na další dvě knížky mě nalákaly kladné recenze od vícero bloggerů. První z nich je Jepice od Jamese Hazela, která má zajímavý název a krásnou obálku. Na to, že se jedná o autorovu prvotinu, je kniha hodnocena velmi kladně a já jsem na ni upřímně zvědavá.
Druhou knihou a zároveň poslední z objednávky u KK je kniha s názvem Co zbylo z mojí sestry od  Nualy Ellwood, která, na to, že se opět jedná o autorčin debut, má vysoké hodnocení čtenářů. Psychothrillery jsou mojí krevní skupinou a já mám od knihy celkem vysoké očekávání.

Poslední dvě knížky mi udělaly radost při pátku třináctého, ale už jsem myslela, že se jich nedočkám. Pošťák tentokrát přijel až v sedm večer. Asi toho měl hodně při pátku, ale tak hlavně, že dojel 😀.

Obě knihy jsou recenzními výtisky z Omegy, za které mockrát děkuji. První z nich je kniha Práskač od Jana-Erika Fjella, která je srovnávána s knihami Joa Nesbøho. To zní opravdu slibně.
Druhou knihou byli Papíroví duchové od Julie Heaberlin. Opět mě potěšila krásná květovaná obálka stejně jako u Černookých Zuzan. Ty jsem bohužel ještě nečetla, ale rozhodně se chystám i na autorčinu prvotinu. Duchové v názvu evokují nějaké tajemno, že bych se tentokrát u knížky i bála? Nechám se překvapit.

No a nakonec mám pro vás malé  p ř e k v a p e n í . Nečekaně se mi některé z výše uvedených knížek sešly dvě (zatím neřeknu které) a já jednu z nich věnuji do soutěže. Mějte však prosím trpělivost. Musím si na vás totiž vymyslet nějaké otázky a s tím, že v dubnu stále běží Dubnová Foto Výzva, mám času trochu méně. Navíc syn byl teď nemocný a ještě není úplně v pořádku, v noci moc dobře nespí a energie mi pak moc nezbývá, hlavně večer.


Pro dnešek je to vše a já se budu těšit na vaše komentáře.22 komentářů:

 1. Pěkné kousky. Jsem zvědavá na tu Dívku na sněhu, co na ní řekneš ty.
  Za sebe jsem moc ráda, že máš taky duchy.
  Přeji příjemné čtení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Na tu jsem hodně zvědavá, ale prý je to děsná nuda :-( Štěstí, že jsem si ji nekoupila, ale vyhrála :D¨
   Jo za duchy jsem taky ráda, už teď ti můžu prozradit, že jsou pomalu na cestě i Zuzany :D Další knížka na tvé doporučení :-)

   Vymazat
 2. HA - To je ta osudná objednávka z KK ;D (:()
  Ale pěkné knížky jsis objednala.
  A recenzák Papíroví duchové vypadá zájímavě, tak přeji pěkné čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D Já četla ostudná :D bože, už i špatně vidím, a to ze mě denně vypadne několik přebreptů :D
   Moc děkuji, jsou krááásné. V pastí lží má krásnou obálku, furt knížku vytahuju s knihovny a různě si ji prohlížím :D Znáš to, ne? :D
   Moc děkuji, snad se ke všem brzy dostanu.

   Vymazat
 3. V pasti lží bylo super! Jsem zvědavá co na knihu řekneš a jestli taky prokoukneš zápletku :-D
  Ať se knihy líbí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už máš přečteno? Tak to jsem ráda, že tě nezklamala. Těším se na ni o to víc. Já snad budu poslední, kdo ji ještě nepřečetl :D
   A děkuji Jani :)

   Vymazat
 4. Oo koľko nových kniziek :) ja by som si z nich chcela prečítať Jepice, ta ma dosť zaujíma, lebo ju veľa ľudí chváli. A súťaž bude super, teším saa!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sešly se mi, opět. Hrůza, za chvíli je nebudu moci kam dávat. Právě Jepici si hodně lidí chválí, hlavně hlavního hrdinu, takže jsem zvědavá.
   Jsem ráda, že se těšíš na soutěž, už začínám pomalu pracovat na zadání. Snad bude cena i dost atraktivní :-)

   Vymazat
 5. Odpovědi
  1. Máš pravdu, takhle mi to ani nepřišlo. Nojo, čtu, co mě baví :D

   Vymazat
 6. Kreativní zápisníky jsou super :-) Jinak máš teda všechny knížky na mě hodně temné :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten je můj první, celkem si ho užívám :-) Já vím, ale když mě ty temné příběhy víc baví, než ty růžovoučké :-) Ale čeho je moc...občas prokládám romantikou, třeba teď nedávno jsem si přinesla z knihovny Papírovou princeznu :-)

   Vymazat
 7. Thrillery evidentně jedou :)) Užij si čtení.

  OdpovědětVymazat
 8. Krásné kousky. Na V pasti lží a Jepici si zuby brousím také. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Určitě to budou skvělé knihy. Snad se nám budou líbit :-)

   Vymazat
 9. Hezké kousky :) Mě nejvíc láká V pasti lží, ale chci si nejdřív přečíst Za zavřenými dveřmi :) Užij si čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Taky nejradši čtu všechno postupně :-) Snad se ke knížkám brzy dostaneš.

   Vymazat
 10. Krásné novinky Marcel! Některé už jsem obdivovala na Instagramu :) Užij si čtení všech, budu se těšit na dojmy a články! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Jsi pro mne velkou inspirací, takže i ty jsi měla velký podíl na tom, že jsem si koupila právě Jepici a Co zbylo z mojí sestry :-)

   Vymazat
 11. Samé pěkné kousky. Některé mám též doma či ve čtečce. Tak ať se líbí. Jsem zvědavá na tvé názory hlavně na Jepici a Papírové duchy. :) Ty čtu teď a jsou nej!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Na Papírové duchy se hodně těším, čtu všude jen samou chválu. Nicméně než se k nim dostanu, chci si přečíst Černooké Zuzany, které se mi teď podařilo sehnat :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy