sobota 28. dubna 2018

Březnová rekapitulace

Share it Please


Hezké odpoledne všem mým čtenářům.


Jako každý měsíc je potřeba zrekapitulovat, jak jsem si vedla nejen čtenářsky, ale počtem nových přírůstků. Co se týče toho druhého, přiznám se, že jsem se moc nedržela a opět malinko utrácela.


Přírůstky:


Nákupy:


Izolovaný - Sebastian Fitzek, Michael Tsokos
Případ Masaryk - Claire Sterling
Ententýky - M. J. Arlidge
UltiMatum - Anders de la Motte
Nehoda - C. L. Taylor
Slib mlčení - Linda Castillo
Modlitba za mlčení - Linda Castillo
Střípky ticha - Linda Castillo
Krvavá lázeň - Tess Gerritsen
Gravitace - Tess Gerritsen
Plavba smrti - Yrsa SigurðardóttirRecenzní výtisky:


Umírající detektiv - Leif G.W. Persson
Panny a netvor - Roman Cílek
Skrytá píseň - Valentina Nazarova
Neplakej - Mary Kubica
V pasti času - Madeleine L´Engle
Do posledního dechu - Robert Bryndza
Neuvěříte, co se stalo potom - James GossVýhra:


Moskva - Jack Grimwood
Zlo jako alibi - Jiří Houser, Eva Houserová
Útěk - C. L. Taylor
Dívka na sněhu - Danya KukafkaV březnu stejně jako v únoru se mi podařilo přečíst 7 knih s celkovým počtem 2 824 stran. Tímto číslem nepřekvapím vás ani sebe. Ale jsem spokojená. Co se týče čtecích plánů, o kterých jsem se zmiňovala minule, ty jsem si opět sepsala, ale čtyři knihy z něj se mi přečíst nepodařilo. Takže se posunuly na duben a teď už bohužel i na květen.


Přečtené knihy:Dítě Stasi│David Young ✰✰✰✰✰

Poutavý a velmi čtivý thriller z období 70. let minulého století, který se odehrává v bývalém NDR. I když se jedná o fikci, praktiky tajné policie a vyšetřování tehdejších zločinů je autentické. Kniha se mi četla velmi dobře, dvě dějové linky s retrospektivou knihu ozvláštnily a dodaly jí na atraktivnosti.

recenze zdeZkurvenej příběh│Bernard Minier ✰✰✰

Samostatný román tentokrát bez Martina Servaze v hlavní roli. Na to, kolik kniha má stran, se četla celkem pomalu, čtení neubíhalo tak, jak bych si přála a chyběly i pořádné zvraty. Závěr byl ale skvělý, nečekaný a hodně originální. Bohužel cesta k němu místy trnitá a vlekoucí se. Škoda, neboť jistý potenciál kniha určitě měla.

minirecenze zdeMěla jsi vůbec někdy rodinu?│Bill Clegg ✰✰✰✰

Zpočátku mě odrazovala ne příliš lákavá obálka, ale jsem ráda, že jsem knize dala šanci. Tato nenápadná knížečka malého formátu v sobě ukrývá silné, ale zároveň emočně vyčerpávající čtení. Kniha je psána z pohledu několika osob, které, ač se to na první pohled nemusí zdát, jsou s katastrofou určitým způsobem spjati. Kniha napomáhá vyrovnat se se ztrátou, jíž nelze ničím nahradit. Jednu hvězdičku strhávám za nepřehledný začátek a stíženou orientaci v postavách.
minirecenze zde


Případ Amelia│Kimberly McCreight ✰✰✰✰Trvalo mi delší dobu, než jsem se do knihy pořádně začetla. První polovina byla slabší, druhá mi přišla povedenější a knihu jsem už pak velmi těžko odkládala. Ale celkově ji hodnotím pozitivně. Líbil se mi dvojí pohled - současný očima matky a minulý z pohledu nyní již mrtvé dcery. Když to shrnu, jedná se o dost smutný příběh.

minirecenze zdeOni nevědí, co činí│Jussi Valtonen ✰✰✰✰

Psychologický román, který se věnuje současným ožehavým tématům jako jsou nejnovější technologie, jejich vliv na člověka, ale také například laboratorní pokusy na zvířatech. Nejzajímavější na knize je to, že se odehrává v blízké budoucnosti, která není tak vzdálená, jak by se mohlo některým zdát. Kniha taktéž poukazuje na rozdíl a nedorozumění, které panuje mezi evropskou a americkou kulturou. Knihu nepřečtete na jeden zátah, dokonce ani na dva. Společnost vám bude dělat delší dobu, ale čas na jejím čtení nebudete považovat za ztracený či dokonce marný. 

recenze zde


Skrytá píseň│Valentina Nazarova ✰✰✰✰

Povedený thriller z pera ruské autorky, jehož děj se odehrává ve Velké Británii, který umně spojuje tento žánr s rockovou hudbou. Zajímavé na knize je to, že příběh není klasicky vyprávěn a členěn na kapitoly, ale hlavní hrdinka jej vypráví prostřednictvím zpráv na Messengeru na Facebooku, které adresuje své zmizelé sestře, po níž pátrá. Líbily se mi odkazy na nejrůznější rockovou hudbu a celkovou propojenost se zápletkou. Konec byl trochu nepřehledný a dle mého překombinovaný, takže nemohu udělit vyšší hodnocení. 

recenze zde


Nejdelší den Adama T.│Patrick Ness ✰✰✰


Nejdelší den Adama T. je křehkou zpovědí sedmnáctiletého kluka, který si nerozumí s rodiči a oni nerozumí jemu (a nesnaží se ho ani pochopit) a hledá únik před sebou samým. V této knize se navíc skutečný svět prolíná s tím neskutečným, alternativním fantasy světem. Čtenář v podstatě čte dva různé příběhy (přesněji řečeno novely), které jsou tak odlišné, jak jen odlišné můžou být. Fantasy linku jsem moc nepochopila a po pravdě mě vůbec nebavila. Konečné propojení obou příběhů se zdálo být úžasné, ale celkově působilo spíše divně. Moc mi tato kniha nesedla.

recenze zdeBřezen ve zkratce:


Počet přečtených knih: 7
Počet přečtených stran: 2 824
Překvapení měsíce: Oni nevědí, co činí
Zklamání měsíce: Zkurvenej příběh
Nejčtenější žánr: detektivní/thriller
Nejčtenější nakladatelství: ---Jak jste si vedli v březnu vy?

2 komentáře:

 1. Těch nových knih je opět parádní hromada :-)
  Z tvého přečtena mě kdysi lákala kniha Příběh Amelia, ale čím víc je nových knih, o to míň se dostávám k těm starším :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :D Je to strašné spíše...
   Chápu, já se taky moc nestíhám dostat k těm starším :-(

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy