úterý 27. března 2018

Knižní přírůstky (5)

Share it Please


Hezké odpoledne milí čtenáři.


Po delší pauze přicházím s trochu větší hromádkou přírůstků, které se mi povedlo za minulé dva týdny nasyslit. Je jich celkem dost, proto jsem se rozhodla, že článek rozdělím na dvě části.

Hned minulé pondělí mi dorazila bonusová výhra od Pavly Velehradské, která pořádala soutěž na svém blogu Můj svět knih k příležitosti prvních blogových narozenin. Získala jsem knihu z produkce nakladatelství MOBA, a sice detektivku Zlo jako alibi od Jiřího a Evy Houserových. České detektivky čtu ráda, takže si knížku určitě přečtu.
Další výhrou je kniha Útěk od C. L. Taylor, kterou se mi podařilo vyhrát s nakladatelstvím Domino, jenž před časem pořádalo soutěž, jejíž výhrou byla jakákoliv kniha z jejich nového edičního plánu. Rozhodovala jsem se mezi novou S. J. Bolton, ale jelikož kniha vychází až v červnu a já bych to do té doby nevydržela, rozhodla jsem se právě pro Útěk. Hned jak kniha vyšla, tak mi ji nakladatelství Domino poslalo. Ještě jednou moc děkuji.
Jsem ráda, že se mi povedlo sehnat Nehodu od C. L. Taylor a zkompletovat tak autorčinu tvorbu, která u nás pod záštitou nakladatelství Domino vyšla. Konečně se mohu pustit do první autorčiny u nás vydané knihy.
Teď bych vám ráda ukázala recenzní výtisky, které mi za minulé dva týdny dorazily. Nejprve to byly knihy z nakladatelství Omega, a sice Skrytá píseň od Valentiny Nazarovy, kterou už mám přečtenou a zrecenzovanou a Neplakej od Mary Kubicy, na kterou se teprve chystám.

Další dvě knížky k recenzi  mi poslalo nakladatelství Slovart, které obě knihy vydalo pod labelem #BOOKLAB. Nakladatelství nedává nikdy předem vědět, jaké knížky posílají, takže vždy jde o malé překvapení. Nejprve mi dorazila kniha V pasti času od Madeleine L´Engle, což má být fantasy pro mládež. Kniha má být i zfilmovaná, ale včera jsem se dozvěděla, že do české kino distribuce se bohužel nedostane.
Další knihou je druhé pokračování z volně navazující série inspirované seriálem Class ze světa kultovní ságy Doctor Who s názvem Neuvěříte, co se stalo potom od Jamese Gosse. Tohle bude zase jednohubka, na kterou se kupodivu celkem těším.
Posledním recenzním výtiskem je (pro  mě) dlouho očekávaná novinka Roberta Bryndzy s názvem Do posledního dechu, na kterou se těším asi ze všech knih nejvíc.
A to je pro dnešek vše. Pokračování očekávejte zítra 😊

24 komentářů:

 1. Tak to jsou super přírůstky Marcel :-) Nový Bryndza nezklamal, takže se máš určitě na co těšit. Jinak gratuluji k výhrám, Útěk mám rozhodně taky v plánu, tak jsem celkem zvědavá, jaký bude. Budu se těšit na tvé recenze :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Jani :-) Na Bryndzu jsem natěšená, ale v březnu už ho nestihnu, nechám si ho na duben :-) Těším se na všechny knihy zde zmíněné, takže postupem je snad přečtu a zrecenzuju, ale znáš to, času je málo, tak kdoví, kdy to bude :D

   Vymazat
 2. Nuvěříte, co se stalo potom vypadá zajímavě. Jeden čas jsem doktora sledovala. Tedy pokud tam byl doktor č. 9 a 10 :-) Pro ty jsem měla slabost :-D
  Kvýhře ještě jednou gratuluji a u ostatního si užij čtení. Snad budeš spokojená.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já doktora vůbec neznám, jen ten název, ale o co jde, nevím :D Tohle je už druhý díl právě a při tom prvním jsem celkem tápala, ale nebylo to špatné. Děkuji, já myslím, že budu :D

   Vymazat
 3. Struny času (V pasti času) som nedávno čítala a je to zaujímavá kniha s mnohými originálnymi prvkami, som zvedavá čo na ňu povieš :-) Detektívky od Roberta Bryndzu mám v pláne, ale ešte som sa k nim nedostala :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Knihy V pasti času se trochu bojím, není to úplně můj šálek kávy, fantasy prakticky vůbec nečtu, ale jsem zvědavá, tak snad to půjde :-)

   Vymazat
 4. Krásné přírůstky! Mě toho moc neoslovilo. Bryndzu jsem stále neotevřela, ale musím říct, že tahle obálka se mi líbí ze všech nejvíc :-)
  Zajímavě vypadá i ta Skrytá píseň, ale nevím nevím, jsi psala, že bys mě na ni netipla :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se ti líbí, i když tě vůbec neoslovily :D :-) Já jsem sama na některé dost zvědavá, protože např. V pasti času není úplně můj šálek kávy, ale ráda objevuji něco nového :-)
   Od té Skryté písně tě nechci odradit, byla super, myslím, že by se ti líbila, když hltáš Konec léta ;-)

   Vymazat
 5. Zajimave kousky. Gratuluji k vyhre! A Bryndzu si uzij. Ja uz mam precteno a byl skvely. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Jsem ráda, že i tobě se Bryndza líbil, když vím, že upřednostňuješ historické romány :-)

   Vymazat
 6. Moc dobré přírůstky. O knize Neuvěříte, co se stalo potom jsem četla. Námět Patricka Nesse je super, ale prý to nebyla taková paráda, jak se na první pohled zdálo. Nevím no, každopádně mám ráda Doctora Who i Patricka Nesse tak se na tuto knížku chystám taky :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Četla jsem i předchozí Jízdu, ale jelikož svět doktora Who neznám a netuším, oč se jedná, byla jsem trochu zmatená a asi si to neužila jak fanoušci seriálu. I přesto se to ale četlo dobře a na pokračování se celkem těším :-)

   Vymazat
 7. Krásné přírůstky Marcel, mnoho toho máme společného... Útěk od C. L. Taylor jsem dočetla včera a přišel mi skvělý, tak snad se Ti bude tké líbit. Oproti tomu Nehoda je podle mě zatím nejslabší, nicméně pořád kvalitní čtení. Také Bryndzu už mám doma a moc se těším, co si pro nás nachystal. Lákají mě ale i jiné kousky... Ty mě ostatně vždycky na něco nalákáš a já si to pak musím pořídit, zrovna minulý týden jsem neodolala Mazací tramvaji :) Měj se moc krásně a užij si čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Kristý :-) Jsem ráda, že se ti Útěk líbil, já chci právě začít postupně od Nehody. Měla už bych se do autorčiných knížek pustit. Ale je toho tolik a času málo, však to znáš :-)
   Jsem ráda, že jsem tě mé přírůstky občas inspirují a něco si pořídíš :-) Mám to stejně a ráda se zase pro změnu inspiruji já u tebe :-) Mazací tramvaj byla super, zase něco trošku jiného než jsme zvyklí, doufám, že se ti bude líbit :-) Taky se měj moc krásně :-)

   Vymazat
 8. Pěkné přírůstky. :) Skrytou píseň i Neplakej už mám přečtené, stejně tak V pasti času. Momentálně se chystám na Brynzu a pak mě čeká Neuvěříte, co se stalo potom. Přeji pěkné čtení. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Já se pomalu chystám na Neplakej a samozřejmě také na Bryndzu. Toho si snad i trochu šetřím, ale nejradši bych se do něj pustila hned. I tobě přeji pěkné čtení, ať se nám knížky líbí :-)

   Vymazat
 9. Tak to je pořádná várka nových kousků :) To se to bude krásně číst :) Na Struny času a nového Bryndzu se taky chystám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, zrovna jsem publikovala druhou část, sešlo se mi toho opravdu hodně :-) Tak ať se ti Struny času i Brynzda líbí :-)

   Vymazat
 10. Neplakej bylo nakonec moc fajn cteni :-) at se taky libi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda :-) Tvou recenzi jsem zaznamenala, ale přečtu si ji až poté, co ji sama přečtu a zrecenzuji :-) Díky :-)

   Vymazat
 11. Páni, takových hromádek. Z těchto mě nejvíc zaujala kniha Útěk, Nehoda a Do posledního dechu. (Sakra, to zase bude wishlist.) :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hrůza, že? Ten březen byl zase plodný...snad bude duben klidnější :D
   Můj wishlist je taky nekonečný, kdyby aspoň knihy spíše ubývaly, ale ony radši přibývají :D

   Vymazat
 12. Ke knihám gratuluju, přeju ať se líbí. :) První z knih mě svou obálkou docela vyděsila.. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Chápu :D Já, když jsem tu fotku viděla, taky na mě ta obálka působila strašidelně :-))

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy