sobota 10. března 2018

Knižní přírůstky (4)

Share it Please


Hezké odpoledne milí čtenáři.


Dnes jsem si pro vás nachystala přírůstky prvního březnového týdne. Sešly se mi čtyři krásné knihy, z nichž jedna mi udělala obrovskou radost. Pojďme se tedy společně podívat, jaké to jsou.


Zkraje týdne mi přišly recenzní výtisky od nakladatelství Moba, které jako každý měsíc pořádalo konkurz a jelikož jsem si jednu knihu vyhlédla, netrpělivě jsem čekala na den D, kdy byl spuštěn boj o recenzní výtisky. Jsem ráda, že se mi Umírajícího detektiva od Leifa G. W. Perssona podařilo získat. 
I když jsem byla rozhodnutá vzít si jen jednu knihu, rozhodla jsem se i pro Panny a netvor od Romana Cílka, jehož detektivní povídky jsem si oblíbila.
A teď kniha, z níž mám největší radost. Moskvu od Jacka Grimwooda jsem nedávno zaregistrovala. Zaujalo mě přirovnání k Dítěti číslo 44 od Toma Roba Smitha, které jsem četla už dvakrát a řadí se k mým oblíbeným knihám. Nakladatelství Kniha Zlín pořádalo na Facebooku soutěž o dvě knihy, z nichž jste si měli jednu vybrat a napsat, proč byste si ji chtěli přečíst. Nevím, jak se to mohlo stát, ale vylosovali zrovna mě a hned druhý den mi přišla kniha poštou domů.
Posledním přírůstkem tohoto týdne je kniha Izolovaný od Sebastiana Fitzka a Michaela Tsokose, kterou jsem měla na seznamu přání už strašně dlouho a konečně jsem ji sehnala za super cenu. Pitvy a vše kolem, to je moje, moc se na ni těším. Kniha se mi rovněž hodí do knižní výzvy, kterou pořádá Databáze knih, konkrétně k tématu "Kniha od více autorů". 
Jaké knížky udělaly v poslední době radost vám?

15 komentářů:

 1. Krásne knihy, najviac ma zaujala asi tá prvá, ale všetky vyzerajú dobre. Mne teraz nedávno prišla Záhrada motýľov a Struny času :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) V češtině vyšla Zahrada motýlov jako Sběratel motýlů, ale knížku jsem ještě nečetla, pořád se nemůžu rozhodnout, zda do ní jít nebo ne :-) Tak ať se ti líbí. Tu druhou neznám :-)

   Vymazat
 2. Na Umírajícího detektiva jsem zvědavá, účastnila jsem se soutěže o něj na Mobě,ale bohužel to nevyšlo. Z recenzních výtisků jsem měla vyhlédnutého nového Vondrušku Dračí náhrdelník a román Bojovnice a obě mi dopadly. Přeji hezké čtení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem na něj zvědavá. Ať se ti tvé kousky z Moby líbí :-)

   Vymazat
 3. Ke knihám gratuluju. :) Kniha Moskva mě hodně zaujala, ještě se po ní podívám... :)) Užij si čtení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Moskva vypadá luxusně, nevím, co číst dřív :D

   Vymazat
 4. Dítě číslo 44 je jedna z mých moc oblíbených knih, takže jsem zvědavá, jak se ti bude líbit Moskva a jestli mě pak Tvá recenze na ní naláká. :)
  Ke knihám gratuluji, jsou to pěkné kousky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :-) Já doufám, že se k ní dostanu co nejdřív, taťka už má na ni taky zálusk, ale ráda bych ji přečetla dřív :D

   Vymazat
 5. Tak já popřeji jen hezké čtení, jelikož mě nezaujala žádná... Ale třeba mě zase na nějakou nalákáš ve své recenzi! Známe Tě! :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :D Beru to jako kompliment :D Snad pak kvůli mě nečteš něco, co tě nebaví :D

   Vymazat
  2. To každopádně ber :-) Zatím jsem žádnou z knih, na které jsi mě nalákala neotevřela, tak ještě nevím, zda nebudu číst něco, co mě nebude bavit, snad ne :-))

   Vymazat
 6. nedavno jsem si byla koupit dve knihy, letos teprve cislo dve a tri :-P, a donesla jsem si Sest vran a Osud Tearlingu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsi dobrá, já už se zase blížím k vysokému číslu :D březen bude na přírůstky velice plodný.

   Vymazat
 7. Moc pěkné nové kousky :) Četla jsem Izolovaného a ten mě opravdu bavil :) Přeji hezké čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na toho se moc těším, hodně mě lákal už od vydání, ale teprve teď se mi poštěstilo získat ho za hubičku :-) A děkuji :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy