pátek 2. března 2018

Knižní přírůstky (3)

Share it Please


Hezké odpoledne milí čtenáři.Vítám vás u únorových přírůstcích. Tento měsíc jsem se konečně tak říkajíc uklidnila a už jich tolik nesyslila. Proto jsem se rozhodla, že únorové přírůstky shrnu do jednoho článku.

Ze začátku měsíce jsem se se Zdenkou z Medvědí oázy domluvila na výměně knížek. Zaujala mě kniha s názvem Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem od Patricka Smitha, kterou si Zdenka chválila. Jedná se o populárně naučnou publikaci, takže přesně toto od ní očekávám, tedy, že se dozvím o letadlech a cestování v nich co možná nejvíce, ale zajímavou a poutavou formou.
V hledáčku (nejen díky krásné obálce) jsem měla knihu Dítě Stasi od Davida Younga, a proto jsem netrpělivě vyhlížela příspěvek od Lucie Horské, jestli knihu nabídne k recenzi. Stalo se tak, měla jsem štěstí a byla jsem vybrána, načež mi knížka záhy dorazila.
Poté jsem opět neodolala a občas se dívala na bazar na Databázi knih, zda mě nějaká kniha nezaujme nejen svou anotací, názvem, ale i nízkou cenou. Nejprve mi dorazila kniha Sedm mínus jedna od Arne Dahla, která mě hodně láká už od začátku, kdy vyšla. Myslím, že ji tehdy recenzovala Katy z blogu Bilbovy knihy a utkvěla mi v paměti. Nedávno dokonce vyšel už i druhý díl, takže je nejvyšší čas pustit se do toho prvního.
Na wishlistu mám opravdu mnoho knih a tak většinou vybírám z něj. Lži od T. M. Logana tam  nemám zas až tak dlouho, ale když byla kniha nabídnuta k prodeji za výhodnou cenu, neváhala jsem. Na to, že se jedná o použitou knihu, vypadá jako nová a já jsem nadšená. Takové nákupy mě baví.
Předposlední únorový týden jsem se dočkala hned dvou recenzních výtisků. Oni nevědí, co činí od Jussiho Valtonena je psychologické drama říznuté techno-thrillerem. Přiznám se, že u této knihy jsem celkem dlouho přemýšlela, zda si ji brát k recenzi. Řekla jsem si však, že aspoň zkusím něco nového, navíc mě uhranula úchvatná obálka. No posuďte sami.
Dalším recenzním výtiskem, které mi poslalo tentokrát nakladatelství Slovart, byla novinka od Patricka Nesse s názvem Nejdelší den Adama T. Opět se jedná o knížku z edice #BOOKLAB, takže jsem na ni hodně zvědavá.
Překvapením pro mě byla valentýnská výhra, kterou pořádala Jitka Kadlecová na svém blogu holkamodrookata.blogspot.cz. Stačilo odpovědět na zapeklité otázky týkající se českých autorů a držet si pěsti. Nakonec se na mě usmálo štěstí a vyhrála jsem Utajenou lásku prezidenta Masaryka: Oldra Sedlmayerová (1884-1954), kterou napsal Petr Zídek. Ke knížce bych se jen tak nedostala a jsem moc ráda, že si ke mně našla cestu.
Posledním přírůstkem měsíce února se stala kniha V úkrytu od Liz Nugent, která mi byla zaslána k recenzi od nakladatelství Omega.
A toto jsou opravdu všechny přírůstky za měsíc únor. Musím se pochválit, protože toto je můj historicky nejnižší počet přírůstků za jeden celý měsíc. Stačil mi na to jeden článek. Kéž by to tak pokračovalo i nadále.


Jakých přírůstků jste se dočkali v únoru vy?

20 komentářů:

 1. Pěkná nadílka :) Dítě Stasi máme stejné a čekám i V úkrytu, tak snad mi přijde :) Užij si čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Dítě Stasi už mám přečtené a chystám se sepsat recenzi :-)

   Vymazat
 2. V úkrytu jsem v půlce a Lydia je dobrej magor. Jsem moc zvědavá, jak to nakonec bude. Po dlouhé době knížka toho žánru, co mě k sobě nalákala tak, že jsem pro ni odložila jinou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super, asi neodolám a taky si ji přečtu co nejdřív, akorát teď mi hoří dvě knížky z knihovny, které musím vrátit do pátku, tak snad je stihnu přečíst.

   Vymazat
 3. Pěkné přírůstky :-)
  Za únor jsem tentokrát také nezahálela a to je co říct :)

  OdpovědětVymazat
 4. pekna hromadka knih :-) v povedomi mam akorat Patricka Nesse... :-O

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Na toho jsem zvědavá, ale ne zrovna přímo natěšená, tak uvidím.

   Vymazat
 5. Zajímavé přírůstky v poměrně vysokém počtu. :))) Užij si čtení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) No takhle v jednom článku jich vypadá dost, ale na to, že to jsou přírůstky za celý měsíc, tak dobré. Jindy jsem jich měla vždy kolem dvaceti :D

   Vymazat
 6. Skvělé knížky:). Nejvíc mě asi zaujalo Oni nevědí, co činí:).
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak na tu jsem hodně zvědavá. Snad mě chytne :-) A děkuji :-)

   Vymazat
 7. Tak to jsou skvělé kousky, z nichž bych si sama dokázala rozhodně vybrat! Společné máme Dítě Stasi, na které jsem se taky neskutečně těšila a jsem ráda, že jsem byla taky vybrána mezi recenzenty, takže do té se tento měsíc určitě pustím :)
  Měj se moc krásně a všecky knížky si užij!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, všechny mě hodně lákají :-) Dítě Stasi už mám přečtené a na pár drobností se mi knížka líbila. Zrovna jdu sepisovat recenzi.
   Taky se měj hezky Hani :-)

   Vymazat
 8. Slušná hromádka knih! :) Oni nevědí, co činí vypadá skvěle! ♥

  OdpovědětVymazat
 9. Tak to je pecka hromádka :-) Oni nevědí co činí vypadá skvěle, že? Sama jsem zvědavá, jak mě bude bavit :-)
  Přeju hezké čtení :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Jani :-) Joo, jsem taky hodně zvědavá, jaká knížka bude :-)

   Vymazat
 10. Všechny knihy Ti strašně závidím, tedy až na poslední V úkrytu, tu mám také tu čest mít ve své knihovně... opravdu super kousky, s chutí bych si přečetla úplně všechny. A to je co říct. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že tě moje knihy nadchly :-) V úkrytu bude určitě super, moc se na ni těším. Snad se k ní dostanu brzy, ale počítám spíše ke konci měsíce. Budu se pak těšit i na tvé dojmy :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy