čtvrtek 1. března 2018

Knižní novinky: březen 2018

Share it Please


Hezké odpoledne milí čtenáři.


Po měsíci se opět shledáváme u novinkového článku a já bych se s vámi ráda podělila o tipy, které vycházejí v březnu a které si nenechám ujít.

Tento měsíc se nejvíc těším na další díl s Erikou Fosterovou, který tentokrát nese název Do posledního dechu oblíbeného autora Roberta Bryndzy. Velké očekávání mám také u novinky V pasti lží autorky B. A. Paris, jejíž předchozí kniha Za zavřenými dveřmi nadchla mnoho čtenářů.

A hodně jsem zvědavá na Rašeliniště od Susanne Jansson, protože se zde v hlavní roli objeví bioložka a takové typy knih jsou mou krevní skupinou :-)


Název: Co Alice neřekla
AutorT. A. Cotterell
NakladatelstvíIkar
Žánr: román, thriller, pro ženy
Vychází12.3.2018
Malířka Alice žije ve spokojeném manželství s Edem a jejich dvěma dětmi. Tedy až do dne, kdy její muž na několik dlouhých hodin zmizí a nikdo o něm neví. Když se konečně ozve, omlouvá se, že se příšerně opil a zůstal v jakémsi cizím bytě. Velmi se za to stydí.
Krátce nato však Alice zjistí, že byla zavražděná mladá sochařka, která si potrpěla na starší ženaté pány, načež se ukáže, že Ed byl v době, kdy zemřela, u ní. Shodou okolností to bylo zrovna v době, kdy byl nezvěstný… A pak Ed přizná, že se s dívkou nejspíš vyspal, jak byl opilý. A že mu zemřela pod rukama. A že to byla nehoda a on se jí prý snažil zachránit a oživovat – je přece lékař. Alice poskytne svému manželovi před policií alibi, tím ovšem celá záležitost rozhodně nekončí...
Vynikající debutový psychothriller britského novináře T. A. Cotterella.


NázevKdyž Anna zmizela
Autor: Alex Lake
NakladatelstvíIkar
Žánr: dobrodružný, thriller
Vychází12.3.2018
Každý se občas opozdí. Jednou kvůli dopravě, jindy se třeba zdržíte v práci. Většinou z toho nic není, ale pak se jednoho dne všechno zhroutí. Máte zpoždění, vybitý mobil, a když dorazíte do školky, vaše dítě už tam není. Chvilku si myslíte, že ho vyzvedl někdo z rodiny. Nebo si je možná vzala domů nějaká z maminek. Jenže za chvíli je jasné, že vaše dítě prostě není k nalezení. Někdo jej unesl a vám nezbývá než čekat. A čekat. A vaše zoufalství pořád narůstá…
Tajemný britský autor detektivních thrillerů Alex Lake (jméno je pseudonym) přichází s dechberoucím příběhem o matce, jejíž dítě se jednoho dne náhle ztratí ze školky. Nikdo nic neviděl, novináři tuší snadnou kořist a zbytek rodiny není Julii zrovna oporou. Pětiletá Anna se pohřešuje už týden a doposud se neobjevila jediná stopa. Existuje ještě naděje? A co když je ještě horší než temná jistota?


Název: Útěk
AutorC. L. Taylor
Nakladatelství: Domino
Žánrthriller
Vychází12.3.2018
Jo Blackmoreovou požádala neznámá žena o svezení. Jo se jí rozhodla vyhovět, ale brzy svého rozhodnutí litovala. Podivná pasažérka totiž zná její jméno, zná i jejího manžela Maxe a navíc má u sebe rukavici, která patří Joeině dvouleté dceři.
To, co započne jako neurčitá obava, se brzy přemění na peklo. Proti Jo se spikne policie, sociálka a dokonce i vlastní manžel. Všichni prohlašují, že je špatná matka. Jo protestuje, považuje celou situaci za tragické nedorozumění, a dlouho věří, že se všechno nějak racionálně vysvětlí.
Když jí však úřady začnou vyhrožovat odebráním dcery, protože podle jejich mínění není způsobilá plnit rodičovské povinnosti, Jo pochopí, že nastal čas jednat. Probere všechny možnosti, které se nabízejí, a rozhodne se pro jedinou z nich, která jí i malé Elise může zaručit bezpečí.
Jo už ví, že jediným řešením je útěk.


NázevHřbitov nevěst
Autor: Tomáš Boukal
NakladatelstvíMladá fronta
Žánrthriller
Vychází15.3.2018
Přízračná sibiřská tajga, nekonečné bažiny, zapomenuté trestanecké osady. Prostředí, ve kterém se osamělý český etnograf cítí méně sám. Hledá poslední příslušníky místních domorodých skupin, kteří zde živoří na hranici jejich zanikajícího světa. Celý kraj ale zahaluje závoj strachu. Mizí v něm mladé dívky. A není nikdo, kdo by je hledal. Etnograf se seznámí se sestrou jedné z pohřešovaných a nechá se postupně pohltit pátráním po osudu ztraceného děvčete. Většina cest, po kterých se vydává, však končí hluboko v lese…Název: Do posledního dechu
AutorRobert Bryndza
Nakladatelství: Grada
Žánr: detektivní
Vychází: 20.3.2018
Mělo to být vysněné rande…
Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalísouvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu…
Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?NázevV pasti lží
Autor: B. A. Paris
NakladatelstvíMotto
Žánrthriller, pro ženy
Vychází29.3.2018
Psychologický thriller autorky bestselleru Za zavřenými dveřmi! Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?Název: Rašeliniště
AutorSusanne Jansson
Nakladatelství: Host
Žánrthriller, detektivní
Vychází: 30.3.2018
Napínavý příběh o smrti a tajemství ukrytém v mokřadech. Rašeliniště je opuštěná krajina s přikrčenými borovicemi, lukami zahalenými v mlze a nepevnou propadající se půdou. Kdysi dávno tu pochovávaly oběti bohům a říká se, že tady lidé beze stopy mizejí ještě dnes. Právě sem přijíždí bioložka Nathalie, aby dokončila pokusy pro svou doktorskou práci o zeminách. Brzy se ale ukáže, že její skutečný cíl je mnohem osobnější. Když se v rašeliništi objeví mrtvé tělo, znamená to děsivý důvod k pátrání v minulosti — jak pro policii, tak pro Nathalii samotnou. Spolu s fotografkou Mayou Lindeovou pronikají vrstvami vzpomínek i rašelinných půd až k šokujícím odhalením dávno ukrytých pravd.A jaké novinky jste si v březnu vyhlédli vy?

17 komentářů:

 1. Já si nenechám ujít Útěk, V pasti lží a toho Bryndzu už bych taky měla zkusit, když ho všichni tak chválí a hlavně jeho 3 knihy mám už koupené delší dobu ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bryndzu zkus :-) Ale taky to tak mám u některých autorů (např. S.J.BOlton). Doma mám všechny její dosud vydané knihy, ale nepřečtenou ještě ani jednu :D

   Vymazat
 2. Já spíše koukala po fantasy a sci-fi a docela zvažuji dvě knihy, ačkoliv v kategorii YA. Zaujala mne Dívka, která upíjela měsíc a také všude slýchám o Poušti v plamenech, jak je dobrá a když teď vychází pokračování, začínám zvažovat, že bych zkusila ten první díl :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já právě sci-fi a fantasy vůbec nečtu, tak v těchto knížkách nemám nějak přehled, ale Poušť v plamenech mi něco říká, aspoň si vybavuji obálku. Tak snad se k tobě knížky dostanou a budou se ti líbit :-)

   Vymazat
 3. Tak za mě to bude jasná novinka od B. A. Paris! Tu si nemíním nechat ujít. A pak se uvidí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Joo, tu já si taky nenechám ujít, možná ji koupím s novým katalogem KK :-)

   Vymazat
  2. Knihy od Motta v katalogu KK myslím nebývají. Ale když tam bude, taky ji beru všema deseti :)

   Vymazat
  3. Aha vidíš, to máš asi pravdu, to mi nedošlo 🤔

   Vymazat
 4. Já od října nedočkavě vyhlížím Dvůr křídel a zkázy, natěšená jsem jak dítě na Vánoce :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Tentokrát mě knihy moc nezaujaly - možná jedině Co Alice neřekla... :)

  OdpovědětVymazat
 6. no ja doufam, ze se konecne dockam knih Precepliquis, Nahraného a dalšího dílu Lorda Johna... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo vidíš, Lord John má vyjít, to jsem také někde zaznamenala, ale po prvním díle, který mě moc nezaujal a který jsem hned poslala dál, už další díly číst nebudu.

   Vymazat
 7. Hřbitov nevěst vypadá moc dobře, mrknu na něj:).
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 8. Naprosto luxusní tipy, Marcel :-) Dobrou polovinu z nich mám stoprocentně v merku :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky :D Ne já asi všechny :D Achjo, už mám zase depku, že vychází tolik nových krásných knih, které bych strašně chtěla, ale mít je nebudu :D Ale některé si opravdu ujít nenechám :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy