sobota 3. února 2018

Úlovky z knihovny (1)

Share it Please


Hezký večer milí čtenáři.Po delší pauze vás opět vítám u příspěvku, ve kterém vám představím tři knížky, které jsem si v úterý vypůjčila z knihovny.

Vracela jsem dvě přečtené knihy - Nemesis, kterou napsal Jo Nesbø a Copatou mámu od Barbory Bečvářové. Minirecenze na tyto dvě knížky mám již sepsané, akorát je potřeba článek upravit do finální podoby. Navíc bych byla ráda, aby byly minirecenze opět tři, takže vydání článku bude ještě chvíli trvat. Mám však v plánu co nejdřív přečíst Kamennou opici, která by se tam měla také objevit.

Ještě před samotným vstupem do knihovny jsem byla zarytě přesvědčena, že si neodnesu žádnou knihu. Znáte to. Ale nedalo mi to a omrkla jsem aspoň novinky. Těch, co mě lákaly, tentokrát bylo opravdu hodně. Achjo. V ruce jsem držela Posvátné lži Minnow Blyové od Stephanie Oakes nebo třeba Jediného muže od Andrewa Grosse. 

Nakonec jsem si vypůjčila Zkurvenej příběh od Bernarda Miniera, na který jsem četla před delší dobou opravdu pochvalnou recenzi, ale také i názory, že kniha není nic moc. Rozhodla jsem se tedy, že si ji kupovat nebudu, ale raději si ji jen půjčím. Druhou půjčenou knihou je kniha od nakladatelství Domino s názvem Měla jsi vůbec někdy rodinu?, kterou jsem zahlédla u Kristýnky z blogu The Book Talk Blog. Knížku si chválila a když jsem ji v knihovně zahlédla, tak jsem se zaradovala. Překvapilo mě, že je knížka menšího formátu. Naživo je určitě sympatičtější než na fotce, protože rozhodovat se podle obálky, knihy si ani nevšimnu. Obálka je celkem dost nenápadná a po pravdě ani ne moc hezká. A do třetice jsem si vypůjčila Křik od Nicolase Beugleta, který jsem tam rozhodně nemohla nechat. Nalákal mě především fakt, že se jedná o knihu inspirovanou skutečnými událostmi.

Zkurvenej příběh│Bernard Minier


Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený.

Měla jsi vůbec někdy rodinu?│Bill Clegg


V předvečer dceřiny svatby otřese domem June Reidové děsivý výbuch. Následný požár pohřbí celou její rodinu, minulost i budoucnost. Všechno.Zoufalá a ochromená June prchá z místa katastrofy, až skončí v motelovém pokoji kdesi u oceánu, stovky kilometrů od někdejšího domova. Ponořená do drásavých vzpomínek neustále přemýšlí o chybách, jichž se dopustila při výchově jediné dcery Lolly i při budování svého vztahu s partnerem Lukem a které vedly až ke tragickému konci.Zároveň s June však nechává autor promlouvat i další lidi, jichž se tragédie dotkla. A právě díky jejich vyprávění se před čtenářem začíná rozprostírat ucelený obraz toho, co se skutečně stalo, ale také svědectví o síle lidského ducha, o schopnosti vyrovnat se s tragédií nepředstavitelných rozměrů, ale také o moci přátelství a podání pomocné ruky. A v neposlední řadě také o tom, co skutečně znamená mít rodinu.
Křik│Nicolas Beuglet


Výjimečný thriller inspirovaný skutečnými událostmi. 
Uprostřed mrazivé noci jsou policisté povoláni k rutinnímu případu úmrtí v psychiatrické léčebně. Tělo pacienta, který uškrtil sám sebe, je nalezeno s ústy otevřenými v tichém výkřiku. Inspektorka Sarah Geringënová cítí, že tady něco nesedí. Co znamená jizva na čele oběti? Co představují kresby na stěně? Vyšetřování zločinu zavede čtenáře přes Londýn, Oslo a Minnesotu až k otázce, která fascinuje snad každého: existuje posmrtný život?


Já si tu knihovnu prostě neodpustím, a to mám doma hromady vlastních nepřečtených knih. Už si však pečlivě vybírám a nepůjčuji si všechno. Navíc se ani nestresuji, když mě kniha po pár stranách nezaujme, s klidným srdcem ji prostě odložím. 


Jaká byla vaše poslední kniha, kterou jste si odnesli z knihovny s radostí?

24 komentářů:

 1. Měla jsi vůbec rodinu? jsem četla před koncem roku a líbila se mi, tak ať se ti pěkně čte. Tady je moje recenze, kdyby ses chtěla podívat;-)https://www.chrudimka.cz/dalo-se-tomu-zabranit.html

  OdpovědětVymazat
 2. Marcelko, žádná mě nezaujala, ale snad se budou líbit.
  A na RC Copaté mámy se už těším, jsem zvědavá co jsi na ní říkala :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslela jsem si... :-)
   Snad bude brzo, sepsaná je, ale kdy vyjde, netuším :D Původně jsem teda čekala úplně něco jiného...

   Vymazat
 3. Super výběr, Minier mě také docela zajímá, tak uvidím kdy se k němu dostanu.
  Přeji příjemné a snad i děsivé čtení!:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Doufám, že se moc nebudu bát, ale od Křiku to celkem očekávám a jsem na něj hodně zvědavá. Nejprve jsem ho dala otestovat taťkovi :D
   Na MIniera jsem taky hodně zvědavá, prý kniha není nic moc, no uvidím :-)

   Vymazat
 4. Myslím,že tím, že's tam nechala Posvátné lži jsi opravdu o nic nepřišla, je to takový YA rádoby thriller se sice zajímavým námětem a velmi pokulhávajícím zpracovaním (na blogu mám celou recenzi, kdyby ses chtěla podívat), naopak ráda vidím, že sis půjčila Měla jsi vůbec někdy rodinu? Já mám knihu doma připravenou k přečtení a moc se těším a naopak musím říct, že mně se tedy obálka líbí velmi. Je taková krásně decentní a minimalistická a hrozně fandím tomu malému roztomilému formátu :)
  Každopádně, ať se ti vypůjčené kousky líbí, a i kdyby náhodou ne, tak přesně jak píšeš, ty můžeš s klidným svědomím odložit a vrátit :D :)
  Měj se krásně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že jsem neudělala chybu, protože už bych se z toho zbláznila :D Určitě se mrknu, děkuji za tip :-)
   Mě na té obálce (Měla jsi vůbec někdy rodinu?) vadí, že ten název je takový nečitelný, hodně nenápadný, nevýrazný...ten je přece na knížce dost důležitý, teda si myslím :-) Ale ten malý formát je fajn, jak říkáš, takový roztomilý :-)
   Děkuji, snad se budou líbit a taky se měj krásně :-)

   Vymazat
 5. Přeju ať se knihy líbí. Ani jednu bych si nejspíš nevybrala, ale věřím, že pro tebe budou skvělé. Užij si čtení. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, dost se na ně těším, tak snad je nebudu zase číst těsně před koncem výpůjční doby :-))

   Vymazat
 6. Nezaujali, ale nie sú to moje žánre, no ak budú dobré recenzie, tak by som na niektorú z nich mrknúť mohla ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chápu, ale děkuji za komentář :-) Recenze určitě budou :-)

   Vymazat
 7. Zkurvenej příběh mám doma taky, ale ještě jsem se k němu nedostala. Vlastně ani nevím proč, možná kvůli ohlasům, které jsem zaznamenala. Proto jsem celkem zvědavá na Tvůj názor. Ať se knihy líbí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Jani :-) Taky jsem zaznamenala spíše negativní ohlasy, jak píšu, a proto jsem si ani knihu raději nekupovala. Na Knižních velrybách jsem však četla hooodně pozitivní recenzi, která mě nejspíše přiměla po knize sáhnout :-)

   Vymazat
 8. Krik dostala mamka na vanoce a byla z toho uplne paf, jak moc se ji to libilo :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky od něj hodně očekávám. Dala jsem ho testnout taťkovi :D

   Vymazat
 9. Pěkné úlovky :) Pokukuji po Křiku, tak jsem zvědavá, jak se ti bude líbit :) Hezké čtení :)

  OdpovědětVymazat
 10. Ani jednu jsem nějak nepostřehla, ale doufám že se budou líbit :) ♥

  OdpovědětVymazat
 11. Skvělý výběr, Marcel, a jsem ráda, že sis vzpomněla na moji nadšenou recenzi Billa Clegga. Pevně věřím, že se Ti bude knížka líbit stejně jako mně :) Těším se na dojmy ze všech knížek, užij si čtení :)

  OdpovědětVymazat
 12. Všechny knížky mě zajímají, takže se budu těšit na tvé názory. Ať se líbí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Včera dočetl taťka Křik a prý hodnotí plným počtem, tak se na něj už hodně těším, i na ty ostatní. V březnu se do nich pustím :-) A děkuji :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy