čtvrtek 1. února 2018

Knižní novinky: únor 2018

Share it Please

... aneb co mě zaujaloHezké odpoledne milí čtenáři.Když jsem se podívala na dnešní datum, trochu jsem se zhrozila. Leden nám opět neskutečně rychle utekl a už tu máme únor. Stále čekám na pořádnou zimu a hromadu sněhu, ale nevím, jestli se mi můj sen o bílé zimě splní. Sáňky pro syna jsou připravené, ale počasí tomu stále moc nepřeje. Pokud nějaký sníh napadne, obvykle do druhého dne roztaje, tedy aspoň u nás. Myslím, že necháme sníh sněhem a raději se vrhneme na únorové novinky, které mě zaujaly, ať už obálkou či anotací.

Jak jsem nedávno zmiňovala ve svém Knižním tipu, autorce knihy Manželé odvedle Shari Lapena vychází prvního února novinka s názvem Někdo cizí v domě. Jaké jiné knížky kromě této přibyly na můj wishlist se dočtete níže.


NázevNěkdo cizí v domě
Autor: Shari Lapena
Nakladatelství: Knižní klub
Žánrthriller, pro ženy
Vychází1.2.2018
V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat.
Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí.
Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...


Název: Dívka na sněhu
AutorDanya Kukafka
NakladatelstvíPlus
Žánrthriller
Vychází: 5.2.2018
V coloradském městečku je nalezena zavražděná středoškolačka. Tamní obyvatelé jsou otřeseni a atmosféru plnou strachu a podezření prožívají každý po svém – dospívající Cameron, jenž byl mrtvou dívkou posedlý, spolužačka Jade, která ji nenáviděla, a vyšetřující policista Russ, přítel Cameronova ztraceného otce. Všichni tři se navíc musejí vypořádat s vlastním životem a démony, které je sužují. Každý z nich totiž skrývá nějaké tajemství. Kým člověk je, když se nikdo nedívá? „Od znepokojivé první věty po omračující závěr je Dívka na sněhu thriller, který má perfektní spád a mistrně vystavěnou zápletku.


NázevHraj mrtvého
Autor: Julia Heaberlin
Nakladatelství: Omega
Žánrthriller
Vychází5.2.2018
"Drahá Tommie, přemýšlela jste někdy o tom, kdo vlastně jste?"
Dopis začínající touto větou dostala Tommie McCloud jen několik dní po smrti otce a převrátil jí život vzhůru nohama. Žena, která dopis napsala, tvrdí, že Tommie je její dcera, kterou neznámý člověk, když byla ještě dítě, před jednatřiceti lety unesl.
Tommie chce věřit tomu, že je to podvod, ale ať chce nebo nechce, je vtažena do hrůzné minulosti: vyvraždění rodiny v Chicagu, vraždy oklahomské královny krásy a únosu dívky jménem Adriana. Tommie svádí boj s časem, neviditelný stalker ji pronásleduje a tajemství zůstává uzamčené v demencí postiženém mozku staré ženy, o které si Tommie vždycky myslela, že je její skutečnou matkou.
Název: Počátek
AutorDan Brown
NakladatelstvíArgo
Žánrthriller
Vychází: 7.2.2018
Robert Langdon, harvardský profesor symbologie a náboženské ikonologie, přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde zúčastnil významného oznámení – odhalení objevu, který „navždy změní tvář vědy“. Pořadatelem společenského večera je čtyřicetiletý miliardář a futurista Edmond Kirsch, jenž se díky svým oslnivým supermoderním vynálezům a odvážným předpovědím stal celosvětově uznávanou osobností. Kirsch, který před dvěma desetiletími patřil k prvním Langdonovým studentům na Harvardu, se chystá zveřejnit přelomový vědecký objev… který zodpoví dvě ze základních otázek lidské existence.
Po zahájení společenské akce Langdona a několik set dalších hostů zcela uchvátí velmi originální prezentace, mnohem kontroverznější, než si Langdon původně představoval. Pečlivě naplánovaný večer se najednou promění v chaos a hrozí, že Kirschův vzácný objev bude navždy ztracen. Langdon je v bezprostředním ohrožení nucen učinit zoufalé rozhodnutí, aby z Bilbaa unikl. Doprovází ho Ambra Vidalová, elegantní ředitelka muzea, která Kirschovi pomáhala provokativní společenskou akci zinscenovat. Společně uprchnou do Barcelony za nebezpečným úkolem nalézt záhadné heslo, jež má odhalit Kirschovo tajemství. Při pátrání v temných zákoutích utajených dějin a radikálního náboženství se Langdon s Vidalovou musejí skrývat před nepřítelem, jehož všudypřítomná moc podle všeho pochází přímo ze španělského královského paláce… a který se nezastaví před ničím, aby Edmonda Kirsche umlčel. Na cestě vytyčené moderním uměním i tajemnými symboly odhalí Langdon s Vidalovou stopy, které je nakonec přivedou až k samotnému Kirschovu šokujícímu objevu… a úchvatné pravdě, která nám tak dlouho unikala.A jaké novinky jste si v únoru vyhlédli vy?

14 komentářů:

 1. Hraj mrtvého určitě zkusím sehnat a u ostatních ještě uvidím :-) Ale vypadá dobře, hlavně Dívka na sněhu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hraj mrtvého bych taky ráda měla a Dívku na sněhu též :-) Hlavně druhá zmíněná mě hodně láká.

   Vymazat
 2. Určitě si nenechám ujít Počátek od mého oblíbeného autora a taky Někdo cizí v domě,protože Manželé odvedle se mi moc líbili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Počátek jsem zvědavá, jen ještě nemám přečtené některé knihy od něj, takže to chci napravit. Někdo cizí v domě chci rozhodně zkusit.

   Vymazat
 3. Rozhodně se těším na Počátek, vypadá opravdu skvěle! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Na Někdo cizí v domě se taky chystám, sice jsem nečetla ani Manžele odvedle, ale ráda bych ty knihy zkusila obě, byť Manžele nemají nejlepší recenze... Dál se z novinek chystám na Cizince od Ursuly Poznanski, novinku z Domina - Co zbylo z mojí sestry a Jota vydává S každou padající hvězdou, tak to mě taky láká :)
  Browna vynechám, četla jsem od něj sice všecko, ale už jsem přebrownovaná a nějak mě to neláká.
  Doufám, že se k tobě všecky vyhlídnuté novinky dostanou, a že si je užiješ :)
  Měj se krásně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Cizince od Poznanski jsem taky koukala, ale asi blbě, protože mi tam vyskočilo datum vydání 03/2018, tak teď nevím, jestli vychází v únoru či březnu :D
   Vidíš, na Domino jsem úplně zapomněla...tam určitě taky mají lákavé věci.
   Já od Browna právě nemám ještě vše přečtené, takže na novinku jsem zvědavá.
   Děkuji, tobě také. Hezký den :-)

   Vymazat
 5. Zaujala mě kniha Hraj mrtvého, která vypadá vážně dobře. :))

  OdpovědětVymazat
 6. Ty jo, pořád odolávám Černookým Zuzanám a ona je od autorky na světě další kniha? Hmmm...., zdá se že ale vypadá (pro mě) zajímavěji než Č.Zuzany. No a také přemýšlím o Někom cizím v domě, asi si ji objednám z KK - měla bych v únotu udělat objednávku a pořád nevím co pořídit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já těm Č. Zuzanám taky pořád odolávám, nějak se nemohu rozhodnout, hodnocení totiž nemají nic moc.
   Někdo cizí v domě mám také na seznamu, ale kdy budu objednávat, to zatím vůbec netuším...asi až s novým katalogem.
   Nevíš, co pořídit, jakože vůbec nevíš nebo se nemůžeš rozhodnout mezi nějakými knihami?

   Vymazat
 7. Únor bude krásný, taky mám v hledáčku Počátek, já tedy od Browna četla vše a jo, je to trochu na jedno brdo, ale já ho prostě miluju a baví mě :) Těším se taky na novinky z Domina, to je u mě klasika, a docela pokukuju po Odloučení od Odeonu :) A samozřejmě mě láká Někdo cizí v domě, přestože se mi Manželé vlastně nelíbili, tak ta zvědavost, zda tohle bude jiné, lepší, ta je asi silnější než já :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já od Browna četla akorát Šifru mistra Leonarda, ale ostatní díly znám z filmového zpracování, přesto si je chci přečíst i knižně. Doma mám zatím Inferno, které je prý nejlepší, ale chci si sehnat určitě i zbylé díly. A pak se snad ke mě dostane i Počátek :-)
   Jak už jsem komentovala výše, na Domino jsem úplně zapomněla a také mě tam některé novinky lákají. Uvidíme, které si ke mně nakonec najdou cestu.
   Taky je má zvědavost, co se týče Někdo cizí v domě, silnější než já :D

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy