pondělí 1. ledna 2018

Ohlédnutí za rokem 2017

Share it Please


Hezké odpoledne milí čtenáři.


Předně bych vám ráda popřála všechno nejlepší v Novém roce, doufám, že jste si užili bujarého Silvestra a neprobudili se dnes ráno s kocovinou. 

S ukončeným rokem 2017 přišlo na řadu bilancování a já bych vás ráda seznámila s výsledky již loňského roku, zhodnotila přečtené knihy a celkově se ohlédla za uplynulým rokem.


Počet přečtených knih: 82
Počet přečtených stran: 26 151


Goodreads Reading Challenge 2017

cíl: přečíst 60 knih
přečteno: 82 knih


Goodreads Reading Challenge 2018

cíl: přečíst 70 knih
Rozhodla jsem se, že na příští rok si zvýším limit na 70 knih. Podotýkám, že čtení je můj velký koníček, nejedná se o závod, ale o radost a tak to chci také brát. 


Čtenářská výzva Databáze knih 2017

Splněno: 15/20
Stejně jako v minulém roce se mi nepodařilo výzvu splnit na sto procent. Oproti loňsku jsem si ještě o dvě knihy pohoršila. 
Této výzvě věnuji později samostatný článek.


Nejlepší přečtené knihy/překvapení roku 2017

1) Sucho - Jane Harper
2) Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice - Martin Levay
3) Trhlina - Jozef Karika
4) Pomněnčino dítě - Amanda Prowse
5) Temná hmota - Blake Crouch
Nejhorší přečtené knihy/zklamání roku 2017

1) Manželé odvedle - Shari Lapena
2) Zkrotit vlka - Benjamin Black
3) Maminčin mazánek - Sarah Flint
4) OpRAWme se - Stanislav Skřička
5) Krycí jméno E219 - Terry Shaft


Nakonec pár blogových čísel:

Počet vydaných článků: 145
Počet sepsaných recenzí: 66
Nejčtenější článek: Recenze Trhliny od Jozefa Kariky dosáhla ❗1038❗ shlédnutí


A jaké jsou plány na rok 2018?

Tak předně fungovat jako doteď, psát recenze a hodně číst samozřejmě. Dále budu vydávat své obvyklé pravidelné články: knižní přírůstky, měsíční rekapitulaci a knižní novinky, které mě v daném měsíci zaujaly. Už delší dobu mám v hlavě soutěž, ale stále ji ne a ne uskutečnit, tak doufám, že se mi to povede co nejdřív. 

Momentálně mám v konceptu sedm článků, hlavně s vánočními přírůstky, dále pak nákup v Levných knihách, který se uskutečnil ještě před vánoci, jednu recenzi, minirecenze (včetně Vánoční koledy, která v lednu už asi bude k ničemu, ale co už😁), už je leden tak i knižní novinky...je toho hodně, ale mám pocit, že nestíhám. Myslela jsem si, že o vánočních svátcích toho stihnu více a do Nového roku vstoupím s nedodělky a čistým štítem, ale bohužel se mi to nějak nepovedlo. Trávila jsem více času s rodinou (jak to má být) a blogu se moc nevěnovala. Je na čase to změnit. Tak se mějte hezky, děkuji za vaši přízeň, která snad bude i v tomto roce pokračovat a já se vrhám na své rozpracované články.


17 komentářů:

 1. I tobě do nového roku jen to nejlepší, hlavně hodně skvělých přečtených knih. :) Je vidět, že jsi tenhle rok opravdu nezahálela, tak ať ti to i do nového roku vydrží. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji a nápodobně :-) Snad mi tempo vydrží i letos, uvidíme :-)

   Vymazat
 2. Pěkné shrnutí. :) Zklamání roku pro mě bylo stejně jako u tebe kniha Krycí jméno E219. Zbytek z tvého seznamu jsem zatím nečetla. Přeji úspěšný i nadcházející rok. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Recenzi na Krycí jméno budu teprve psát, ale mrzí mě, že to byl takový propadák...
   Tobě také přeji hodně úspěchů v nové roce :-)

   Vymazat
 3. Parádní shrnutí! Ty Jo o 82 knihách se mi muže leda tak zdát, gratuluji k pokoření výzvy ;) Shrnutí celkového roku bych také ráda sepsala, ale ještě nevím, jak ho přesně pojmu. Mám rozepsané klasické shrnutí prosince, a také chci napsat článek ohlédnutí za výzvami, tak myslím že právě článek 4.čtvrtletí pojmu i jako celkové bilancování roku (uvidím) ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) No sama se divím, že mi syn dovolil tolik číst, uvidíme, jak tomu bude letos :D Prosincové shrnutí mám taky v plánu sepsat, tohle jsem chtěla pojmout spíš jen tak stručně. Budu zvědavá na tvou bilanci :-)

   Vymazat
  2. Sepíšu snad brzy, a troufám si tvrdit, že tentokrát to nebudou jen plané sliby ;))
   Včera jsem se v psaní docela rozjela... Jen ty recenze mi nějak po těch dvou měsících nejdou přes prsty :-/

   Vymazat
  3. Super, že jsi se rozjela, už jsem ti to psala u tebe :-)
   A co se týče psaní recenzí po dvou měsících, teda, to bych už asi nenapsala...já jsem dost zapomnětlivá v tomhle, takže by to byl u mě problém...

   Vymazat
 4. Ahoj.
  Moc hezká čísla máš. Přeji hodně štěstí při výběru knih a hlavně spokojených chvil u nich.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, moc děkuji :-) Snad letos budu mít štěstí při výběru jako loni, ale počítám i s knihami, co se mi líbit nebudou...

   Vymazat
 5. To je parádní počet! :) Já dala loni nakonec 56... A souhlasím s Temnou hmotou - je to pecka!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) 56 je taky super, já popravdě ani nedoufala, že zvládnu těch vytyčených 60...protože třeba za leden a únor jsem měla přečtených 6 knih, ale bylo to tehdy dost náročné období a pak se to nějak ustálilo se synem a dovolil mi více číst :-)

   Vymazat
 6. Skvělý přehled a hromada přečtených knih... :-)

  OdpovědětVymazat
 7. A pak že tvůj článek je moc stručný :D Náhodou se mi moc líbí :)
  Přečetla jsi opravdu hodně knih a normálně ti to závidím a nechápu, jak to stíháš :D Já jsem kolikrát ráda, že jsem ráda :D A s nejhoršími knihami vcelku souhlasím. Manželé odvedle byl opavdu děs a Krcí jméno také nebylo nejlepší (ale jak jsem už psala, kdyby se to lépe rozpracovalo...).
  Také tobě přeji všechno nejlepší do Nového roku, spoustu skvělých příběhů a moře skvělých recenzí (na ně se opravdu těším) a úspěchů :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oproti tvému určitě :D Ale děkuji za pochvalu, snažila jsem se to tak nějak shrnout, ale zase nad tím nestrávit půl dne.
   Taky nevím, jak to stíhám, ale jde to, člověk si k tomu musí sednout a pak už to jde. Samozřejmě čtu jen, když spí syn, jinak to absolutně nejde. Takže asi dost spí a já tak trochu prdím na domácnost :D
   Manželé odvedle byli zklamání, což je škoda, když měli zrovna tak krásnou obálku...no já podlehla reklamě a knihu si koupila, ale tak co už, člověka nemůže bavit všechno...Jestli té autorce ještě něco vyjde, ale ze zvědavosti zkusím :D
   Děkuji a i tobě přeji spoustu krásných knih a hlavně skvělého výběru a na tvé recenze se také budu těšit i v tomhle roce :-)

   Vymazat
  2. No jo, když já se rozepsala a už jsem nebyla k zastavení a pak jsem si vzpomněla ještě na něco a bylo. A popravdě, já to psala asi 3 dny po chvilkách :D
   Vážně tě obdivuji. Já pak mám zase hrozný výčitky, že jsem třeba mohla udělat to či ono. A snažím se číst většinou ráno při snídani. Ale doufám, že budu mít hodné děti, abych toho času taky takto využila :D
   Také jsem podlehla reklamě, akorát že já si knihu nekoupila, naštěstí. A možná se také pak podívám po další její knize, jestli jí něco vjde. Jen z čisté zvědavosti :)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy