čtvrtek 4. ledna 2018

Knižní přírůstky (33)

Share it Please

Hezké odpoledne milí čtenáři.


Ještě než vydám článek s vánočními přírůstky, kterých je požehnaně, je na čase vás seznámit s menším nákupem v Levných knihách, který jsem uskutečnila přes jejich eshop s osobním vyzvednutím na prodejně. Vyhovuje mi to i z toho důvodu, že nakoupím přesně, co chci, nezdržuji se na prodejně déle než je nutné, ale hlavně se vyhnu tomu, že knížka, kterou chci, zrovna na prodejně není. 

K nákupu mě přinutil Chris Carter, a to doslova. Když jsem zjistila, že mají skladem tři nové knihy tohoto autora, neváhala jsem. Takže kromě knihy Dvojitý kříž, kterou mám doma už delší dobu, mi přibyly do knihovny tři nové kousky - Noční lovec, Sochař smrti a Jeden za druhým. Vtipné je, že jsem od něj ještě nic nečetla, ale všichni ho chválí, takže předpokládám, že se bude líbit i mně.


Od stejného nakladatelství mě lákaly Polámané panenky, které napsal James Carol a hodně čtenářů si tuto knihu chválí. Proto nesměla v mé objednávce chybět.
Když jsem v nabídce LK zahlédla Letiště od Arthura Haileyho, rovněž jsem neváhala ani minutu. Další kousek do mé prozatím skromné sbírky tohoto autora.
A poslední knížkou je Pekařova dcera od Sarah McCoy, kterou jsem si chtěla koupit už minule, ale nějak jsem na ni zapomněla. Tak je konečně doma.
Měla jsem zálusk ještě na Pýchu a předsudek od Jane Austen, ale přemýšlím, že si časem pořídím nové vydání od nakladatelství Slovart, které mě zaujaly krásnou obálkou a novým překladem Kateřiny Hilské, manželky Martina Hilského, význačného překladatele Shakespearových děl.


Dále vám chci blíže představit avizovanou výhru z portálu Centrum detektivek, kde se mi podařil vyhrát krásný sběratelský kousek - Velká kniha příběhů Sherlocka Holmese.


Pak jsem konečně natrefila na knihu od Ruth Ware, autorky Ženy z kajuty č. 10, Všude kolem černý les, v bazaru na Databázi knih za pár kaček, ale hlavně v tvrdé vazbě. Moc se na ni těším a nejradši bych se do ní ihned začetla, ale musím dodělat ještě několik restů.
No a než jsem článek stihla publikovat, vzpomněla jsem si na recenzní výtisky, které mi došly ještě před vánoci. Ty jsem vám sice už na své facebookové stránce ukazovala, ale pro pořádek je přidávám i do tohoto článku. Od nakladatelství Slovart mi přišlo krásné přání k Vánocům, nějaké to mlsání a k tomu dvě knížky - od Dominika Dána Kořeny zla a od Guye Adamse Jízda, k níž napsal námět Patrick Ness, autor např. Volání netvora či Něco víc.

To je pro dnešek vše.
Jaká knížka vás naposled zaujala v Levných knihách? 

13 komentářů:

 1. Parádní kousky a velká gratulace k výhře :-)
  Až dočtu chřipku, třeba se taky spolu nějak domluvíme. Tuším,že je to kniha, co stačí přečíst jednou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, když jsem se o výhře dozvěděla, obrečela jsem to :D
   Uvidíš, třeba tě zaujme natolik, že si ji budeš chtít nechat, např. pro budoucí generace :D

   Vymazat
 2. Marcelko, tak tímhle článkem jsi mě pobavila :) Chrise Cartera si kupujeme z identických důvodů - všichni ho chválí, ale samy jsme ho ještě nečetly :) Pekařovu dceru jsem taky pořídila, ale mám tu recenzní resty, které mají přednost. Polámané panenky jsem četla kdysi a je to moc dobré, myslím, že se Ti to bude líbit :) Letiště četla mamka - vlastně od Haileyho nejen Letiště - a moc to chválila! No a ten Sherlock Holmes, to je senza úlovek, gratuluji k výhře! Zkrátka máš tam samé nádherné kousky, tak si je užij a těším se časem na porovnávání dojmů! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je vtipné :D Snad nás nezklame, ale podle anotací by to měl být můj šálek kávy a když ne, tak ho třeba pošlu dál. Taťka už první díl četl a hodně si ho chválil, byl z něj nadšený a v tomhle máme celkem podobný vkus, tak snad se nepletu.
   Od Haileyho jsem četla kdysi opravdu kdysi dávno (to jsem ještě netušila, že kdy někdy propadnu knihám) a líbil se mi. Tak nějak tuším, že se mi budou líbit všechny :-)
   Děkuji, Sherlock Holmes byl překvapením pro mě samotnou, až mě to dojalo. Je to krásná kniha, musím co nejdřív začít. Je výhoda, že tam jsou krátké povídky, takže třeba pár přečtu, pak něco jiného a zase se k němu budu vracet :-) Také se budu těšit na porovnání dojmů :-)

   Vymazat
 3. Vidím, že nových knih máš opravdu hodně. Gratuluju a přeju příjemné čtení. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, a to je teprve část, konečně jsem dopsala vánoční přírůstky, tak snad je brzy publikuji, mám teď článků v konceptu celkem dost.

   Vymazat
 4. Cartera závidím, také se ho snažím dokoupit. Jinak jsem zvědavá co řekneš na Jízdu. Užij si knihy :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ho radši koupila hned, než se vyprodá..i když možná to zatím nehrozí :-)
   Na Jízdu jsem dost zvědavá, doufám, že se mi bude líbit, celkem si od ní slibuju.

   Vymazat
 5. Na Chrise Cartera jsem taky dost koukala. A vlastně i na ty Polámané panenky, ale vždy jsem dokázala odolat :D Ať se knihy líbí! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsi dobrá, že takhle odoláváš, já neodolala :D A děkuji :-)

   Vymazat
 6. To nebudou knihy pro mě... Ale hezké čtení!

  OdpovědětVymazat
 7. Sherlocka ti těžce závidím :-) A hromadu krásných knih k tomu ;-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy