úterý 30. ledna 2018

Knižní přírůstky (2)

Share it Please


Hezké odpoledne milí čtenáři.Vítám vás u dalšího přírůstkového článku. Leden se nám pomalu ale jistě chýlí ke svému konci a já bych vám ráda představila poslední lednové přírůstky.

Jak jsem nedávno zmiňovala, v prosinci jsem se stala členem Knižního klubu a prakticky celý prosinec jsem se těšila na nový lednový katalog. Dočkala jsem se a moc dlouho neotálela s objednávkou. Nač také čekat, že? Po pečlivém rozmýšlení jsem si vybrala tři knihy, které vám nyní představím.

Konec léta od Anderse de la Motte mě zaujal především úchvatnou obálkou. Po přečtení anotace jsem si slíbila, že jakmile tato kniha vyjde, objednám si ji, což jsem také nakonec učinila. Nedávno jsem o knize četla, že není úplně tradiční detektivkou, ale že za přečtení rozhodně stojí. Začíst se do ní mám v plánu velice brzy, jen teď musím přečíst pár restů z veřejné knihovny, neboť jim brzy končí výpůjčka a nerada bych je vracela nepřečtené. 
Druhou jasnou volbou byly Zmizelé z Cooley Ridge od Megan Mirandy. Opět na mě zafungovala zajímavá obálka, navíc po přečtení anotace a zjištění, že tento thriller je netradiční v tom, že vyprávění začíná od konce, jsem dlouho neváhala. Vím, že podobným způsobem je napsán Říjnový seznam od Jefferyho Deavera, který jsem bohužel ještě nečetla, ale vždycky jsem chtěla tento netradiční styl vyprávění zkusit. Brzy budu mít možnost. 
Poslední objednanou knihou z Knižního klubu jsou Bílá těla od Jane Robins s celkem nenápadnou obálkou. Zde jsem vsadila pouze na zajímavou anotaci o sestrách, dvojčatech, která jsou každá úplně jiná. K tomu přimícháme vraždu manžela jedné z nich...a parádně znějící zápletka je na světě. Přiznám se, že mi knížka trochu připomněla Šílenou od Chloe J. Esposito, kterou jsem celkem nedávno četla a recenzovala. Očekávám však mnohem lépe vystavěný příběh.
Poté mi přišel očekávaný recenzní výtisk od nakladatelství Leda s názvem Nebezpečná laskavost, který napsala Darcey Bell. Psychothrillery mě hodně baví a na tento se už moc těším.
No a nakonec jsem opět neodolala koupi pár knížek z bazaru na Databázi knih. První z nich je Něžná fata morgána od Dominika Dána, který píše skvěle, takže jsem se nad nabídkou moc dlouho nerozmýšlela.
Další knihou je Causa Mortis z pera českých autorů Marka a Jitky Hladkých. Po knize jsem pokukovala už ode dne jejího vydání a i když jsem na ni četla převážně negativní recenze, prostředí piteven mě hodně zajímá, takže si ráda udělám na knihu vlastní názor.
Posledním přírůstkem měsíce ledna je Mořský detektiv, který napsal autor Marek Douglas-Home. Detektivka v čele s oceánografem, který řeší vraždy, mě rozhodně zaujala. K biologii (i té mořské) mám velice blízko a ráda si v tomto žánru přečtu něco nového a i snad originálního.
Jaká knížka v poslední době udělala radost vám?
Četli jste některou výše zmíněnou?
Ráda si přečtu vaše komentáře.

14 komentářů:

 1. Krásne knižné prírastky, osobne najviac chválim Dominika Dána, patrí medzi mojich obľúbených autorov :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dán je skvělý, dnes jsem dočetla Kořeny zla a libuji si :-))

   Vymazat
 2. Jak vidím, vše jsou thrillery, kterým já moc nehodluji. :)) Docela mě ale zaujala Nebezpečná laskavost, a to nejenom svou obálkou. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ty především, protože ty jsou moje gusto a chápu, že tě toho moc nezaujalo :-) Ale díky za komentář :-)

   Vymazat
 3. Tak tomu se říká krásná nadílka :-) Pokud tě láká čtení od konce, tak bych zkusila i Černooké Zuzany. Myslím, že tě ta kniha mohla zaujmout.
  Na knihu Konec léta si dělám také zálusk, ale je toho stále moc k dalšímu výběru a tak jsem na sebe nakonec velmi zvědavá, co si ve finále objednám. Chtěla bych až teď v únoru, abych také dohnala co nejvíce restíků.
  Každopádně se budu velmi těšit na recenze :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-)
   Láká hodně, toho Deavera si chci určitě taky časem pořídit. Těch Černookých Zuzan se nějak bojím, počkám si asi na bazaru, jestli budou za pakatel, protože ty komentáře na knihu nejsou nic moc...pořád se rozhoduju. Možná si je půjčím z knihovny :D
   Taky mi dělá problém vybrat si z toho velkého množství, co trh nabízí. Je to těžké, takže budu držet palce, aby sis vybrala ty nej :-)

   Vymazat
 4. Všechny knihy mě lákají, thrillery miluju, takže bych si určitě vybrala, ale nejvíc mě láká Konec léta. Potom už jsem pokukovala. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem milovnice thrillerů, ale to jde jistě poznat na první pohled :D
   Konec léta začínám číst, buď ještě dnes nebo určitě zítra :-)

   Vymazat
 5. Dnes jsem v KK držela Konec léta v ruce, ale pak jsem si řekla, že si počkám na tvojí recenzi... :-) A Dominik Dán se ti hodí do čtenářské výzvy. :-)
  Jinak já jsem z těchto knih samozřejmě nic nečetla, ale podle anotace se mi docela líbí Konec léta, ale to už jsme ti psala u knižních tipů. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnes se na Konec léta chystám, no uvidím jestli rozečtu ještě dnes, nebo až zítra, jak koukám kolik je hodin :D Takže recenze bude určitě co nejdřív :-) Sama jsem na knížku hodně zvědavá a těším se na ni :-)

   Vymazat
 6. Super knihy. Konec léta a Mořského detektiva mám taky;) A svůj balíček z Knižního klubu mám v zásilkovně, takže brzy taky bude článek s novinkami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Tak to se budu těšit i na tvé dojmy :-)
   Už jsem koukala na tvůj článek a konečně mám dnes čas ti jej okomentovat :-)

   Vymazat
 7. Tak to jsou vynikající tipy, díky moc za ně. Lákají mě asi všechny, ale obzvláště mě zaujal Mořský detektiv a to z naprosto stejných důvodů jako tebe. Biologie je láska a ta mořská?? Hm...:)
  Měj se krásně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že ti mé knížky posloužily jako dobré tipy :-) Na Mořského detektiva jsem hooodně zvědavá, už vychází nebo vyšel (teď si nejsem jistá) i druhý díl Vešla do moře.
   Taky se měj krásně :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy