úterý 23. ledna 2018

Knižní přírůstky (1)

Share it Please


Hezké odpoledne milí čtenáři.Vítám vás u prvního lednového přírůstkového článku. Opět mi to nedalo a pořídila jsem si pár staronových kousků do mé knihovničky. Mimo jiné jsem po delší době také dvě knihy vyměnila a opět se mi poštěstilo ve dvou soutěžích. Tak se na to jdeme podívat.

Jelikož mi o vánocích (mimo jiné) přibyl do knihovny Hrobař od Lisy Jackson, u něhož jsem zjistila, že je druhým dílem ze série Savannah, rozhodla jsem se pořídit si nejdříve první díl s názvem Noc předtím. Tentokrát jsem na něj narazila na facebookovém bazárku a už mám knihu doma.
Od téže autorky jsem si pořídila i Smrtelný hřích, který má skvělé hodnocení a je třetím pokračováním série New Orleans, jejíž první dva díly mi přinesl Ježíšek.
Pár dní poté mi dorazila výhra z portálu Podporujeme české autory, kde v prosinci probíhala velká soutěž tzv. Vánoční hnutí. Soutěžila jsem hned o několik titulů a jsem ráda, že se mi u jednoho poštěstilo. Vyhrála jsem Purpurové doteky od české autorky Markéty Harasimové, od které jsem ještě nic nečetla, ale tuto mám rozhodně brzy v plánu. Thrillery já můžu a když jsou z pera české spisovatelky, těším se na ně o to víc.
Recenzní výtisk s názvem Už jsem normální ?!? od nakladatelství Slovart, kterou napsala Holly Bourne, byl milým překvapením, neboť toto nakladatelství posílá recenzentům knihy z edice Booklab automaticky. Kniha vypadá na fajn oddechovou young adult romantiku a já se nemůžu dočkat, až se do ní začtu. Na podobný typ knihy mám teď zrovna chuť. Občas je třeba si od těch všech krváků vydechnout.
Na bazaru Databáze knih se mi naskytla skvělá koupě Hadrového panáka od Daniela Colea. Rozhodla jsem se knihu zkusit, ač jsem na ni četla převážně negativní recenze. Zvědavost však byla silnější.
Po dlouhé době se mi naskytly dvě výměny - ta první se uskutečnila na Databázi knih, kdy mě jedna uživatelka sama oslovila, zda bych neměla zájem vyměnit Infernum od Marka Maria Krafta za Zmizelého od C. L. Taylor. Neváhala jsem ani minutu.
Nedávno jsem si psala s Chensie (Podporujeme české autory/Svět mezi řádky), která mi chválila recenzi na českou knihu Krycí jméno E 219, kterou si kvůli negativním recenzím raději nekoupila. Tak jsem jí nabídla výměnu. Slovo dalo slovo a z její nabídky jsem si vybrala knížku Co jsme si neřekli od Rory Dunlop.
Vážku od Michela Bussiho jsem měla v hledáčku od data jejího vydání, což bylo někdy v roce 2016. Nedávno se mi naskytla super příležitost a i když je knížka opět z druhé ruky, jsem moc šťastná, že se ke mně konečně dostala. Chtěla bych si jí přečíst co nejdřív. Další autorovy knihy mě též lákají.
Předposlední přírůstek je nečekaná výhra na FB stránkách Knihy.cz, kde pořádali soutěž o tři výtisky Slyším tě všude od Connie Willis. Štěstí se na mě usmálo a hned druhý den mi knížku přinesla pošťačka. Je to pěkná bichle a dost se na ni těším, ač se jedná o sci-fi.
Jako poslední tu mám Domino od Jonase Moströma, kterou jsem koupila od Míši z Knižního deníčku. Jedná se o autorovu novinku a zároveň druhý díl série Nathalie Svenssonová.
Brzy očekávejte další přírůstkový článek, neboť jsem si objednala tři knihy z Knižního klubu, které mi minulý týden dorazily. Prozradím, že dvě z nich jsou horké lednové novinky.


Jaká knížka udělala v poslední době radost vám?

24 komentářů:

 1. Krásné přírůstky. :-) Já zrovna čtu Hadrového panáku a je to poměrně dobré, ale rozhodně neskutečně čtivé, taková ta kniha, kde přečteš sto stran za chviličku a nevíš jak. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Samé lepší kousky jak vidím :-) Těším se na recenze a jsem moc zvědavá, co řekneš na Slyším tě všude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) No a to ještě nejsou všechny :D Na Slyším tě všude jsem taky dost zvědavá, je to pěkný macek teda :D Ale vím, že se lidem buď líbila anebo vůbec, tak budu zvědavá, ke komu se pak přiřadím já.

   Vymazat
 3. To je teda pěkná hromada, takhle začátkem roku :) Já se těším na Vážku a také se chystám na Hadrového panáka. Slyším tě všude za mě teda nee... Užij si čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To teda je, ani jsem nečekala, že se to tak nakupí :D Budu se těšit na recenze :-) Tak snad se nám bude Hadrový panák líbit.

   Vymazat
 4. Jedná kniha za druhou vypadají fakt dobře! Ani nevím, kterou bych vybrala já. Asi všechny :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě těší :D A děkuji :-) Sama jsem se nemohla vynadívat a těžko se budu rozhodovat, do které se pustím jako první.

   Vymazat
 5. Krásné přírůstky, jsem moc zvědavá, co řekneš na Hadrového panáka, protože já furt tak nějak váhám, zda ho pořídit. Společnou máme Vážku, ke které jsem se ještě nedostala a naprostou peckou pro mě byl Zmizelý, tak doufám, že se ti taky bude líbit :)
  Měj se moc krásně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Jak už jsem několikrát říkala, na Hadrového panáka jsem opravdu zvědavá, reklamu měl dost masivní a hodně lidí si ho koupilo, někteří chválí a někteří zatracují. Tak uvidím. Na Vážku se těším a na Zmizelého taky, ale od autorky asi nejdřív přečtu Lež.
   Moc děkuji a taky se měj krásně :-)

   Vymazat
 6. same zajimave ctvio, at se libi :-)

  OdpovědětVymazat
 7. K novým knihám gratuluju. Zaujala mě Co jsme si neřekli a Slyším tě všude. Užij si čtení, budu se těšit na recenze. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Já doufám, že budou všechny stát za to :-)

   Vymazat
 8. Super kousky. Hadrového panáka i Zmizelého mám taky, tak jsem zvědavá, jak s nimi budu spokojená :-)
  Přeju hezké čtení a těším se na recenze :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Myslím, že Hadrový panák zlákal hodně lidí, snad bude stát za to. Budu se těšit i na tvé recenze :-)

   Vymazat
 9. Slyším tě všude som čítala a kniha spracováva skvelú tému, len hlavná postava mi liezla na nervy :D Tak snáď sa ti bude páčiť viac než mne :-) Purpurové doteky si chcem tiež prečítať, teda ja skôr Poháre túžby, ktoré autorke nedávno vyšli v slovenčine a mala som tú česť byť pri krste tejto knihy :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To už jsem slyšela u hodně lidí, že hlavní postava ze Slyším tě všude jim lezla na nervy :D tak toho se trochu obávám. Harasimová mě hodně zaujala, jsem ráda, že se mi knížku povedlo vyhrát. Paráda. Určitě se budu těšit i na tvé dojmy z její druhé knihy :-)

   Vymazat
 10. Marcel, zas tu máš samé skvělé kousky. Knihy Zmizelý a Co jsme si neřekli mám přečtené a jsou skvělé - Domino prostě :) - teď právě čtu Hadrového panáka, jsem na samém začátku, ale zatím mě baví přinejmenším ten styl, je to svižné a plné sarkasmu a černého humoru. Tak pěkné čtení všech novinek přeji!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Domino se mi rozrůstá :-)) To už jsi druhá, která čte Hadrového panáka, tak ho budu muset co nejdřív otevřít, ale jsem ráda, že zatím je tvůj názor pozitivní :-) Určitě se budu těšit na tvé dojmy :-)

   Vymazat
 11. Už jsem psala na FB :-) Máš toho opět požehnaně. Jsem zvědavá kdy se k nim dostaneš... ;))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ráda bych řekla, že co nejdřív... :D ale opravdu, letos si chci brát minimum recenzních výtisků, snad se zadaří, a číst výhradně své knihy. Dokonce už mám přečtený jeden svůj vánoční dárek a snad dnes či zítra publikuji recenzi.

   Vymazat
  2. P.S. Dnes jsem si na DTBK všimla, že jsi okomentovala Medvědín, takže první letošní kniha pokořena, gratuluji :-)

   Vymazat
  3. Jjo! Je za mnou a je to škoda, byla parádní! Docetla jsem se ze má být pokračování - nevím zda volné, každopádně už teď chci, aby byla vydáná...

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy