pátek 22. prosince 2017

Úlovky z knihovny (6)

Share it Please


Hezké dopoledne milí čtenáři.


V pondělí jsem po měsíční pauze opět zavítala do knihovny. Na knihu HEX, kterou jsem měla půjčenou, byla vypsána rezervace, a tak mi nezbylo nic jiného, než ji rychle přečíst a přenechat dalšímu zájemci. Minirecenzi už mám sepsanou, ale čekám až těch recenzí bude najednou víc. Pak článek publikuji. Zároveň jsem vrátila i Let 305, sci-fi, které mě moc nezaujalo a které jsem zároveň přidala na seznam knih odložených na neurčito.

Návštěva knihovny se mi hodila i z toho důvodu, že Lucka z Luciiny zašívárny pořádá společné čtení Vánoční koledy od Charlese Dickense (více zde) a protože jsem knížku ještě nečetla, chtěla jsem se čtení zúčastnit. Společné čtení začíná 23.12. a končí 26.12. Doufám, že to v termínu stihnu, ale knížka má jen sto stran, takže bych ji mohla přečíst za jedno odpoledne či večer.
Pak jsem ještě nakoukla do regálu s novinkami, kde mě nic nezaujalo, prošla jsem si oddělení detektivek, kde mě taky nic nezaujalo (to už jsem pomalu propadala panice, že si nic jiného než Vánoční koledu nepůjčím), ale nakonec jsem v beletrii objevila Volání anděla od francouzského autora Guillaume Musso, na něhož jsem četla jen samou chválu, ale ještě od něj nic nečetla, a Případ Amelia od Kimberly McCreight. Druhou zmíněnou knížku mám na seznamu už delší dobu, původně jsem si ji chtěla koupit, ale když jsem na ni narazila v knihovně, tak jsem se rozhodla si ji nejdřív přečíst a když mě zaujme, třeba si ji pořídím i do vlastní knihovny.


Vánoční koleda│Charles Dickens

Obchodník Ebenezer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno - peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích, svátcích klidu a míru, nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se ale má všechno změnit...
O Štědrém dnu má Skruž podivnou vidinu, ve které ho navštíví jeho zemřelý společník Jakub Marley. Tajemným hlasem mu prozradí, že se mu zjeví tři duchové, kteří starému skrblíkovi pomůžou stát se lepším člověkem, pokud on bude chtít. Ke Skružovi skutečně postupně přijdou záhadní návštěvníci - duch minulých Vánoc, duch letošních Vánoc a duch příštích Vánoc.
Připomenou mu jeho dětství, zavedou ho do chudé rodiny jeho písaře a ukážou mu, jaké štěstí prožívá o svátcích jeho nemajetný synovec se svými dětmi. Poslední duch odhalí obchodníkovi děsivou budoucnost...
Zlému lakomci spadnou klapky z očí a rozhodne se pro zásadní životní změnu...


Volání anděla│Guillaume Musso

V telefonech byl celý jejich život… Na Kennedyho letišti v New Yorku do sebe nechtěně vrazí jeden muž a jedna žena. Oba v té chvíli telefonují. Jonathan a Madeline rychle sbírají své věci a omylem si vymění telefony. Když to zjistí, dělí je od sebe deset tisíc kilometrů: ona je v Paříži, kde prodává květiny, on v San Francisku, kde vlastní restauraci. Oba jsou zvědaví na toho druhého, a tak začnou zkoumat obsah cizího telefonu. Tato malá indiskrétnost jim prozradí, že ač se neznají, jsou jejich životy spojené tajemstvím, které považovali za navždy pohřbené… 
Romantický thriller nejprodávanějšího francouzského autora, jehož knihy vyšly v 35 zemích v celkovém nákladu více než 13 milionů výtisků a téměř všechny byly zfilmovány.


Případ Amelia│Kimberly McCreight

Jeden z nejočekávanějších debutů loňského roku, který kritika přirovnává ke Zmizelé Gillian Flynnové. Ten den má Kate svou patnáctiletou dceru po vyučování vyzvednout. Když však (se zpožděním, jako obvykle) ke škole dorazí, je na místě už záchranka a policie. I oni jsou tu kvůli Amelii – Amelia totiž skočila ze střechy budovy… Několik týdnů po pohřbu se Kate vrací zpět k práci do advokátní kanceláře, když vtom jí přijde podivná zpráva z neznámého čísla, v níž se říká, že smrt Amelie nebyla sebevraždou. A Kate se rozhodne najít pravdu. Nejen o tom, co se doopravdy přihodilo, ale kdo její dcera vlastně ve skutečnosti byla.

Jaký byl váš poslední úlovek z knihovny?

17 komentářů:

 1. Vánoční koledu jsem si chtěla koupit, ale už jsem ji u nás nesehnala, takže si ji aspoň "pošetřím" na příští rok. :-)
  Přeju ti krásné Vánoce! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si ji budu muset na příští rok už taky koupit :-) Včera jsem ji přečetla a moc se mi líbila :-)
   Děkuji a Tobě také přeji Štastné a veselé Vánoce :-)

   Vymazat
 2. Vánoční koleda je skvělá a k tomuhle období se krásné hodí. Užij si čtení. Veselé vánoce přeji. :))

  OdpovědětVymazat
 3. Super, uz se tesim, jak se zapojis ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. "Vánoční koleda" je prostě klasika, která si o přečtení přímo říká, ale i ty ostatní vypadají skvěle! :)

  http://boook-planet.webnode.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Moc pěkné úlovky :) Na Vánoční koledu mám teď v tom vánočním čase docela chuť:) Hezké čtení a krásné Vánoce :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Vánoční koleda mě nadchla, bylo to moje první čtení a už se těším, až si ji příští rok koupím a budu si ji v předvánoční čas číst pravidelně. Děkuji a nápodobně :-)

   Vymazat
 6. O Vánoční koledě jsem kdysi přemýšlela, ale pak upadla v zapomnění. Takže díky za připomenutí a okamžitě píšu na seznam :) Volání anděla zní dost dobře, takže díky tip. A Případ Amelia mě docela děsí, protože je přirovnán ke Zmizelé (recenzi plánuji co nejdříve a teda.. nic moc..) Ať se knihy líbí a přeji příjemné prožití svátků :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby Lucka nepořádala společné čtení, taky bych se k ní asi jen tak nedostala, tak jsem ráda, že už ji mám konečně přečtenou :-)
   Na tvém blogu jsem si nedávno všimla, že chystáš recenzi na Zmizelou, tak to jsem opravdu zvědavá :-)
   A mockrát děkuji :-)

   Vymazat
 7. Vánoční koleda je hezky tématická, ale Případ Amelia vypadá asi nejlíp :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vánoční koledu už mám za sebou, ale než se k těm dalším dvěma knížkám dostanu, bude to chvíli trvat. Teď po vánocích nevím, co číst dřív :D

   Vymazat
 8. Případ Amélie mě dlouho lákal (když vyšla Tam, kde ji našli), ale zatím jsem se ke knize nedostala... A Vánoční koledu jsem si pořídila v elektronické verzi na poslední chvíli, abych se mohla do společného čtení zapojit... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si chtěla případ Amélie koupit, ale osud mi ji do karet přihrál jinak...
   Jsem ráda, že jsi se do Vánoční koledy zapojila :-)

   Vymazat
 9. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Výměna kdekoli Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy