pátek 1. prosince 2017

Knižní novinky: prosinec 2017

Share it Please

... aneb co mě zaujalo
Hezký pozdní večer milí čtenáři.


Dnes je 1. prosince, a to znamená jediné, za 🎄23🎄 dní tu máme Štědrý den. Mnozí z vás aktivně shánějí dárky pro své blízké (u mě to není jinak) a kolikrát vám dá jejich vymyslení zabrat. Dnešním mým skromným výběrem knih se můžete inspirovat nejen k nákupu dárku pro své blízké, ale třeba i pro sebe 😊. Pokud mě blíže znáte, víte, že si libuji převážně v detektivkách a thrillerech, takže zde najdete výběr pouze z těchto žánrů.

V prosinci mě moc knih nezaujalo, jen tyto čtyři. Samozřejmostí je nová Angela Marsons, kterou mám na svém wishlistu. V knihovně mi zatím chybí i předchozí díl, který mi (jak už mě informoval) přinese Ježíšek 😇.NázevDokonalá
Autor: Gilly Macmillan
Nakladatelství: Knižní klub
Žánrthriller, pro ženy
Vychází1.12.2017
Bestsellerová autorka Gilly Macmillanová přichází po Spálené obloze s novým znepokojujícím psychothrillerem.
Pro všechny, kteří ji znají, je Zoe Maiseyová – dětský génius a hudební senzace – jednoduše dokonalá. Jenomže před několika lety zavinila Zoe tragédii. Svůj trest si odpykala a teď je zase volná. Matka a otčím ji a jejího nevlastního bratra všemožně podporují v jejich nadání ke hře na klavír.
Ten den je čeká životní vystoupení. O půlnoci však Zoeyinu matku naleznou mrtvou…
Název: Otevřený hrob
AutorAngela Marsons
NakladatelstvíKnižní klub
Žánrthriller
Vychází1.12.2017
Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš.
Zavražděná žena s obličejem rozbitým k nepoznání, prázdný pohled směřující k nebi, z úst se jí sype hlína. A stovky much se slétají ke krvavé hostině.
Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužitvědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další?
Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život.NázevZtracená vládkyně
Autor: Steve Robinson
Nakladatelství: Mystery Press
Žánr: román, thriller, historie
Vychází6.12.2017
POUZE MUŽ SCHOPNÝ ROZEHNAT KOUŘ MŮŽE NAJÍT ZTRACENOU VLÁDKYNI…
Jedné mlhavé noci roku 1914 se při plavbě mezi Kanadou a Anglií potopila zaoceánská loď Empress of Ireland. Při této katastrofě zemřel skoro stejný počet lidí jako na Titaniku nebo Lusitanii, přesto byla její tragédie zapomenuta.
Jednou z obětí byla i Alice Stilwellová… Nebo nebyla? Americkému genealogovi Jeffersonu Taytovi se dostane do rukou medailon, který naznačuje, že mladá žena neštěstí přežila, měla rodinu a prožila dlouhý život. Kým ale byla před tím, než došlo k jedné z největších tragédií námořních dějin?
Tayte se musí vydat do Anglie, aby zde vypátral Alicin původ a vyřešil záhadu jejího zmizení, které by mohlo souviset s aktivitami britských a německých tajných služeb v letech před první světovou válkou…NázevZmizelé z Cooley Ridge
AutorMegan Miranda
NakladatelstvíIkar
Žánrthriller, pro ženy
Vychází11.12.2017
Je to deset let, co Nicollete Farellová odešla z rodného Colley Ridge, malého městečka v Severní Karolíně, kde se každý zná s každým. A taky deset let od chvíle, kdy beze stopy zmizela její nejlepší kamarádka Corinne. Tělo se nikdy nenašlo, a byť byli všichni podezřelí a nikdo neříkal úplnou pravdu, žádný viník nebyl vypátrán. Nyní se vrací domů vyřešit rodinné záležitosti. Brzy po jejím příjezdu však záhadně zmizí i Anneleise, Nicolletina sousedka, která tehdy jí a několika jejím kamarádům poskytla alibi na tu noc, kdy se ztratila Corinne… Nic začne zjišťovat, co se s Corinne stalo, aby v netradičně vyprávěném příběhu postupně odkryla pravdu nejen o svých přátelích a rodině, ale i tom, co se tu noc tehdy skutečně stalo.A jaké novinky jste si v prosinci vyhlédli vy?

6 komentářů:

 1. Dokonalou bych si chtěla taky přečíst :) Hezký článek :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím si nejprve přečíst Spálenou oblohu, kterou už mám konečně doma, ale stále si na ni neumím najít čas... a děkuji :-)

   Vymazat
 2. Pěkný výběr :) Prosinec bude trochu chudší, ale láká Ztracená vládkyně :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, prosinec je trochu chudší, ale jsem nakonec jsem ráda :-)

   Vymazat
 3. Mš jsi se do noty netrefila, ale to jistě víš :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D :D Já jsem právě čekala, jestli mi ty novinky nějak okomentuješ :D :D

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy