čtvrtek 9. listopadu 2017

Knižní přírůstky (30)

Share it Please


Hezký večer všem mým čtenářům.


Dnes přicházím s přírůstkovým článkem, ve kterém vám představím nejnovější recenzní výtisky. Jsou to opravdové skvosty a moc se těším, až je přečtu. Kéž by šly číst všechny najednou!

Kniha DNA od Yrsy Sigurdardóttir by měla správně spadat ještě do říjnových přírůstků, ale nechtěl se mi vydávat článek, ve kterém bych vám představila jen jednu jedinou knihu. Jsem moc ráda, že se mi podařilo s nakladatelstvím Metafora navázat spolupráci a dostala jsem od nich ke zrecenzování tuto krásku. Myslím, že vám knihu nemusím blíže představovat, protože jí je teď plná blogosféra. Jediné, co bych mohla zmínit, je fakt, že se jedná o první díl z plánované trilogie. 
Dceru krále močálů od Karen Dionne jsem zaregistrovala již dříve a když jsem měla tedy možnost knihu zrecenzovat, neváhala jsem. Obálka je opravdu úchvatná, tak doufám, že mě osloví i příběh. Kniha slibuje thriller ze zajímavého prostředí, tak jsem vážně zvědavá.
A teď bych vám chtěla představit krásnou nadílku z nakladatelství Grada. Včera jsem měla opravdové Vánoce, protože tolik krásných nových knih pohromadě jsem už dlouho neviděla. Moc děkuji Báře, která toto všechno zprostředkovává. 

Byla mi představena a nabídnuta asi pětice knih, z nichž jsem si k recenzi vybrala čtyři. Za jasného favorita považuji třetí pokračování s inspektorkou Erikou Fosterovou, tentokrát s názvem Temné hlubiny, které nenapsal nikdo jiný než Robert Bryndza. Obálka je nádherná, nemůžu se na ni vynadívat a nejradši bych se do knihy ihned začetla. Navíc jsem zjistila, že autor má podepsanou smlouvu na 7 pokračování, takže se máme ještě na co těšit!Celá série pohromadě :-)


Krvavé právo od Phillipa Margolina je pátým dílem série s Amandou Jaffeovou a i když pro mě to bude premiéra, moc se těším na skvělý thriller ze soudní síně.
Kniha s názvem Infernum od švýcarského autora Marka Maria Krafta mě zaujala především proto, že děj je situován do Prahy. Očekávám opravdu parádní thriller.
A jako poslední vám chci představit dystopii s názvem Krycí jméno E219, kterou napsala česká autorka Tereza Hřídelová pod pseudonymem Terry Shaft. Tento žánr si dopřávám výjimečně, tak snad nezklame.
Dnes odpoledne mi ještě nečekaně došli Zimní lidé od nakladatelství Omega, které napsala Jennifer McMahon. Anotace slibuje pravý duchařský příběh, od kterého tedy očekávám minimálně mrazení v zádech.
Jaké novinky udělaly v poslední době radost vám?16 komentářů:

 1. Yrsu snad dostanu k Vánocům, musím se přiznat, že jsem od ní ještě nic nečetla, ale šíleně mě zaujala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem od ní četla zatím jen Pamatuji si vás všechny a ta byla dost strašidelná. DNA prý na tom není jinak, Yrsa píše celkem strašidelně, co jsem se tak dočetla. Myslím, že DNA bude stát za to :-)

   Vymazat
 2. Samé hezké kousky :-) Jsem zvědavá na Dceru krále močálů, protože jsem na tuhle knihu také koukala a zaujala.
  Přeji moc pěkné čtení :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Na ni jsem taky dost zvědavá, tak snad nezklame :-)

   Vymazat
 3. Koukam, ze mame vsichni paradni recenzni nadilku. :) Zimni lide mi nevysli, tak jsem zvedava na recenzi. Budu asi muset dokoupit. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ano, já byla při rozbalování nadšená jak malé děcko :D :-) Jejda, to je škoda, že ti Zimní lidé nevyšli...knížka vypadá vážně dobře, tak snad i taková bude :-)

   Vymazat
 4. Yrsu ti závidím, ale zítra si ji konenčně musím objednat. Temné hlubiny spolu s Krycím jménem mi taky dorazily a moc se na ně těším. Ať se všechny knihy líbí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě kdyby nevyšla Yrsa jako recenzák, tak si knížku taky kupuju...
   Na Temné hlubiny se hodně těším, asi úplně nejvíc ze všech :D
   Tak snad se nám budou líbit :-)

   Vymazat
 5. pulku knih znam od videni, nektere bych taky rada precetla :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Ke knihám gratuluju, užij si jejich čtení. :) Mě se doma také obejvila kniha Zimní lidé a už se na ní moc těším... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :-) Zimní lidé vypadají skvěle :-) Snad se budem hezky bát :-))

   Vymazat
 7. Knihy neznám (možná jen některé od vidění), jen o Hlubinách vím. Tak přeji krásné čtení :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Hlubiny jsou teď všude, myslím, že se nevyhnou nikomu :D

   Vymazat
 8. Moc pěkné nové kousky :) pro některé z nich už také leštím poličky v knihovničce :D těším se na recenze :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Tak to je správné :D vylešti si pro jistotu celou jednu polici :D

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy