čtvrtek 2. listopadu 2017

Knižní novinky: listopad 2017

Share it Please

...co mě zaujalo 
Hezké dopoledne milí čtenáři.


S listopadem přichází opět hodně knižních novinek a já jich pro vás pár vybrala. Jedná se především o thrillery, které vyhledávám, protože je čtu nejraději.

Mnozí se nejvíce těší na třetí pokračování s Erikou Fosterovou Temné hlubiny od oblíbeného spisovatele Roberta Bryndzy. Zaujala mě i novinka od Stephenie Meyer, autorky ságy Stmívání, s názvem Specialistka. Dále vychází další díl ze série Nathalie Svenssonová od Jonase Moströma s názvem Domino, takže pokud se vám líbila jeho předchozí kniha Fontána, určitě neváhejte. No a jako poslední vyzdvihnu novou knihu od mojí oblíbenkyně Kristiny Ohlsson, která tentokrát přichází s děsivým thrillerem, jenž má název Hořící stromy.


NázevDopisy ze záhrobí
AutorCaile Dolan-Leach
NakladatelstvíHost
Žánrdobrodružný, thriller
Vychází: 6.11.2017
Ava nevěří, že je její sestra mrtvá. Ava své dvojče zná. A pozná, když si Zelda jen hraje a manipuluje s lidmi.
Ava se vrací na neprosperující rodinnou vinici a znovu musí čelit všemu, před čím už jednou utekla: dementní matce závislé na alkoholu, šviháckému, poněkolikáté ženatému nepřítomnému otci a budoucnosti, které se chtěla vyhnout, když před dvěma lety odešla do Paříže. Rozhodne se odhalit tajemství Zeldiny smrti — sestra prý uhořela ve stodole, kterou zapálila, když omdlela s hořící cigaretou v ruce. Jenže Ava dostává od své sestry e-maily, objevuje ukryté zprávy a ocitá se na výpravě, která ji přivede k dřívějším milencům, vypůjčeným traktorům, zaprášeným láhvím vína, do venkovských striptýzových klubů, k rodinným tajemstvím a citovým vazbám, na něž se tak usilovně snažila zapomenout.
Čím více se Ava o svém nepředvídatelném dvojčeti dozvídá, tím více si uvědomuje, že nezná pravidla hry, kterou se sestrou celý život hrála.NázevDomino
AutorJonas Moström
NakladatelstvíXYZ
Žánrdetektivní
Vychází: 7.11.2017
"Švédská krimi o nebezpečně rozehrané partii."
Během noční služby v nemocnici záhadně zmizí vedoucí lékař Erik Jensen. Na stejném místě o tři dny dříve zmizel také psychiatr Thomas Hoffman. V obou případech pachatel zanechal na místě činu destičku domina… Policie opět požádá o pomoc Nathalii Svenssonovou, psychiatričku specializující se na profily vrahů. Když Nathalie zjistí, že její sestra Estelle je poslední, kdo viděl Erika Jensena naživu, neváhá se do případu zapojit.NázevProkletá krev
AutorSabine Thiesler
NakladatelstvíKnižní klub
Žánrdetektivní
Vychází: 7.11.2017
V domku na samotě v lesích v Toskánsku objeví houbař tělo zavražděné ženy. Sarah, původem Němka, manželka majitele tratorie Romana, leží na své posteli s podříznutým hrdlem. Tato brutální vražda je ale jen začátkem pro vyvrcholení událostí, které začaly před mnoha lety v Německu. Nyní se vracejí, aby plnou silou udeřily na všechny členy rodiny a posléze celou tragédii dovedly do hořkého konce.

NázevTemné hlubiny
AutorRobert Bryndza
NakladatelstvíGrada
Žánrdetektivní
Vychází: 7.11.2017
Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte.
Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety.
Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře.NázevOběť bez tváře
AutorStefan Ahnhem
NakladatelstvíKnižní klub
Žánrthriller
Vychází: 15.11.2017
Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích.
POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ
Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska.
Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář.
Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…NázevHořící stromy
AutorKristina Ohlsson
NakladatelstvíKniha Zlín
Žánrthriller
Vychází: 20.11.2017
Lukas záhadně zmizí několik dní před maturitou. O tři týdny později je nalezen těžce zraněný. Utrpěl také částečnou ztrátu paměti. Je už třetím člověkem, který podobným způsobem zmizel, ale on jediný se vrátil. Dcera souseda Gunnara Fanny takové štěstí neměla. Krátce před zmizením obou mladých lidí začal v zahradě domů, kde bydleli, záhadně hořet strom.
O deset let později se vrací do rodného města. Policii se stále nepodařilo odhalit, kdo stojí za únosy. Soused Gunnar se nedokáže smířit s pomyšlením, že záhada nebude možná nikdy rozluštěna, a je přesvědčen, že klíčem k ní je právě Lukas.
Ve stejnou dobu se na starodávnou faru s neblahou pověstí nastěhuje mladá dvojice Anna a David. Ovzduší domu Annu nesmírně zneklidňuje. Když najde v zahradě ukrytý železný kříž, je jí jasné, že jim někdo chce uškodit. Anna se navzdory nebezpečí, že ji všichni budou považovat za nepříčetnou, pokouší zachránit sebe i Davida. Zdá se, že už však je příliš pozdě... a pak v jejich zahradě vzplane strom.


NázevMazací tramvaj
AutorMagda Stachula
NakladatelstvíComputer Press
Žánrthriller
Vychází: 20.11.2017
Anita téměř nevychází z domova. Bydlí v Krakově a z nitra svého bytu sleduje přes webové kamery lidi na celém světě. Je téměř posedlá pozorováním neznámého muže kamerou umístěnou na mazací tramvaji v Praze. Zná jeho zvyky, přátele i týdenní harmonogram. Sledování ji umožňuje zapomenout na krachující manželství i na dítě, po kterém marně touží. Jednoho dne nalezne ve skříni šaty, které si nikdy nekoupila. Později rtěnku, která není její. Pak přijde drsný šok... Je tu někdo, kdo o ní ví úplně všechno...NázevSpecialistka
AutorStephenie Meyer
NakladatelstvíEgmont
Žánrthriller, pro ženy
Vychází: 20.11.2017
Pracovala pro tajnou vládní jednotku jako výslechová specialistka. Ví toho ale příliš a pro oddělení se stala rizikem, které je potřeba zastavit. Bez varování začíná lov, kde je ona kořistí. Nikde nezůstává dlouho, mění jména a podoby. Nezbyl jí nikdo, komu by mohla věřit… Chce-li vést normální život, musí splnit poslední úkol. Čeká ji nejtěžší boj jejího života. Navíc pozná muže, do kterého se zamiluje, a musí učinit vše, aby oba zůstali naživu.
Bývalé agentce na útěku před někdejšími zaměstnavateli nezbývá než vzít ještě jeden případ, aby očistila své jméno a zachránila si život. Jen málo lidí ví, že pracovala pro vládu Spojených států. Pro oddělení tak tajné, že nemá ani vlastní název. Coby výjimečná specialistka představuje zároveň jedno z nejtemnějších rizik. A tak když její zaměstnavatelé usoudí, že je pro ně nebezpečná, bez varování po ní jdou. Dávno nemá šanci být dlouho na jednom místě nebo používat stejné jméno. Oddělení už zlikvidovalo posledního člověka, kterému snad mohla důvěřovat. Ale ona stále ví cosi, co ji ohrožuje. Prostě ji chtějí mrtvou a brzy. Pak jí její bývalý šéf nabídne možnost úniku a asi jedinou šanci vymazat ze svých zad obří terč. Znamená to však přijmout ještě jeden úkol. Jenže informace, kterou obdrží, její situaci ještě zhorší. Zatímco se odhodlává postavit se všemu čelem a připravuje se na nejtěžší boj svého života, zjišťuje, že postupně podléhá muži, který pravděpodobnost jejího přežití jen komplikuje. Škála jejích možností se rychle zužuje a ona musí zapojit všechny své výjimečné schopnosti takovým způsobem, o jakém se jí dosud ani nezdálo. Stephenie Meyerová pro tento napínavý román vytvořila vášnivou a fascinující hrdinku se speciální sadou dovedností. A opět ukazuje, proč je jednou z nejprodávanějších autorek na světě.


A jaké novinky jste si v listopadu vyhlédli vy?

16 komentářů:

 1. Páni, Marcelko, suprový výběr! Moc děkuji za rozšíření obzorů, představ si, některé knihy jsem nezaznamenala... Třeba Mazací tramvaj nebo Specialitku, přitom vypadají slibně! Na Dopisy ze záhrobí jsem taky koukala, ale nakonec jsem si řekla, že zatím knihu nepotřebuji. Na co se těším hrozně moc, to jsou Temné hlubiny a pak taky novinky od Domina - Prozření, Byly tady a už nejsou a KLub zabijáků. Tak jsem zvědavá, jaké knížky se k Tobě v listopadu dostanou a co na ně řekneš :) Měj se moc krásně :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji a není zač :-) Já na ty knížky narazila úplnou náhodou na martinusu, nějak jsem tam zabloudila a vykouklo tam na mě hodně novinek, které jsem jinde nezaznamenala zatím. Temné hlubiny jsou snad největším očekáváním tohoto roku a taky se na nový případ Eriky moc těším. Na Domino jsem zvědavá a budu se těšit na tvé názory :-) Krásný den :-)

   Vymazat
 2. Ahoj :-)
  Pěkné kousky jsi vybrala. Já se k téhle rubrice zatím nedokopala, i když jsem ji chtěla rozjet už dříve :-D Jsem hrozný lenoch.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj :-)
   Já jsem to zaznamenala, tvůj nápad a pak jakože nic :D Stále čekám, tak třeba se dočkám :-)

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Tu mám na seznamu, uvidíme, jaké knihy se ke mě dostanou :-)

   Vymazat
 4. Moc pěkné kousky :) V listopadu nutně toužím jen po Specialistce, ostatní knihy si jen vypůjčím v knihovně :) Tak si peněženka aspoň odpočine .)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Já určitě taky nebudu kupovat všechny, to v žádném případě, jen tyto mě zaujaly a třeba jednou si ke mě najdou cestu, ať už si je jen vypůjčím z knihovny nebo třeba za rok koupím na bazaru :-)

   Vymazat
 5. Mazací tramvaj vypadá hodně zajímavě... A Specialistka taky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Joo :-) Ta tramvaj mě děsně láká, jsem totiž pravidelným cestujícím tramvají :D

   Vymazat
 6. Zajímavý výběr, zaujala mě kniha Prokletá krev. :))

  OdpovědětVymazat
 7. Úplně si nejsem jistá, zda bych si vybrala...
  Já jsem se ještě na listoadové kousky nezaměřila, tak uvidím, zda mne něco osloví,..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chápu :-)
   A já si třeba u tebe pak vyberu :-) Vždycky mi rozšíříš obzor :-)

   Vymazat
 8. Ta Specialistka vypadá moc dobře. :) Na Temné hlubiny mám taktéž spadeno. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, myslím, že se najde jen hrstka lidí, která by na Temné hlubiny spadeno neměla :D Já už je mám doma a obálka je nádherná, jako ostatně všechny :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy