úterý 3. října 2017

Knižní přírůstky (27)

Share it Please


Hezké dopoledne všem čtenářům :-)Po týdnu přicházím opět s novými přírůstky, které obohatily mou knihovnu, které se opět nesly ve stejném duchu - nákup přes bazar a jedna výměna. Největší radost mám z výměny, protože knížka mi doplnila sérii Öland od mého oblíbeného Johana Theorina. Nakonec mi přišel velice nečekaný balíček od nakladatelství Slovart, který mi rovněž udělal velkou radost. Tak se na to pojďme společně podívat.

Jako první tu mám nákup přes bazárek FB od paní Indrákové, která nabízí knihy (i novinky) s velkou slevou, byť jsou kolikrát s menší či větší vadou na kráse. Manželova žena od Jane Corry je psychothriller, s nimiž se poslední dobou roztrhl pytel a já prostě tomuto nákupu neodolala. Sice je knížka bez přebalu, ale za to jsem ji sehnala opravdu levně. Nedávno jsem navíc u Daramegan četla pochvalnou recenzi, která mě na knihu hodně nalákala.
Další knížku mám opět přes bazar, ale tuto jsem tentokrát ulovila na Databázi knih. Po Dokonalém cizinci od Reneé Knight pokukuji už od jeho vydání a povedl se mi sehnat za pár kaček, tak jsem přešťastná. Knížka je celkem tenká, tak doufám, že ji ještě letos stihnu přečíst.
Moje sestra žije na krbové římse od Annabel Pitcher je velkým překvapením od nakladatelství Slovart. Jedná se o novou knížku z žánru young adult, které toto nakladatelství vydává pod edicí Booklab. Pokud vám Annabel Pitcher nic neříká, možná se vám vybaví Kečupová mračna, která jsou rovněž od ní. Já jsem je nečetla, tak vůbec nevím, co od její novinky očekávat, ale moc se těším.
V balíčku se nacházel i A Cup of Style: Motivační diář 2018, který je uvnitř moc krásný a Lucii a Nicole z blogu A Cup of Style se povedl.
Teď bych vám chtěla představit jednu úžasnou výměnu, jak jsem avizovala výše. Jedná se o Mlhy Ölandu, které napsal můj nejoblíbenější spisovatel Johan Theorin. Teď už se můžu pochlubit všemi knihami, které u nás autorovi vyšly. Juchů :-)
A jako poslední knížku tu mám jeden nákup z bazárku FB. Kniha mě zaujala nejen svým názvem, ale i depresivní obálkou. Na knížku Co jsi to za matku? od Pauly Daly se dost těším, hodnocení nemá špatné, ale hlavně je to kniha bez jakékoliv reklamy na čtenáře.

✽ ✽ ✽ ✽ ✽ Takže to byly poslední přírůstky za měsíc září a jelikož mi včera přišly ještě dvě knížky, které sice spadají už do říjnových přírůstků, s dovolením je ještě vložím do tohoto článku.

Monča alias Mermaidka z Mermaidina čtecího koutku pořádala svou historicky první blogovou soutěž a i když se mi nepovedlo vyhrát hlavní cenu, měla jsem to štěstí a vyhrála knižní bonus. Ráchelinu knihu od autorky Sissel Værøyvik mám na seznamu k přečtení od doby, co Mermaidka publikovala na tuto knihu moc pěknou recenzi, takže jsem byla vysloveně šťastná, že se mi knížku povedlo vyhrát. Ve výherním balíčku byly přiloženy ještě krásné záložky a jiné drobnosti včetně milého vzkazu. Mermaidce ještě jednou moc děkuji :-)
A jako poslední tu mám Ženu z kajuty č. 10, kterou napsala Ruth Ware. Autorčinu prvotinu Všude kolem černý les jsem ještě nečetla, což mě dost mrzí, protože to vypadá na ideální čtivo pro mě. Na knížku se hodně těším, jen co dočtu resty, vrhám se na ni. Po zklamání, které mi přinesly Dívky z trajektu především z toho důvodu, že příběh se na trajektu vůbec neodehrával, doufám, že tentokrát se aspoň část na lodi odehrávat bude. A to je už pro dnešek opravdu vše.
Četli jste některou z výše zmíněných knih?
Pokud ano, ráda si přečtu vaše komentáře.

9 komentářů:

 1. Manželovu ženu mám doma taky, už delší dobu, tak jsem zvědavá, kdy se k ní dostanu... Jinak žena z kajuty mi dorazila taky a stejně jako ty, jsem ještě nečetla autorčinu předchozí knihu, což hodlám napravit v případě že budu s touto spokojená :-) Ať se knihy líbí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky budu doufat, že se brzy k Manželově ženě dostanu...Všude kolem černý les si chci určitě přečíst, doufám, že Žena z kajuty nezklame, když už má takovou parádní obálku :-) A díky, tobě ať se taky líbí :-)

   Vymazat
 2. Ten motivační diář vypadá parádně, a pak ta kniha Žena z kajuty č. 10 - to si počkám co na ni řekneš, ale ta obálka má úžasný efekt těch kapek..

  A ta Ráchelina kniha, tu odněkud znám :-) ....
  PS: Není to nějak moc chvály na mojí hlavu? ;) Potěšilo, že jsem tolik potěšila!! Hlavně, že se nic nevyhodilo v obálce .-D
  Krásný večer a příjemné čtení, přeji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohla jsem ho vyfotiti i uvnitř, protože to je teprve pastva pro oči :-)
   Na Ženu z kajuty se hodně těším, kniha vypadá úchvatně a snad zápletka nezklame :-)
   Já myslím, že chvály není nikdy dost, hlavně abys nezpychla :D Ano, od té doby důkladně prohlížím všechny obálky, jestli ještě něco neukrývají :D
   Děkuji :-) Tobě také hezké čtení, ať je to cokoliv :-)

   Vymazat
 3. Pěkné knihy. Od vidění znám pouze dvě, zbytek vidím prvně :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Tak to ber tak, že teď máš širší rozhled :D Ale chápu, protože je nemožné znát všechny knihy :-)

   Vymazat
 4. Dokonalého cizince jsem četla loni a je to docela fajn kniha, tak přeju pěkné čtení :) Dívky z trajektu jsem ještě nečetla, ale čekají tu na mě, kouzelné, že se to na trajektu neodehrává :D Jinak Ženě z kajuty č. 10 jsem nakonec taky neodolala, tak jsem zvědavá... Užívej čtení a měj se krásně, Marcelko!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten Dokonalý cizinec mě láká už od počátku, jsem ráda, že už ho mám doma.
   Ohledně Dívek z trajektu, na tvůj názor se docela těším :-) Snad se ho brzy dočkám!
   Na Ženu z kajuty se chystám, ještě dočíst nějaké restíky a samozřejmě budu pak zvědavá, jak se bude líbit i tobě. Doufám, že nezklame.
   Krásné čtení i Tobě!

   Vymazat
 5. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Výměna kdekoli - Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

  Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy