neděle 24. září 2017

Knižní tipy (4)

Share it Please


Hezké odpoledne milí čtenáři.


Podzim už definitivně převzal vládu, ale venku už to tak vypadá delší dobu. Stále tajně doufám v babí léto, i když to už je asi pasé. A jelikož venku prší a je sychravo, rozhodla jsem se připravit si pro vás dva tipy na knihy, obě z nakladatelství Host, které mě nějakým způsobem zaujaly a které vycházejí v říjnu. Obě dvě mám už delší dobu na seznamu přání a třeba mi jednu z nich přinese Ježíšek :-)

Nejprve tu mám tip na knihu mého oblíbeného autora, kterým není nikdo jiný než Jussi Adler-Olsen. Pokud jste jeho fanoušky, určitě vám neunikla akce, která probíhá u nakladatelství Host, kde máte možnost si do konce listopadu nakoupit předchozí případy Oddělení Q za velice slušnou cenu. Jedna kniha v tvrdé vazbě vás vyjde na krásných 169 Kč a navíc neplatíte poštovné ani balné. Já jsem již akce využila (psala jsem o tom zde).


Selfies│Jussi Adler-Olsen

Sedmý případ oddělení Q. Vedení kodaňské policie usoudilo, že počet objasněných případů oddělení Q je výrazně pod hranicí očekávání. Prokázat opak dostává za úkol Rose, která se ale propadá do psychického pekla, jehož kořeny sahají hluboko do temné minulosti. Mezitím v kodaňském parku najdou zavražděnou starší paní, šílený řidič zahájí smrtící hon na mladou ženu a jinde se plánují další trestné činy: děje se to bez vzájemné souvislosti, nebo mají případy něco společného? Carl, Asad a Gordon stojí před záhadou dalece přesahující všechny, které dosud řešili. A jejich kolegyně Rose má vážné problémy. Čtveřici chybí jeden člen, a jak se zdá, smůla se jí lepí na paty. Dokážou zabránit zavření oddělení Q a zastavit zabíjení v Kodani?Vychází: 26.10.2017
Nakladatelství: Host
Žánr: detektivní✽ ✽ ✽ ✽ ✽ Druhá kniha má název Číhání a napsal ji americký autor Eric Rickstad. Na tu se těším snad ještě víc, a to hlavně z toho důvodu, že první díl Tiché dívky ze série Vermontského cyklu, který mě mimochodem velmi nadchl (recenze zde), skončil dost otevřeně a sliboval pokračování.


Číhání│Eric Rickstad

Dokonce i v tichém Vermontu mohou poklidnou přítomnost rozvrátit hrůzné činy z minulosti. Přátelskou a poklidnou atmosférou odlehlého městečka Canaan ve Vermontu otřásá spor o legalizaci homosexuálních manželství. Mezi lidmi to vře. Staří přátelé si nemohou přijít na jméno. Probouzí se strach, předsudky a násilí. Když je tedy v domě advokáta, který se v případu výrazně angažuje, brutálně zavražděna mladá dívka, detektiv Sonja Testová nabude přesvědčení, že vražda musí mít s ostře sledovanou kauzou nějakou spojitost. Jenže jak se mladá Sonja Testová noří do svého prvního vyšetřování vraždy hlouběji, odhaluje děsivé činy skryté po celá desetiletí a zjišťuje, že za idylickou tváří městečka se ukrývá temnota a zlo páchané na nevinných. A Sonja, matka dvou dětí, udělá všechno pro to, aby nevinné ochránila.


Vychází: 31.10.2017
Nakladatelství: Host
Žánr: detektivní✽ ✽ ✽ ✽ ✽Tento článek už mám připravený delší dobu, ale dnes jsem ještě objevila jednu knížku, která mě taky dost zaujala a nemůžu jinak, než ji do tohoto článku ještě vmáčknout :-) Tak se nedivte, že vás na začátku lákám na dvě knížky a nakonec budou tři :-)

Poslední dobou mě strašně baví psychothrillery, nemůžu se jich nabažit a nakladatelství Motto přichází v říjnu s dalším. Námět knihy Žena v okně, kterou napsal A. J. Finn, silně připomíná film Disturbia s Shiou LaBeoufem v hlavní roli a myslím si, že něco podobného v knižní podobě bude jistojistě bomba!


Žena v okně │A. J. Finn

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.


Vychází: 10.10.2017
Nakladatelství: Motto
Žánr: thrillerNalákala jsem vás na některou z nich?
Podělte se se mnou s vašimi tipy a názory v komentářích.

16 komentářů:

 1. Tak tá Žena v okne ma veľmi zaujala 😊 Vyzerá to na fajn knihu.

  Suesanqa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky si myslím :-) Už se na ni začínám celkem těšit :-)

   Vymazat
 2. Selfies a Číhání mám na seznamu. Jen musím přečíst předešlé díly :D A Žena v okně vypadá dobře, takže díky za tip :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, předešlé díly jsou vždycky problém :D Ale určitě stojí za to :-)

   Vymazat
 3. diky za navnadeni, jdu si pridat Zenu v okne na seznam :-D

  OdpovědětVymazat
 4. Selfies jsou pro mě jasná věc, ale o dvou dalších jsem vůbec nevěděla, přitom to vypadá skvěle. Na Rickstada se chystám od chvíle, kdy vyšel první díl, tak snad mě Číhání konečně nakopne k tomu dohnat to :) Díky za inspiraci, Marcelko :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě ten Rickstad fakt zaujal :-) Jsem zvědavá, jaké bude pokračování, tak doufám, že nezklame. A samozřejmě nemáš zač :-)

   Vymazat
 5. Samé zajímavé tipy :) Nejvíce mě zaujala hned první kniha :)

  OdpovědětVymazat
 6. Nooo nevím, možná ta Žena v okně... ale asi spíš tím, že ta anotace zní podobně slibně jajo u Za zavřenými dveřmi ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mě to nalákalo i z toho důvodu...no každopádně se budu těšit :D

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy