středa 6. září 2017

Knižní přírůstky (24)

Share it Please


Hezké odpoledne všem čtenářům :-)


Dnes vám chci konečně představit další přírůstky, které jsem vám minule slibovala, a sice knihy, které se mi podařilo vyměnit. Než jsem dopsala tento článek, přišly mi i nějaké recenzní výtisky. 

První vyměněnou knihou byla kniha s názvem Hlava plná přízraků od Paula Tremblaye. Shodou okolností jsem nedávno četla na blogu Svět mezi řádky článek s doporučenými knihami a tato se mezi nimi objevila. Knihy samotné jsem si všimla už při jejím vydání, ale pak má chuť ji vlastnit opadla, neboť čtenáři ji až tak dobře nehodnotili. Takže když se naskytla možnost získat tuto knihu, celkem jsem zajásala. Půjčil si ji hned můj taťka, který se po jejím dočtení na ni moc netvářil, tak jsem opravdu zvědavá, jaký na ni budu mít názor já.
Poté jsem do svého alba na FB stránce Zaostřeno na knihy (k nahlédnutí zde) nabídla pár knih na výměnu. Nejprve se mi ozvala Pavla z blogu Můj svět knih a díky výměně s ní jsem získala knihu Hrozba patriotů od Steve Berryho. Od autora jsem ještě nic nečetla, ale jeho knihy mají být ve stylu Dana Browna, a to já ráda.
Pak se mi ozvala Pinky v Knihách, která mi nabídla Lovce duchů od Neila Springa a já byla štěstím bez sebe :-) Strašně mě totiž nadchly Springovy Hlídači a ráda bych si přečetla i jeho předešlou knihu. Jako druhou knihu jsem si vybrala Smolný rok od Joshilyn Jackson.


Dále tu mám dvě knihy z bazárku (jak jinak 😁). Hannibalem od Thomase Harrise jsem si konečně doplnila sérii, resp. skoro doplnila. Hannibal - Zrození je prakticky nesehnatelná kniha (na Databázi knih ji jeden uživatel nabízí za 599 Kč /takhle se dnes vydělává na lidech/, já si radši nechám zajít chuť, anebo si ji jen půjčím z knihovny). Další knihou Nic nebude jako dřív od Karin Slaughter si pomalu doplňuji sérii s Willem Trentem a u této se mi naskytla levná koupě.


A teď pár recenzních výtisků. Hodně blogerů se účastnilo recenzních konkurzů u Omegy a mě vyšly všechny tři, o které jsem si napsala. Všechny tři mají celkem dobrou reklamu a zajímavé trailery. Jedná se o tyto: Maminčin mazánek od Sarah Flint, Snaž se nedýchat od Holly Seddon a Se záští od Eileen Cook. Poslední zmíněná má úžasnou obálku, ale jako první se budu pouštět do Maminčina mazánka, kterého má většina z vás už za sebou.
V pondělí mi přišel dlouho očekávaný recenzní výtisk od Ledy, který nese název (M)Učednice a napsala jej Ali Land. Zatím nevím, co od knihy očekávat, ale jsem na ni hodně zvědavá.
No a nakonec tu mám Lásku podle Shakespeara 3 od Georginy Guthrie, na kterou jsem se opravdu hodně dlouho načekala. Bára s Grady na mě totiž zapomněla a tak jsem se musela připomínat. Bohužel zvědavost, co se s knižními hrdiny v posledním díle stane, byla větší, než ostych s připomínáním se 😀.
No, nějak se mi to tu nahromadilo, takže to je pro dnešek vše a já jdu číst. A to ještě očekávám dva recenzáky od Moby a zítra jdu do knihovny (a jak se těším!!!), musím totiž vrátit knihy, které mi doma leží už tři měsíce. Doufám, že se budu krotit a neodnesu si víc než unesu 😁.

Četli jste některé výše zmíněné knihy nebo se teprve chystáte? Určitě mi dejte vědět do komentářů.16 komentářů:

 1. Pěkná kopička, kam se na Tebe hrabu. :D
  Závidím knihu Lovci duchů, mám na ní zálusk od té doby, co jsem přečetla Hlídače. A hodně se mi líbí (M)učednice, vypadá to, že je to čtení přímo pro mě. :)
  Krásné čtení. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :D no je to za celkem delší dobu, nějak pořád nebyl čas sepsat článek.
   Na Lovce duchů se těším moc, doufám, že nebudou na přečtení čekat moc dlouho. (M)Učednice bude drsnější čtení počítám, takže i něco pro tebe...

   Vymazat
 2. Páni to sú krásne prírastky, najviac ma zaujala kniha Hrozba patriotu, keďže mám tiež rada Dana Browna, takže táto kniha by mi mohla sadnúť. Tak si uži čítanie, výmena kníh je super, ja som tiež zopár vymenila :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, a ano, Hrozba patriotů vypadá v tomto ohledu opravdu slibně. Sice je to snad už desátá část série, ale prý se dají číst i na přeskáčku...
   Výměna mě baví čím dál tím víc :-)

   Vymazat
 3. Moc pěkné nové kousky a povedené výměny :) Hezké čtení a těším se na tvé recenze :)

  OdpovědětVymazat
 4. Páni, to je teda ale pořádná sbírka nových knih. A moc se mi líbí, jak jsi to vyblejskla, jednoduché a efektivní. :o) Wish tě získala Hlavou plnou přízraků, jo? Mně o ní taky pěla ódy, ale u mě nepochodí, jsem srab a mám "romantické" období. :D Ti Lovci duchů... ta obálka i název je tak lákavá! No, zas nic pro mě, ale pořád na to narážím a moc se mi to líbí. Jsou to samé tituly pro otrlé, teď bych je fakt nedala. :D Těším se na recenze, hlavně jsem zvědavá na tu Hlavu plnou přízraků a Lovce duchů. <3 Ať si čtení užiješ na maximum. :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, díky za pochvalu fotek, je to nejjednodušší, nebaví mě si pořád lámat hlavu nad fotkama, tak to řeším takto :-) No fakt si mě získala, na knihu už jsem pomalu zapomněla, ale Wish mi ji připomněla a pak se najednou objevila možnost ji získat. Romantické období znám, taky jsem měla, asi hormony či co :D Ale ráda si spestřím všechny ty krváky občasnou romantikou :-)
   A díky moc, myslím, že si čtení užiju :-)

   Vymazat
 5. Ještě že ji máš jako výměnu, nebudeš mě po přečtení proklínat. Snad. :D Já nevím, co všichni maj, mě "Hlava" přišla skvělá. :) Oo Smolný rok, prej moc pěkná knížka, ulovila jsem ji kdysi v LK a kámoška na Světě knihy ještě levnějc a chválila ji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neboj, to bych si nedovolila :D Jsem na ni zvědavá čím dál víc. Smolný rok jsem vídávala v LK, ale než jsem se rozhoupala ke koupi, už ji myslím nemají, tak jsem ráda, že jsem ji získala takto :-)

   Vymazat
  2. Myslím, že nemaj. Kupovala jsem ji tam někdy na jaře minulýho roku. I když občas se stane, že se některý knížky v LK objevují po čase znovu. Jinak jsem zvědavá, co řekneš na (M)učednici. Od Ledy jsem zvědavá i na připravovanou Ženu z kajuty č. 10 od Ruth Ware (Všude kolem černý les).

   Vymazat
  3. To máš pravdu, že se některé knihy v LK po čase objevují znovu. Kdysi jsem strašně sháněla Zaplať nebo zemři a nikde to nebylo a teď jsem si všimla, že to nabízí znovu. (M)učednici mám v pořadí hned po Za zavřenými dveřmi, ty mají teď prioritu číslo jedna :D a na Ženu z kajuty č. 10 se taky moc těším!

   Vymazat
 6. Krása střídá nádheru :) Série s Willem Trentem je skvělá, mám ji skoro celou přečtenou a vše se mi moc líbilo. Recenzáčky od Omegy máme stejné, mám za sebou zatím Se záští, dnes jsem publikovala recenzi - moc se mi kniha líbila. Teď se prodírám Mazánkem a Snaž se nedýchat, tak jsem zvědavá, jak se mi budou líbit ty :) Měj se krásně a všechny novinky si užij!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Já si právě myslím, že Will Trent mě bude bavit, četla jsem snad jednu dvě kdysi, měla je půjčené z knihovny. To jsem o nějaké sérii neměla ponětí. Tak teď to chci napravit. Tvé recenze jsem si všimla, ale přečtu si ji jen co knížku přečtu já :-) Ale jsem ráda, že ji chválíš, tak se těším. Já mazánka pořádně rozečetla dnes a zatím mě celkem baví a čekám, co se dál vyvrbí :-)
   Děkuji moc a taky se měj krásně!

   Vymazat
 7. Super kousky! Jsem zvědavá co řekneš na knihy od Omegy, já jsem zatím spokojená a to dost :-) A hlavně doufám, že se ti bude líbit i závěrečný díl lásky podle Shakespeara :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :-) Se záští dočteno a líbila se mi, mnohem víc než Mazánek, hlavně kvůli rozuzlení, anebo jak to všechno bylo :-) Teď už se třesu na tu poslední Snaž se nedýchat :-) A pak si dám asi Shakespeara :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy