čtvrtek 7. září 2017

Knižní novinky: září 2017

Share it Please

... co mě zaujalo


Hezké odpoledne milí čtenáři.


Prázdniny jsou už minulostí, je tady září a s ním spojený začátek školního roku. Počasí už začíná být spíše podzimní, i když dnes vykouklo sluníčko a venku bylo celkem příjemně. 

Dnes bych vám ráda představila knižní novinky, které můžete očekávat v září a které mě nějakým způsobem zaujaly. Jak už jistě víte, čtu spíše detektivky a thrillery a dnešní novinky spadají výlučně do těchto žánrů. 


NázevSkvrna
Autor: Gillian Flynn
NakladatelstvíKnižní klub
Žánrthriller, horor
Mistrovská hororová povídka od světové bestselleristky Gillian Flynnové je poctou klasickým duchařským historkám a dalším důkazem autorčina všestranného spisovatelského talentu (získala za ni prestižní Edgar Award). Důkazem, který si nelze nechat ujít. Neškodné podvůdky, snaha přežívat, drobné lži, a taky jeden věštecký salon se speciálními službami v zadní části. To je svět mladé ženy, na kterou se jednoho upršeného jarního dne obrátí Susan Burkeová, které straší v domě. Jenže ten starý viktoriánský dům skrývá víc tajemství než jednu krvavou šmouhu na stěně a pochybné duchy, které vyžene trocha šalvěje a mořské soli. Dost možná tady půjde někomu i o život… Skvrnu (v originále Grownup) napsala Flynnová pro soubor Rogues (Darebáci), který z povídek vícera autorů sestavil George R. R. Martin. Toto je její první samostatné vydání.


NázevSběratel motýlů
AutorDot Hutchison
Nakladatelství: XYZ
Žánr: dobrodružné, thriller
Vychází: 7.9.2017
Krása ještě nikdy nebyla tak děsivá… První díl oceňované trilogie Sběratel. Izolovaná zahrada, kvetoucí rostliny a… sbírka nádherných motýlů – mladých žen, které byly uneseny. O to vše pečuje Zahradník, zvrhlý muž posedlý uchováváním krásných dívek. Jediná přeživší Maya postupně odkrývá podrobnosti o tomto děsivém místě i o svém vězniteli. Jak se jí ale podařilo utéct? Přežily i další dívky? Agenti FBI Victor Hanoverian a Brandon Eddison musí vyřešit rozhodně nejotřesnější případ své kariéry.


NázevStrom lží
Autor: Frances Hardinge
NakladatelstvíOmega
Žánrthriller, fantasy, pro děti a mládež
Vychází8.9.2017
Faith vždy obdivovala a zbožňovala svého otce – reverenda Sunderlyho, jednoho z nejslavnějších přírodovědců své doby. A stejně jako otec vždy milovala vědu, i když jako dívka se mohla jenom dívat a nedávat najevo svou chytrost. Navzdory si však nestěžovala. Dokud hrozící skandál nepřinutí její rodinu opustit rodný Kent a uchýlit se na maličký ostrůvek Vane. Faith se ocitá ve zcela cizím prostředí s novými, neznámými lidmi, kteří navíc nejsou ani jí, ani její rodině vůbec nakloněni. Ale to není to nejhorší… Když reverend Sunderly za záhadných okolností zahyne, Faith zjišťuje, že nikdo nemá v úmyslu vyšetřit, co se doopravdy stalo – každý se chce jen utvrdit v názoru, jenž si už udělal. V otcových dokumentech je však stopa: zmínka o tajemné rostlině, která má moc odměňovat lež pravdou. Faith je sama, nemá žádné spojence a nikdo ji nebere vážně. Musí tedy využít jedinou možnost, kterou má – Strom lží. Musí lhát, aby odhalila pravdu. Jenže netuší, že než konečně dospěje k pravdě, po které touží, dozví se spoustu věcí, které by bylo lepší nevědět.


Název: Šeptající dívka
AutorMarko Hautala
Nakladatelství: Knižní klub
Žánr: horor, fantasy
Vychází: 13.9.2017
Zní nepřetržitě, jako zvonění v uchu, ale tenhle šepot je nakažlivý… Finský Stephen King přináší fanouškům Báby Motyky další nervydrásající hororový příběh. Helsinský psycholog Anton Rajamaa se už léta nestýká se svou dcerou Idou. Brutální vražda jeho kolegy, který mu před smrtí odkáže složku s informacemi o Idě, ho však přinutí změnit názor a vydat se po jejích stopách do západofinského městečka Vaasa. Tohle místo ale jako by bylo prokleté – vznáší se nad ním stín krvavé legendy, obestírá ho historka o náboženském kultu a lidi v něm pronásledují sluchové halucinace, jež některé dohánějí k šílenství. Chce-li se Anton znovu setkat se svou dcerou, bude se muset za hříchy spáchané v minulosti očistit…


NázevManželský pakt
Autor: Michelle Richmond
NakladatelstvíDomino
Žánr: psychothriller
Vychází15.9.2017
My víme, co je pro vás nejlepší. A donutíme vás to udělat. I kdyby vás to mělo zničit... Novomanželé Alice a Jake. Dokonalý pár, před kterým se rozkládají nekonečné možnosti a šance. Snad i proto dostali od přátel jako svatební dar členství v exkluzivním a poněkud záhadném spolku nazvaném jednoduše Pakt. Cíl Paktu je velmi jednoduchý: učinit vše pro to, aby manželské svazky všech členů zůstaly pevné a šťastné. Prostředky k dosažení tohoto cíle se také zdají být velmi rozumné: Vždy zvedni telefon, když ti volá partner či partnerka. Každý měsíc si navzájem dejte dárek. Každé tři měsíce si někam společně vyjeďte... A nikdy nikomu neříkejte o Paktu. Alice a Jake jsou zpočátku okouzleni skvělými večírky, nebývalou pospolitostí a rozšiřujícím se okruhem přátel. Pak se ale objeví první pochyby a zanedlouho už oba tuší, že uvízli v pasti. Pakt se svými praktikami podobá sektě – členství je podle jeho představitelů nezrušitelné, stejně jako manželství. Jake a Alice nyní už vědí, že to, co jim mělo pomoci udržet manželství snů, se pozvolna stává největší noční můrou jejich života.


Název: Všechno není zapomenuto
AutorWendy Walker
Nakladatelství: Knižní klub
Žánrpsychothriller
Vychází15.9.2017
„Temný psychothriller, napínavý a neodhadnutelný do poslední věty.“ – Reese Witherspoon Fairview je malé městečko v Connecticutu, klidné a spořádané, jak má být. A pak v něm jedné noci dojde k brutálnímu znásilnění patnáctileté dívky. Oběť napadení, Jenny Kramerová, si však na nic nepamatuje: stačilo jí se souhlasem rodičůkrátce poté podat jistou kontroverzní látku a hrůzná vzpomínka se ztratila. Ale pocity a bolest tak úplně nezmizely… Děsivá událost postupně rozleptá Jennyinu osobnost, a nejen její. Jennyin otec Tom je posedlý myšlenkou najít viníka, matka Charlotta se marně snaží obnovit bezúhonnou pověst rodiny. Kramerovi proto vyhledají pomoc místního psychiatra Alana Forrestera. Ten vidí jedinou možnost – navrátit Jenny paměť. Krutá minulost bude muset znovu zaútočit… na všechny.


NázevNejhorší noční můra
Autor: Brenda Novak
NakladatelstvíOmega
Žánrpsychothriller
Vychází18.9.2017
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times. PÁTRÁNÍ PO SÉRIOVÉM VRAHOVI Evelyn Talbot ví, že psychopat může vypadat naprosto normálně. Bylo jí teprve šestnáct, když jí její přítel Jasper věznil a mučil, a opustil ji v domnění, že je mrtvá. Nyní je respektovanou psychiatričkou, která se specializuje na myšlení zločinců, Evelyn pracuje v Hanover House, léčebném zařízení s maximální ostrahou, které se nachází v malém městečku na Aljašce. Má rozpory se seržantem Amarokem, který je přesvědčen, že Hanover je pro místní obyvatele hrozbou, i když osobně je ke krásné Evelyn velmi přitahován a hrozí, že se jeho svět převrátí vzhůru nohama. ZAČÍNÁ PRCHAT PŘED SVOU MINULOSTÍ Život ve městě se změní v noční můru poté, kdy je nalezeno zmrzačené tělo místní ženy. Pro Amaroka je to důkaz, který potřeboval: Hanover se musí zrušit. Evelyn má důvod k obavám, že se jí tento zločin osobně dotýká, že vrah, který jí straší ve snech, si jí opět našel, a že život, který si tak pečlivě vybudovala, už nikdy nebude takový, jaký byl.


Název: Nejskrytější přání
AutorMarybeth Mayhew Whalen
Nakladatelství: Mystery Press
Žánr: román
Vychází19.9.2017
MOŽNÁ JE TO VAŠE MĚSTO. MOŽNÁ JE TO VAŠE ULICE. MOŽNÁ JE TO VAŠE TAJEMSTVÍ. Při pohledu zvenčí může Sycamore Glen vypadat jako naprosto obyčejné ospalé maloměsto. Ale za bílými plaňkovými ploty leží pavučina tajemství utkaná od jednoho domu k druhému. Místní obyvatelé si v sobě nesou, stejně jako každý z nás, břemeno vlastní minulosti – až do chvíle, kdy nehoda na koupališti naruší zdejší křehkou rovnováhu. A když závažné okolnosti donutí jednu ženu vrátit se po letech do Sycamore Glen, začíná se klubko sousedských vztahů a životů pomalu rozplétat. Jediné parné léto odhalí dávno pohřbená tajemství a obyvatelé Sycamore Glen zjistí, že je nemožné skutečně znát ty, kteří jsou nám nejbližší. Je ale také nemožné milovat je a odpustit jim?


NázevČekání na smrt
Autor: Lisa Jackson
NakladatelstvíDomino
Žánr: detektivní, dobrodružné, pro ženy
Vychází: 25.9.2017
Někdy zkrátka vůbec nezáleží na tom, jak rychle utíkáte... Některá místa mají špatnou pověst nezaslouženě. Medvědí brod mezi ně ale nepatří – ten si zlověstnou reputaci zasloužil. Zde totiž příběhy o sériových vrazích nejsou pouhými legendami. Ne, v Medvědím brodu se opravdu vraždí a umírá. Už zase. Tentokrát se vrah skrývá v nočních stínech a sleduje místní teenagery. Vyčkává na správný okamžik, na správnou oběť. Detektiv Regan Pescoliová mezitím počítá dny, kdy bude moci odejít na mateřskou. Je naprosto vyčerpaná, cloumají s ní emoce, a poslední, co potřebuje, je další sériový vrah. Zvláště teď, když se její dcera Bianca ocitla uprostřed mediální bouře. Je nalezeno další tělo... a další. Pescoliová cítí, že se smrtící hrozba přibližuje k jejich domu, a tak se rozhodne jít nebezpečí naproti. Neexistuje jiný způsob, jak vraha zastavit. V temném lese je však příliš mnoho míst, kde se dá skrýt... a ještě více míst, kde se dá zemřít.


Název: Žena z kajuty č. 10
AutorRuth Ware
Nakladatelství: Leda
Žánrdetektivní, thriller
Vychází29.9.2017
Novinářka Lo Blacklocková, která píše do cestovatelských časopisů, právě dostala životní šanci: má se spolu s hrstkou cestujících z vyšší společnosti účastnit luxusní okružní plavby po norských fjordech. Soukromá jachta Polární záře se právě vydává na svou panenskou plavbu – obloha je modrá, moře klidné a hosté dobře naladěni. Noblesní kajuty, večeře ve velkém stylu, elegantní konverzace… Pohádka se však zvrhne v noční můru: Lo v polotmě zahlédne, jak někdo srazil s paluby do moře jakousi ženu. Novinářka je jediná, kdo incident viděl, a nikdo jí nevěří – vždyť nikdo z hostů nechybí! Lo se zoufale snaží zjistit, co se stalo, ale loď pluje dál, jako by o nic nešlo. Jenže něco je tu špatně, skrznaskrz špatně… Důmyslně vystavěný román, který připomíná vrcholná díla Agathy Christie, je plný překvapivých zvratů a mrazivých odhalení.


Jaké novinky jste si vyhlédli v září vy?12 komentářů:

 1. Asi tě překvapím, ale na knihu Nejskrytější přání jsem také koukala ve svém hledání knih do Upoutávek (článek je rozepsaný).
  Jinak pěkný výběr, k tobě mi sedí. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tos mě i trochu překvapila :-) Ale vyloženě thriller to není, takže se to může líbit i tobě, i když ty často dokážeš překvapit :-))) Budu netrpělivě očekávat vydání tvých upoutávek :-) Třeba mi něco zajímavého uniklo.
   A děkuji, to jsem hold já :D

   Vymazat
 2. Sice tohle přímo mnou vyhledávaný žánr, ale zaujala mě kniha Skvrna. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě taky, hlavně z toho důvodu, že se jedná jen o novelku, která má okolo 70 stran. V tomto žánru je má zvědavost o to větší :-)

   Vymazat
 3. Z tvého výběru mě zaujal Strom lží. :) A nejspíš si přečtu i Skvrnu, dneska nám přišla do knihkupectví a je opravdu malinká a hubeňoučká, pouhých 68 stránek. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé super :-) Mám v plánu si ji koupit, snad nezklame :-)

   Vymazat
 4. Moc pěkný výběr :) Láká mě Strom lží a Manželský pakt :) Naopak vynechám Skvrnu, protože je opravdu tenoučká :) Hezké čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) TeĎ jsem taky někde zahlídla Skvrnu z pohledu, jak je tenoučká a nevím, zda-li kupovat...No uvidím.

   Vymazat
 5. Super výběr, máš v něm i knihy, o kterých jsem nevěděla, tak děkuji za inspiraci :) Rozhodně se těším na Manželský pakt, láká mě taky Žena z kajuty č. 10 :) Skvrnu jsem četla v originále a to fakt moc doporučuji, Gillian prostě umí! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, jsem ráda, že jsem tě některými inspirovala :-) Na ten Manželský pakt jsem zvědavá i na Ženu z kajuty č. 10, no je jich tento měsíc celkem dost :-) To si právě pamatuju, už jsi někde psala, že jsi Skvrnu četla v originále a i z toho důvodu mám na ni celkem zálusk, tak uvidíme :-)

   Vymazat
 6. Určitě žena z kajuty! Na tu jsem fakt zvědavá :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky! A to jsem ještě nečetla Všude kolem černý les...ale mám ráda příběhy odehrávající se na lodi/moři...

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy