úterý 8. srpna 2017

Úlovky z knihovny (3)

Share it Please

Hezké odpoledne všem čtenářům.


Dnes jsem po dlouhých třech měsících opět zavítala do knihovny, a to jen z toho důvodu, že mi už končila půjčovní doba. Naštěstí jsem kromě jedné knihy stihla všechny přečíst. Nakonec jsem byla ráda, že mě tam okolnosti zavedly dnes, protože jinak by mi mohly uniknout parádní kousky, které se mi dnes povedlo ulovit. Sama jsem nečekala, že v malilinkaté ostravské pobočce budu mít štěstí na takové novinky!
Nejnovějšími novinkami mám samozřejmě na mysli Anglické listí, Znesvětitele a Možná jednou. Anglické listí od Aleny Damijo mě zaujalo hlavně krásnou obálkou a pochvalnou recenzí od Zdenky z Medvědí oázy, Paula Finche a jeho Znesvětitele si chválila Kristýnka z The Book Talk Blog (její recenze zde) a Možná jednou od Colleen Hoover jsem zaregistrovala hned, jak kniha vyšla a jsem moc ráda, že se ke mě dostala tak brzy. V to jsem ani nedoufala.


Anglické listí│Alena Damijo

Hlavní hrdinka odjíždí pracovat jako au pair do Londýna a už tam zůstane. Ve svých fejetonech popisuje svůj každodenní život v cizím prostředí. Mění rodiny, kde hlídá, najde si přítele, vdá se, přichází děti, stěhování. Nakonec se autorka stává se učitelkou na plný úvazek… Vše je prošpikováno nesmírně vtipným komentováním britského způsobu života a zvyků od pití čaje po úctu, které se těší bájný tenisový Wimbledon. S úctou i rebelským stěžováním, autorčin styl připomíná Roberta Fulghuma.

Znesvětilel│Paul Finch

I ten nejzrůdnější zločin může zprvu vypadat jako nešťastná náhoda.
V předvánočním čase se dá zažít ledacos. Třeba zemřít velmi bizarním způsobem: zazděný v komíně, na sobě kostým Santa Clause. Čím se mrtvý muž provinil, že si zasloužil tak krutou smrt? Anebo se neprovinil vůbec ničím a stal se jen figurkou v šílené hře vraha?
Odpověď na tuto otázku nabídne detektivovi Marku Heckenburgovi svátek svatého Valentýna. V autě je nalezena dvojice mladých milenců, srdce mají probodnuté šípem. Ne, tohle už nelze považovat za náhodu. Heckenburg si může být jistý, že hledá vraha, pro něhož je zabíjení svébytný rituál, morbidní oslava tradičních svátků v kalendáři.
Pachatel, kterému policisté začnou přezdívat Znesvětitel, zjevně plní jakousi vyšinutou misi. Takoví lidé se nikdy nezastaví, dokud nedojdou až do konce. Kolik svátků ještě hodlá Znesvětitel krvavě oslavit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než ho Heckenburg zastaví?Možná jednou│Colleen Hoover

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…
Další tři knihy už takové novinky nejsou. Švábi (tady z toho skloňování jsem v koncích, kniha se jmenuje Švábi, ale takhle na začátku věty by tam mělo být správně tvrdé y) od Jo Nesba jsem si půjčila dokonce už v červnu, ale nechtěl se mi dělat článek o úlovcích z knihovny jen s jednou knihou. Ráda bych konečně pokročila v sérii o Harry Holeovi, autor se prý s dalšími díly zlepšuje a já to chci vzít pěkně po pořádku. Mucholapku od Dominika Dána jsem půjčila i pro taťku, oba jsme Dánovi zcela propadli :D Na poslední knihu Dům na Baker Street od Michelle Birkby jsem celkem zvědavá, neboť v hlavní roli se objeví bytná Sherlocka Holmese a manželka doktora Watsona.


Švábi│Jo Nesbø

V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu - za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.


Mucholapka│Dominik Dán

V dalším z detektivních příběhů Dominika Dána Mucholapka, který volně navazuje na předchozí román Moucha, se detektivové z oddělení vražd vrací k případu, který jim již rok nedává spát – záhadné smrti mladé dívky Cley Petreskuové. Vyšetřování, které se, zdá se, dostalo do slepé uličky, Richardu Krauzovi a jeho parťákům neulehčují ani ostatní kriminální případy, kterých se v letním období vyrojilo hned několik. Muž – Bestie, který vraždí ženy brutálním způsobem přímo v jejich bytech, je zaměstnává na sto procent. V jeho stínu se však obratně pohybuje další muž, který nemá s ženami o mnoho větší slitování…


Dům na Baker Street│Michelle Birkby

Za každým velkým detektivem stojí velká žena.
Bytná Sherlocka Holmese a manželka doktora Watsona se rozhodnou vyjít ze stínu a rozjet své vlastní detektivní pátrání. Z kuchyně na Baker Street číslo 221b se vydávají do temných zákoutí Londýna a zjišťují, že přestože nejsou nejslavnější detektiv všech dob, i ony dokážou vyřešit zapeklitý případ.

Co říkáte na mé úlovky z knihovny? 

Četli jste některou z knih?


8 komentářů:

 1. Já úplně vim, jak se Ti ten Znesvětitel bude líbit, Marcel! Užij si čtení a jsem zvědavá, co na knížky povíš - ale ten Znesvětitel, na toho jsem nejzvědavější :))

  OdpovědětVymazat
 2. Hmmm. Pěkně kousky a přeji hezké čtení, jsem zvědavá na to Anglické listí ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Včera jsem ho rozečetla a zatím super :-) Je to útlá knížečka, má jen 160 stran a fakt se bavím :-)

   Vymazat
 3. Moc pěkné kousky, máte parádně zásobenou knihovnu :) Přeji hezké čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :-) Taky jsem koukala, na to, že je to jen malá pobočka a ne ústřední knihovna...ale jsou prázdniny a asi jsem měla štěstí, že mi to nevzal nikdo přede mnou :-)

   Vymazat
 4. Ahoj.
  Děkuji za zmínění mé oázy :-) Jsem zvědavá, jak se ti bude listí líbit. Já už knihu poslala dál, aby dělala radost i jiným. Ostatní knihy znám dle obálek, ale nečetla jsem ani jednu.
  Hezké čtení tedy a ještě jednou moc díky :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj :-)
   Nemáš zač :-) Včera jsem listí už rozečetla a zatím mě to baví :-) Je to útlá knížečka a myslím, že dnes bych už ji mohla dočíst :-)
   A děkuji :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy