úterý 15. srpna 2017

Narozeninová soutěž

Share it Please

Krásný den všem čtenářům.


Rok s rokem se sešel a můj blog za pár dní (19.8.) oslaví první narozeniny. Sama nemohu doteď uvěřit tomu, že už uplynul celý jeden rok a já stále píši recenze, ale co hlavně, pořád mě to baví. Malé krize samozřejmě byly, ale nic, co by stálo za řeč. Času sice už není tolik, co dříve, ale snažím se přispívat pravidelně, i když mnohdy publikuji jen recenze nebo knižní přírůstky. 

Před rokem v tuto dobu jsem ještě vůbec netušila, že nějaký blog budu mít. Nikdy jsem se o blogování moc nezajímala, měla jsem tuto činnost spojenou s pubertálními dívkami, které publikují maximálně o zvířátkách či o filmových hrdinech. Ale tak tomu bylo kdysi, to se blogování teprve rozjíždělo a prakticky se jednalo jen o jakési deníčky. Myslela jsem si o tom své 😊.
O knížky a čtení jsem se však zajímala dost, hojně jsem navštěvovala knihovnu a vlastnila jen pár knih. Celé dny jsem visela na Československé bibliogafické databázi, vytvářela si seznamy, vkládala knihy do seznamu k přečtení, komentovala atd. Až jednoho dne začala ČBDB spolupracovat s knižními blogery (článek zde). V tu dobu jsem objevila doposud nepoznaný svět, začala sledovat nejrůznější blogy až jsem si jednoho dne uvědomila, že to je to, co by mě opravdu bavilo a naplňovalo. Ovšem jeden problém tu byl. Zkušenost s psaním recenzí jsem měla nulovou. Říkala jsem si, zda vůbec budu schopna sepsat nějakou knižní recenzi. V tu dobu jsem četla jednu knižní recenzi za druhou, zajímala se o různé rady, jak napsat správnou recenzi atd. Pustila jsem se do toho nejprve nanečisto, kolikrát jsem to chtěla i vzdát, protože se mi zdálo, že to není ono a nikdy nebude. Když chcete v něčem vynikat, je potřeba trénink, takže to chtělo psát a psát a dnes si můžu říct, že s psaním recenzí nemám vůbec problém. Dnes jsem schopna napsat recenzi za pár hodin, kdysi jsem u ní seděla klidně i týden a pořád s ní nebyla spokojená. 

Jsem ráda, že za ten rok vidím pokrok, a když se podívám na své první recenze, musím se smát. Pamatuji si, že když jsem publikovala svou první recenzi, myslela jsem, že ji hned vidí celý svět a se sklopenýma ušima čekala na negativní komentáře 😁. Tehdy jsem v tomhle byla dost mimo. Dnes jsem ráda, že mám pár svých pravidelných čtenářů a články píši jen pro radost. Pochvalné komentáře mě vždy zahřejí u srdce a v tu chvíli si říkám, že to stojí za to. Příjemným bonusem jsou recenzní výtisky, kterých se mi za ten rok sešlo celkem dost. Vzpomínám si, že když mi přišel můj první, byla jsem šťastná jak blecha, ale brala jsem to tehdy (to i dnes) hodně zodpovědně a dala si na ní opravdu záležet. Mám na to období celkem fajn vzpomínky.

Přemýšlela jsem, jaké knihy věnuji do soutěže, a nakonec jsem se rozhodla pro tyto tři krásné kousky. Myslím si, že knihy nemusím blíže představovat, přesto kdyby náhodou někdo z vás některou knihu neznal, recenze na všechny tři najdete u mě na blogu (Šílená, Něco víc, Dívky z trajektu).
Pravidla soutěže:

 • doručovací adresa v ČR
 • soutěž trvá od 15.8. do 28.8.2017
 • pro účast v soutěži je nutno vyplnit soutěžní formulář, který naleznete na konci tohoto článku, povinná pole jsou vyznačena hvězdičkou
 • jelikož je soutěž odměnou pro mé pravidelné čtenáře, je nutno odebírat buď blog anebo facebookovou stránku Zaostřeno na knihy
 • výherci budou tři a rozhodne o nich slosování na random.org
 • výherci budou po skončení soutěže kontaktování na e-mail a pokud do 48 hodin neodpoví, bude se losovat o výherci novém

👉Soutěžní formulář👈Hodně štěstí !!!39 komentářů:

 1. gratuluji k prvnímu roku :-D a přeji ještě spoustu dalších...

  OdpovědětVymazat
 2. Tak v prvé řadě bych ti a tvému blogu chtěla poblahopřát. Ať tu jsi stále s námi, tvé recenze nás vždy navnadí na další další knihy ;)
  A tvé začáteční obavy znám, já blog rozjížděla asi 2 roky. Stále jsem zkoušela nové a nové recenze a nikdy jsem nebyla spokojená a tak jsem si řekla buď teď anebo nikdy. Přinejhorším se mi všichni vysmějí nebo to nikdo nebude číst :D
  Tvá narozeninová soutěž byla pěkně zapeklitá, ale nakonec jsem se zúčastnila. A toto je vůbec první soutěž, do které jsem šla :)
  Měj se parádně a ještě jednou přeji spoustu skvělých úspěchů a mnoho dalších let :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc moc děkuji :-) Taková slova vždy potěší :-)
   K tvému dvouletému rozjíždění blogu - obdivuji tě, tak dlouho bych to určitě nevydržela, to bych už asi vzdala :-) Mě to trvalo možná dva měsíce, než jsem se odhodlala....
   Měj se moc krásně a ještě jednou děkuji :-)

   Vymazat
  2. No jooo, já se vždy nadchla jen na chvíli, než jsem zase nenarazila na nějaký knižní blog a pak se o něco pokoušela. A tak pořád dokola, ale až teď mě to opravdu naplňuje a baví a jsem ráda, že jsem se konečně odhodlala :) Byla jsem prostě velký srab :D

   Vymazat
  3. Tvé pocity znám, taky jsem to párkrát už chtěla vzdát, neb jsem si myslela, že nikdy nemohu konkurovat ostatním (ne že bych si to teď už myslela :D) ale myslím si, že je to mnohem lepší a nestydím se za své recenze :-)

   Vymazat
 3. Krásné blogové narozeniny Marci :-) Přeji ti spousty úžasných knih, hromady spokojených čtenářů a hodně chuti ke psaní :-*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji Jani :-* Jak jsi mi psala, že doufáš v setkání na živo, já také :-) Jednou se musíme hecnout a sejít se :-)

   Vymazat
  2. Holky škoda, že to mám za vámi docela daleko ;)
   Ale možná by se dalo domluvit na prostí léto, pokud budeme stále blokovat a stále v kontaktu ;) Také bych Vás ráda viděla Face to Face ;)

   Vymazat
  3. Já myslím, že kdybychom se domluvily na příští léto, tak bychom to mohly spáchat :-))) A já teda doufám, že budeme stále blogovat..ty máš snad nějaké pochybnosti? :D

   Vymazat
  4. Děvčata, proč bysme neblogovaly? :-D třeba se sejdeme na světě knihy, na který bych konečně chtěla dorazit :-) a nebo vymyslíme nějakou jinou příležitost. Škoda, že to máš Moni až tak moc z ruky...

   Vymazat
  5. Pochybnosti nemám, ale co my víme co bude za rok? Ale hlavu vzhůru! Určitě by šlo něco domluvit jak v létě tak třeba na Svět knihy 2018 :)
   Z ruky to sice je ale pořad je ta naše vlast docela malinká ;)
   Zrovna druhý zářijový víkend jedu na Kroměřížsko :)) Taknproc bych někdy nemohla zajet až do Ostravy? ;)

   Vymazat
  6. Tak Kroměříž je nádherná! Doporučuji květnou zahradu, i když ta už asi nepokvete, no... Tak Podzámeckou zahradu, bývaly tam i opice. Ráda se tam vracím :-)

   Vymazat
  7. Svět knihy 2018 by mohl být ideální místo pro sraz :-) Anebo si Monča udělá výlet do Ostravy (nebo my dvě do Prahy :D).

   Vymazat
  8. Pro Pinky: Také už jsem tam byla! Zahrady jsou míč krásné - vím vím ;) Tentokrat jedu na rodinnou seslost je to spis od Kroměříže směrem ke Zlinu ;)
   Pro Marcel: Tak uvidíme, jak to vyjde? Buď prijedu do Ostravy, nebo to jisti Praha a Svět Knihy. Popřípadě léto ;) Tři možnosti - to je dobrý ne? :-D
   Není problém si udělat výlet Pendoškem ;)

   Vymazat
  9. No jasně Marcel :-) to by to bylo, aby to nebylo :-)
   Monči, takže máš rodinu u Kromclu jo?

   Vymazat
  10. Jo i ne :-D
   Spíš blíže ke Zlínu (Bystřice pod Hostýnem). Otec od tamtud pochází, takže tam mám rodinu z tátovy strany. Akorát tak nějak rozfrcanou po okolí (Brno <-–> Bratislava). Máme rodinou sešlost v baráčku po dědovi, který se teď využívá jako chalupa.
   (Více info dyžtak do Messengeru - ať tu Marcel nespamujeme v komentářích :-D)

   Vymazat
 4. Krásné narozeniny a doufám, že těch let přibude ještě spousta a spousta :)
  Měj se krásně

  OdpovědětVymazat
 5. Krásné blogove narozeniny :) přeji mnoho krásných recenzí, šťastnou ruku při výběru krásných knih, hodně času na čtení a ke všemu i hodně penízku na další a další knizecky :)

  OdpovědětVymazat
 6. Gratuluji k narozkám a přeju spousty dalších knižních let. :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji :-) Také doufám v ještě spoustu knižních let :-)))

   Vymazat
 7. No tedy, to to utíká :) Gratuluji k prvním blogovým narozeninám a přeji hodně těstí i do bucoucna :) Ať tě čtení, psaní a blogování pořád baví a přináší ti spoustu radosti :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šíleně ten rok sletěl :-) Jsem ráda, že jsem u toho vydržela a myslím, že ještě nějaký ten pátek vydržím :-) Moc moc děkuji za pěkná slova :-)

   Vymazat
 8. Také se přidávám ke gratulantům, ať Tě psaní stále baví a naplňuje. Ať máš šťastnou ruku na skvělé tituly a čtení ať si užíváš plnými doušky.
  Díky za to, že Tu Jsi! ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc moc děkuji Moni :-* Už se těším na Tvoje první narozeniny :-)

   Vymazat
  2. Asi nebudou tak šikovně jako ty tvoje (myslím soutěž a ceny), ale snad někoho potesim ;) Každopádně za své první blog obě narozeniny jsem také ráda! Nečekala jsem to, že se najdou příznivci a že mne to bude tak bavit ;)

   Vymazat
  3. Moni, ty se neustále podceňuješ! Trosku si musíš věřit ;-)

   Vymazat
  4. Díky! Za zvednutí nálady i motivace ;-)

   Vymazat
  5. Správně, musíš si trochu věřit :-) Já myslím, že knížkou určitě potěšíš každého :-)

   Vymazat
  6. Holky! Tak jsem si věřila asi nějak moc, přijde mi to těžký :-D :-P
   No uvidíte - snad brzy ;)

   Vymazat
 9. Gratuluji k blogovým narozeninám! Já je budu slavit v září, ani vlastně nevím, kdy přesně. :D A celý článek si napsala tak, jako bych ho psala já. Kdyby mi někdo řekl, že budu rok psát recenze na internet, tak si klepu na čelo... :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji! Já taky vůbec nevěděla, který den je tím dnem D, hledala jsem první článek :D Taky bych tomu nevěřila, že vydržím celý rok, musíme si pogratulovat :D

   Vymazat
 10. I já se přidávám a gratuluji k narozeninám! :) ♥ A přeji ti ještě spoooustu krásných textů, recenzí a vlastně všeho napsaného do dalších let! ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc moc děkuji :-) Pevně doufám, že mi to psaní ještě hooodně dlouho vydrží :-)

   Vymazat
 11. Odesláno a parádní soutěž!! ?D

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy