úterý 22. srpna 2017

Knižní tipy (3)

Share it Please


Hezké dopoledne milí čtenáři.


Na nadcházející měsíc září vám opět přináším dva knižní tipy, které v tomto měsíci vychází a které mne zaujaly.

Když jsem listovala edičním plánem nakladatelství Domino, zaujala mě kniha (ta obálka!!!) Manželský pakt od Michelle Richmond. Nevím, proč, ale tento rok se roztrhl pytel s knihami, kde nějakým způsobem vystupují manželé, přičemž se většinou jedná o psychothrillery nebo thrillery (Manželé odvedle, Manželova žena, Za zavřenými dveřmi...). Je možné, že se mi to jen zdá nebo jsem se na podobné knižní tituly více zaměřila. 


Manželský pakt│Michelle Richmond

My víme, co je pro vás nejlepší. A donutíme vás to udělat. I kdyby vás to mělo zničit... Novomanželé Alice a Jake. Dokonalý pár, před kterým se rozkládají nekonečné možnosti a šance. Snad i proto dostali od přátel jako svatební dar členství v exkluzivním a poněkud záhadném spolku nazvaném jednoduše Pakt. Cíl Paktu je velmi jednoduchý: učinit vše pro to, aby manželské svazky všech členů zůstaly pevné a šťastné. Prostředky k dosažení tohoto cíle se také zdají být velmi rozumné: Vždy zvedni telefon, když ti volá partner či partnerka. Každý měsíc si navzájem dejte dárek. Každé tři měsíce si někam společně vyjeďte... A nikdy nikomu neříkejte o Paktu. Alice a Jake jsou zpočátku okouzleni skvělými večírky, nebývalou pospolitostí a rozšiřujícím se okruhem přátel. Pak se ale objeví první pochyby a zanedlouho už oba tuší, že uvízli v pasti. Pakt se svými praktikami podobá sektě – členství je podle jeho představitelů nezrušitelné, stejně jako manželství. Jake a Alice nyní už vědí, že to, co jim mělo pomoci udržet manželství snů, se pozvolna stává největší noční můrou jejich života.

Vychází: 15.9.2017
Nakladatelství: Domino
Žánr: psychothriller✽ ✽ ✽ ✽ ✽ Po knize Nejhorší noční můra od Brendy Novak pokukuji už nějaký ten měsíc. Často koukám, jaké knihy připravuje k vydání nakladatelství Omega a také se často modlím, aby na ně připravili konkurz, tedy především na ty, které mě zaujmou. Tato je jednou z nich. 


Nejhorší noční můra│Brenda Novak

První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.

PÁTRÁNÍ PO SÉRIOVÉM VRAHOVI
Evelyn Talbot ví, že psychopat může vypadat naprosto normálně. Bylo jí teprve šestnáct, když jí její přítel Jasper věznil a mučil, a opustil ji v domnění, že je mrtvá. Nyní je respektovanou psychiatričkou, která se specializuje na myšlení zločinců, Evelyn pracuje v Hanover House, léčebném zařízení s maximální ostrahou, které se nachází v malém městečku na Aljašce. Má rozpory se seržantem Amarokem, který je přesvědčen, že Hanover je pro místní obyvatele hrozbou, i když osobně je ke krásné Evelyn velmi přitahován a hrozí, že se jeho svět převrátí vzhůru nohama.

ZAČÍNÁ PRCHAT PŘED SVOU MINULOSTÍ

Život ve městě se změní v noční můru poté, kdy je nalezeno zmrzačené tělo místní ženy. Pro Amaroka je to důkaz, který potřeboval: Hanover se musí zrušit. Evelyn má důvod k obavám, že se jí tento zločin osobně dotýká, že vrah, který jí straší ve snech, si jí opět našel, a že život, který si tak pečlivě vybudovala, už nikdy nebude takový, jaký byl.


Vychází: 18.9.2017
Nakladatelství: Omega
Žánr: thriller


Nalákala jsem vás na některou z nich?
Podělte se se mnou s vašimi tipy a názory v komentářích.

8 komentářů:

 1. Zajímavé tipy :) Docela mě zaujal Manželský pakt :)

  OdpovědětVymazat
 2. Díky :-) Může to být zajímavé čtení :-)

  OdpovědětVymazat
 3. O žádné z knížek jsem ještě neslyšela, takže ti děkuji za tipy! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Vypadá to na zdařilé kousky (pro tebe) :-)
  Po recenzích uvidím, zda třeba i pro mne :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, spíše pro mne, nežli pro tebe :D ale kdoví, kolikrát dokážeš překvapit :D

   Vymazat
 5. No teď zrovna čtu Zelenou míli a to bych do sebe taky neřekla, že vezmu někdy do ruky (ačkoliv filmové zpracování miluju)...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to pak určitě musíš napsat recenzi :-) Film znám, ale po pravdě knihu jsem taky ještě nečetla, ale přečíst bych si ji určitě chtěla :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy