úterý 1. srpna 2017

Knižní přírůstky (21)

Share it Please


Hezký podvečer milí čtenáři.


Dnes bych vám chtěla představit opět několik přírůstků, které se mi za minulý týden nashromáždily. Tentokrát to však nejsou jen nákupy, ale učinila jsem i několik výměn, takže i když mi přibyly nové kousky, místo v knihovně zůstalo zachováno. Navíc mě mile překvapila jedna knižní výhra, která mi již dnes dorazila. Tak se na to pojďme společně podívat.

Nejprve bych vám chtěla ukázat tři knihy, které jsem pořídila zase jak jinak než na bazárku FB. Super knížky v podstatě za "pár pětek". Tomu prostě nejde odolat. Vzkaz v láhvi od Jussi Adlera-Olsena mám přečtený už delší dobu, autorovy knihy jsem si moc oblíbila, ale doma žádnou od něj ještě nemám. Proto, když se mi naskytla možnost pořídit si tuto za 50 Kč (sama jsem té ceně nevěřila), neváhala jsem ani minutu. Samozřejmě kniha nese znaky používaní, ale nic strašného. Další kniha je opět od Yrsy Sigurdardóttir - tentokrát pátý díl s právničkou Tórou - Ohnivý anděl. Její knihy bych taky chtěla mít časem všechny hezky pohromadě. Poslední z bazárku mám Inferno od Dana Browna, které jsem sehnala rovněž za pár kaček a jelikož se mi jeho Šifra mistra Leonarda líbila a baví mě tento typ literatury, knihu jsem si koupila. 
Minulý týden se nesl v duchu několika knižních výměn, které se mi podařilo uskutečnit. Dům, ve kterém... od Miriam Petrosjanové a Nestydaté plavky od C. D. Payneho jsem za výměnu získala od Zvrhlé narcisky. Další dvě výměny proběhly na FB ve skupině Knižní výměny. První konec od Lauren James mě lákal už v době svého vydání, kniha se ke mě dostala až teď, a to touto cestou, za což jsem moc ráda. Poslední knihu, kterou jsem získala výměnou, naprostá většina z vás již zná a má přečtenou. Je jí Siréna od Kiery Cass a i když to není úplně můj šálek čaje, ráda zkusím něco nového :-)  

Další dvě knihy jsem získala jako recenzní výtisky. Pomněnčino dítě od Amandy Prowse si ke mně našlo cestu až teď, Omega totiž na mě nějak zapomněla a tak jsem se musela připomínat. Kniha má moc krásnou obálku a už teď se těším, až se do ní začtu. Smrt budějovického hejtmana od Tomáše Sternecka mi k recenzi poslalo nakladatelství MOBA. Měla jsem sice zálusk na jinou knihu, ale tu se mi získat nepodařilo. Nevadí, protože českým spisovatelům fandím a jsem zvědavá, jak se mi bude tato nová historická detektivka líbit.
Z poslední knihy mám největší radost. Závěje od Marit Reiersgård se mi podařilo vyhrát v Letní čítance, kterou pořádá nakladatelství Kniha Zlín. Další kolo právě probíhá a můžete se do něj zapojit přímo zde.
To je pro dnešek vše.
Ze které knihy jste měli největší radost v poslední době vy?

12 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Máš pravdu :-) a díky :-) Doufám, že nebudou dlouho čekat na přečtení :-))

   Vymazat
 2. Všechny knihy vypadají hodně zajímavě. :)) Přeju příjemné čtení a budu se těšit na všechny recenze. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Odpovědi
  1. Mě právě taky strašně lákaly, onehda už jsem je měla i v košíku, ale nakonec zvítězily jiné knihy, takže jsem nadšená :-)

   Vymazat
 4. Parádní kousky, ačkoliv se zdá, že nic pro mě :) Uzij si čtení a ať moc dlouho nečekají na otevření :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Parádní přírůstky. Skoro všechny mě lákají :D Budu se těšit na recenze a přeji příjemné čtení ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :-) Nejradši bych se do nich pustila hned a nejlíp do všech najednou :D

   Vymazat
 6. Pěkné kousky. :) Především ty vyměněné. Siréna i První konec už mě dlouho lákají. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Já jsem na Sirénu upřímně dost zvědavá, hlavně proto, že takové knihy moc nevyhledávám, ale jednou za čas zkusím něco nového. A První konec jsem měla v hledáčku už dlouho, tak jsem byla moc ráda, že se výměna zdařila.

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy