čtvrtek 27. července 2017

Červnová rekapitulace

Share it Please


Hezké odpoledne milí čtenáři.


Konečně přicházím s červnovou rekapitulací a jako vždy pozdě. Na začátku nového měsíce si vždycky říkám, kolik mám ještě času, ale pak to tak sletí a už je pomalu konec července. Tento měsíc se mi povedlo nastřádat opravdu hodně knih včetně recenzních výtisků, kterých je rovných 10 😱. Neplánovala jsem to tak, ale bohužel se sešly všechny najednou - MOBA ty své poslala o měsíc později a Omega si je posílá vždycky jak chce, termíny netermíny. Zařekla jsem se, že na srpen si vezmu opravdu jen minimum knih, nad kterými nepůjde odolat, protože se chci konečně pustit do svých knih, které mě neskutečně lákají, ale bohužel je musím neustále odsouvat. 

V čem se chci pochválit, je čtení, protože tento měsíc jsem přečetla 8 krásných kousků, z toho vyjma recenzní výtisky i jednu výhru a jednu knížku z knihovny. Pojďme si to tedy shrnout.


Přírůstky:


Nákupy:


Stopy v krvi - Steve Robinson
Roztomilé malé lhářky - Sara Shepard
Roztomilé malé lhářky: Nevinné - Sara Shepard
Osm - Radka Třeštíková
Hluboký hrob - Steve Robinson
Obětina - S. J. Bolton
Má ji rád, nemá ji rád - S. J. Bolton
Sedmilhářky - Liane Moriarty
Ví o tobě - Sarah Pinborough
Za zavřenými dveřmi - B. A. Paris
Pohřbený život - Allen Eskens
Nebudete se bát ničeho zlého - John Searles
Temná hmota - Blake Crouch
Rudá volavka - Jason Matthews


Recenzní výtisky:


Láska podle Shakespeara 2 - Georgina Guthrie
Něco víc - Patrick Ness
Smrt na druhém břehu - Dominik Dán
Hlavně to nikomu neříkej - Miroslava Varáčková
Dívky z trajektu - Lone Theils
Hlídači - Neil Spring
Zkrotit vlka - Benjamin Black
Smrt poctivého lichváře - Stanislav Češka
Lord John a důvěrná záležitost - Diana Gabaldon
Šílená - Chloé Esposito


Výhra:


Tuhej tulipán - Jaromír Konečný
Panský klub - Daniel KapčaVýměna:


Vdova - Fiona Barton


Přírůstky pohromadě :o)

Přečtené knihy:Vraždy v norimberských ulicích│J. Sydney Jones

Podle anotace kniha lákala na detektivní příběh z období druhé světové války, kdy zbývá jen pár dnů do začátku největšího procesu století v Norimberku, kde budou souzeni ti nejhorší váleční zločinci. Městem však obchází sériový vrah, který vraždí spojence. Námět vskutku zajímavý, ale styl, kterým byl zpracován, už poněkud horší. Kniha se mi četla celkem špatně, myšlenky mi utíkaly jinam a kolikrát jsem se musela v textu vracet. Za mě bohužel zklamání.

70 %

recenze zde


Metoda 15/33│Shannon Kirk

Tuto knihu jsem měla v hledáčku již delší dobu, hlavně z toho důvodu, že mě zaujala anotace. Těhotná šestnáctiletá dívka se mstí únoscům? Koho by to nelákalo. Bohužel hrdinka je v knize vykreslená jako supermanka, která i ve vysokém stupni těhotenství zvládne tolik, co by jiný normálně stavěný muž nezvládl. Až na tuto výtku mě kniha bavila, četla se dobře a byla dostatečně napínavá, kdy jsem měla kolikrát problém knihu odložit. Škoda samotného aktu pomsty, který byl rychlý, ale hlavně se odehrál už v polovině knihy. Bohužel nám autorka do konce knihy žádné další překvapivé zvraty nenachystala. Přesto jsem s knihou spokojená.

88 %

recenze zde


Tuhej tulipán│Jaromír Konečný

Knižní jednohubka, kterou jsem si přečetla s chutí. Hlavní hrdina Leon je sympatický šestnáctiletý puberťák, který se k jeho smůle přichomýtne k vraždě a jelikož je právě propuštěn z pasťáku a mohl by být z vraždy obviněn, společně s Laurou, dcerou majitele květinářství, v němž k vraždě došlo, se snaží objasnit tento záhadný případ. Jak hlásá kniha, jedná se o detektivku pro mladý, takže nečekejte nějakou oduševnělou zápletku, ale spíše zábavné čtení. Hodnotím velmi kladně a vřele doporučuji.

100 %

recenze zde


Tajemství letního odpoledne│Kate Morton

Moje první kniha od této autorky a velmi mile jsem byla překvapena. Jedna z hlavních hrdinek Laurel je jako malá holčička svědkyní toho, jak její matka zabije podivného tuláka. Dívka dospěje, zestárne, ale stále nemůže na osudný den zapomenout. Po letech se vrací zpět do rodné vísky a začne pátrat po tom, co se tehdy stalo, kdo byl onen zavražděný tulák a proč jej matka zabila. Děj se odehrává střídavě v současnosti a za druhé světové války, neboť kořeny události sahají až do hluboké minulosti. Přes nudný začátek se příběh hezky rozvinul, ale nejlepší na celé knize je závěr, který je dechberoucí a originální a za který stojí za to vytrvat a přečíst knihu až do konce.

95 %

recenze zde


Hlavně to nikomu neříkej│Miroslava Varáčková

Příběh o šikaně a o tom, kam až to může celé dospět. Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá Eva, se kterou se život nemazlí už od dětství. Je hluboce poznamenána smrtí otce, matka se po jeho smrti na Evu vykašlala. Jediný, kdo Evě zůstal, je až nezdravě ochranitelský bratr Ivo, který ji střeží jako oko v hlavě. Ve škole to má snad ještě horší, protože si na ni spolužáci zasedli a šikanují ji. Když do jejího života vstoupí láska, šikana ze strany spolužáků se vyhrocuje... Moje první kniha od této mladé slovenské spisovatelky, která má na kontě už několik vydaných knih. Autorce se povedlo velice přesvědčivě zprostředkovat čtenářům myšlenky probíhající v hlavě oběti šikany. Kniha se řadí do žánru young adult a možná i díky tomu mi připomněla pubertální léta strávená nad četbou románků od Lenky Lanczové. Ač už dávno nespadám do oné věkové kategorie, knihu jsem si maximálně užila.

95 %

recenze zde


Dívky z trajektu│Lone Theils

Jelikož mne uchvátila obálka a anotaci jsem nevěnovala až takovou pozornost, očekávala jsem úplně jiný příběh, a sice, že půjde o pátrání dívek, které zmizely z trajektu ne v minulosti, jak je tomu v tomto případě, ale v současnosti a detektivka bude ve stylu "záhady zamčeného pokoje". S knihou jsem spokojená i přes pár menších výtek. Když bych měla být konkrétní, vadilo mi pomalejší tempo a velké množství postav. Na to, že se jedná o autorčin debut, je však kniha zdařilá a určitě budu vyhlížet pokračování se sympatickou hrdinkou v hlavní roli.

85 %

recenze zde


Láska podle Shakespeara 2│Georgina Guthrie

Pokračování romantické série se zakázanou láskou mezi studentkou a učitelem v hlavní roli. Příběh navazuje přesně tam, kde byl v prvním díle ukončen a opět sledujeme, jak naší hrdinové překonávají překážky, které jim brání být spolu. Do konce semestru zbývá už jen 46 dní a pak jejich lásce už nebude stát nic v cestě. Přesto jim osud nachystá ještě několik překážek a vypluje další tajemství z minulosti. Tohle bylo opravdu pohodové oddechové čtení, u kterého jsem vypnula a odreagovala se. I přes vyšší počet stran stránky rychle ubíhaly a ani jsem se nenadála a už byl konec. Už teď se těším na závěrečný díl, do kterého se pustím co nevidět.

95 %

recenze zde


Smrt na druhém břehu│Dominik Dán

Bez pochybností nejlepší kniha měsíce. Dominika Dána jsem si díky této knize zamilovala a už začínám pomalu dávat dohromady jeho knihy. Richard Krauz spolu se svým parťákem Chosém řeší nový případ. Na břehu řeky Moravy je nalezena polozahrabaná mrtvola ve značném stádiu rozkladu. Při zběžném ohledávání mrtvoly objeví patolog vzadu na lebce díru o průměru 9 mm. Na první pohled je jasné, že tady šlo o popravu. Pátrání dovede Krauze až do hlubin podsvětí. Autorův styl je hodně čtivý, hází jeden vtip za druhým a spolu se zajímavou zápletkou a napínavým příběhem budete od knihy jen neradi odcházet. Vřele doporučuji.

100 %

recenze zde


Červen ve zkratce:


Počet přečtených knih: 8
Počet přečtených stran: 2 648
Překvapení měsíce: Tajemství letního odpoledne
Zklamání měsíce: Vraždy v norimberských ulicích
Nejčtenější žánr: detektivní
Nejčtenější nakladatelství: Slovart
Jak si vedl červen u vás?

7 komentářů:

 1. Super kousky a to nejen v přírůstcích :-) Já jsem v červnu přečetla s bídou čtyři knihy, nicméně v červenci jsem se polepšila a to se sama divím, kdy zvládám číst, když jsme byli více na cestách :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem sama koukala, kolik knih jsem to přečetla, během měsíce to nijak nepočítám, tak jsem byla překvapená :-) Jsem zvědavá na červenec, tam by to mohlo být podobné... Možná na to má i vliv, že není takové ukrutné vedro v červenci :-) i když zase prý mají přijít tropy...to pak u knih usínám :-(

   Vymazat
 2. Skvělé tipy na knížky. Já měla červen poměrně slabý, s knížkami jsem teprve na začátku, ale velmi se mi líbila knížka Manželé odvedle. Jinak mám v plánu koupit si Dívky z trajektu, tak uvidíme, jak se mi bude knížka líbit.
  BLOG: Svět nad hlavou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Manželé odvedle už mám přečtené, ale bohužel se řadím do skupiny lidí, které kniha spíše zklamala...nebylo to špatné, ale čekala jsem podle nadšených ohlasů něco víc. No a o Dívkách z trajektu se už zmiňuju výše, tak snad se ti budou líbit :-)

   Vymazat
 3. Já jsem byla onehdy tak pozadu, ze jsem ty dva měsíce dokonce vypustila :D jinak Omega si to posílá jak chce porad :D jednou mi to poslala az mesic po deadlinu :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdy to fakt tak sletí, že se ti ani nedivím, že ti to vypadlo z hlavy :D A už zase, píšu ti tu odpověď a dívám se na datum a jsem zhrozená :D už abych zase začala tenhle článek psát zas hrůza :D Jo Omega má v tom zmatky, beztak nestíhají a pak to tak dopadá. Teď jsem zjistila, že už jsou recenze na Pomněnčino dítě a já knihu dosud nemám :D asi nějaká chyba, tak je jdu urgovat...

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy