úterý 27. června 2017

Knižní přírůstky (18)

Share it Please


Hezké odpoledne :-)


Dnes přicházím opět s recenzními výtisky. Tento měsíc se mi jich jako na potvoru sešlo opravdu požehnaně. Moba měla nějaké zpoždění a tak mi květnové recenzáky přišly před týdnem, k tomu Omega vypisuje samé zajímavé konkurzy, kterým prostě neodolám. A to se mi teď poprvé povedlo získat recenzák v konkurzu u Joty, z čehož mám obrovskou radost. Tak se pojďme na to mrknout. 

V pátek mi přišla kniha od Omegy s názvem Lord John a důvěrná záležitost, kterou napsala Diana Gabaldon, autorka Cizinky. Překvapením pro mě bylo, že se  nejedná o novinku, ale o druhé vydání. Anotace láká na skvělou historickou detektivku s úžasnými popisy, jak je umí jen Diana. 

Lord John a důvěrná záležitost│Diana Gabaldon

Historický román odehrávající v Londýně v druhé polovině 18. století, v době, kdy Velká Británie bojuje ve Francii o nadvládu na třech kontinentech. Hlavním hrdinou je Lord John Grey, major armády Jeho Veličenstva. Stane se svědkem šokujícího odhalení, které se týká Josepha Trevelyana, snoubence jeho sestřenice Olivie. Greyovo úsilí zabránit skandálu, který by mohl zničit jeho rodinu, je přerušeno naléhavým příkazem k vyšetřování brutální vraždy Greyova druha ve zbrani podezřelého ze špionáže. Lord John sleduje oba případy najednou a pátrání ho přivádí na nejrůznější místa, od salonů anglické šlechty až po nevěstince. Snaží se zachytit stopu zmizelého komorníka a zjistit, kdo je záhadná dáma v zelených sametových šatech. Tam může být klíč ke všemu – anebo také ne.


✽ ✽ ✽ ✽ ✽ 


A včera mi přišla kniha s naprosto úžasnou obálkou od Joty. Název Šílená od autorky Chloé Esposito slibuje mrazivý thriller s šílenou hlavní hrdinkou, navíc z jednovaječných dvojčat. Myslím, že se máme na co těšit. Nejradši bych se do ní začetla hned, ale bohužel mám před sebou pár restů, které musím přečíst dříve.

Šílená│Chloé Esposito

Beth a Alvina jsou jednovaječná dvojčata, ovšem kromě podoby nemohou být rozdílnější. Beth, od dětství vzorná a cílevědomá dívka, se provdala za bohatého italského krasavce a žije na Sicílii ve vile snů. Její život je plný přepychu a blahobytu a není nic, co by si nemohla dopřát. Luxusní bydlení, značkové šaty, drahé šperky. Je to záviděníhodný život.
Alvinin život nestojí za nic. Bydlí v Londýně v levném společném podnájmu a vydělává si prodejem pofidérních inzerátů v bulvárních novinách. Nenávidí svou práci, nenávidí své spolubydlící a dělá vše pro to, aby i oni nenáviděli ji.
Když Beth pozve Alvinu do vily na Sicílii a pošle jí letenku první třídy, Alvie zprvu váhá. Se sestrou opravdu nejsou kamarádky. Lépe řečeno upřímně se nenávidí. Jenže ve chvíli, kdy Alvina dostane výpověď z práce a spolubydlící ji vyhodí z bytu, se představa luxusní dovolené nezdá tak marná.
Ovšem po příjezdu na Sicílii naberou události nečekaný spád. Alvina zjistí, že ji sestra nepozvala na návštěvu jen tak nezištně. Beth osnuje podezřelý plán a Alvina se má stát součástí komplotu jako sestřina dvojnice. Když Alvie okusí život v luxusu, chopí se příležitosti a bez skrupulí začne odstraňovat všechny, kteří jí stojí v cestě.


Která kniha vás láká více?Četli jste Lorda Johna? Trochu mě zarazilo i takové vlažné hodnocení...Já se každopádně těším na Šílenou, šíleně moc :-)

12 komentářů:

 1. Šikana zní úžasné šíleně. Počkám si na recenzi, ale myslím si, že půjde na seznam.. Zarazilo mě, že jde o thriller - bych dle obálky opravdu neřekla :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, podle obálky bych taky thriller netipovala :D Nicméně na goodreads nějak extra vysoké hodnocení nemá, tak snad mě nezklame...

   Vymazat
  2. Samozřejmě tam mělo být Šílená (a ne Šikana) - ach to psaní na mobilu :(
   Dříve jsem si nevšimla, nějak dlouho jsem sem nezavátala -promiň :-) Ale dnes o volnu napravuji. A snad i něco napíšu k sobě na blog. :-)

   Vymazat
  3. Ano, to mi došlo :-)) hned mě napadlo, že ti to přepsal mobil, prevít jeden :D
   Já taky komentuji většinou jednorázově, takže chápu :-)

   Vymazat
 2. Šílená mi taky došla, tak ať se líbí :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Užij si čtení, Marcelko, těším se na Tvé dojmy! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné přírůstky :) Jsem zvědavá, co řekneš na knížku od Diany Gabaldon, snad mi to pomůže se rozhodnout, jestli se do ní pustit nebo ne :) A Šílená také nevypadá špatně :) Hezké čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sama jsem zvědavá, Cizinka a Vážka v jantaru mě udolaly svojí tloušťkou, tak jsem ráda, že tady ta knížka je tak akorát tenká. Šílená vypadá zajímavě, souhlasím, nicméně hodnocení na goodreads není nic moc :D Děkuji :-)

   Vymazat
 5. Chystám na Lorda ale kniha mi teprve teď přišla, nějaké komplikace asi. Takže termín nestíhám :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Termíny nestíhám pravidelně a nikdy si nikdo nestěžoval. Mají to tam fakt divně nastavené :D Teď čtu jejich Hlídače, jsem teprve na začátku, takže Lord si ještě nějakou tu dobu počká :D

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy