čtvrtek 22. června 2017

Knižní přírůstky (17)

Share it Please

Hezký večer všem.


Dnes tu mám opět článek s pěknou hromádkou knih. Tentokrát jich bude rovných devět a jedná se o můj narozeninový dárek. Knihy jsem si pochopitelně vybírala sama :-) Nejhorší bylo, že jsem měla určitý limit a trvalo mi tak týden, než jsem objednávku odeslala. Pořád jsem některé knihy různě měnila a nemohla se pořádně rozhodnout. Dost řečí, jdeme na rozbalování :-)Podle nálepky je hned jasné, z jakého internetového knihkupectví jsem knihy objednávala :-)

Předně se chci omluvit za fotografii, nějak mi to nedošlo a zapomněla jsem jednu knihu otočit. Prostě jsem to cvakla, hned jak jsem to rozbalila. Všimla jsem si toho až při prohlížení fotek v mobilu, ale to už jsem měla celý balík rozbalený. Na konci článku je ještě jedna fotka se všemi knihami pohromadě.

Pohřbený život od Allena Eskense mě zaujal, hned jak vyšel. Tady jsem četla jednu hezkou pozitivní recenzi, tak jsem se rozhodla do knihy jít, a to i přesto, že jsem pak narazila na dost zklamaných komentářů a negativních recenzí. Tak jsem to riskla a uvidím. Ale obálka je nádherná.

Obětina od S. J. Bolton byla v akci za 119 Kč, tak jsem neváhala. Na autorku jsou slyšet samé chvály, tato kniha mi od ní doma chyběla, tak bylo rozhodnuto. Mám všechny knihy, co autorce vyšly, akorát jsem ještě ani jednu nečetla :-( Budu to muset brzy napravit.Za zavřenými dveřmi od B. A. Paris jsem si koupila na poslední chvíli. Váhala jsem nad nějakými staršími kousky a pak si říkala, ty si přece můžu koupit i jindy. Kniha má vysoké hodnocení a já se na ni upřímně těším. Mám ji v plánech na léto.

Když jsem poprvé viděla a četla o knize Nebudete se bát ničeho zlého od Johna Searlese, automaticky mi v hlavě naskočila Yrsa Sigurdardóttir a její Pamatuji si vás všechny. Nejspíš to bylo tím, že u Yrsiny knihy jsem se opravdu bála, tak se mi to s tím názvem nějak spojilo. Od knihy očekávám pořádnou duchařinu, tak jsem zvědavá a doufám, že mě nezklame.Od Liane Moriarty mám Manželovo tajemství, Na co Alice zapomněla a teď už i Sedmilhářky, jež jsou předlohou pro stejnojmennou filmovou minisérii.

Má ji rád, nemá ji rád od S. J. Bolton je horkou novinkou od nakladatelství Domino. Nedávno Domino zveřejnilo na Facebooku zprávu, že se její knihy moc neprodávají a tak hrozí, že další přestanou vydávat. Jsem ráda, že jsem si knihu mohla koupit a tím tak podpořit nejen autorku, ale i nakladatelství Domino.Nedávno jsem narazila na Stopy v krvi od Steve Robinsona v Globusu ve výprodeji za 50 Kč a jelikož autorovi vyšel i druhý díl s názvem Hluboký hrob a nebyl vůbec drahý, koupila jsem si ho také. Hodnocení mají obě knihy dobré a včera jsem se dozvěděla, že Mystery Press brzy vydá i třetí díl s názvem Poslední anglická královna. Genealogie mě vždycky zajímala, tak si ráda přečtu knihy na toto téma. Teď jsem koukla na Databázi knih a ještě letos by snad měl vyjít i čtvrtý díl s názvem Ztracená vládkyně. Tak to se  budu muset do prvních dvou dílů co nejdřív pustit, abych věděla jestli stojí za to nakupovat další díly.Tak a máme tady poslední dvě knihy. Tyto jsem chtěla strašně moc a vlastně kvůli nim vznikla celá objednávka. Na knihu Ví o tobě od Sarah Pinborough jsem četla samé kladné recenze a prý má kniha nečekané rozuzlení. Další v mých plánech na léto.

O Temné hmotě od Blake Croucha se nemusím ani moc rozepisovat. Každý o ní už jistě slyšel a zdá se, že je horkým adeptem stát se knihou roku 2017! I když sci-fi není moje parketa, cestování časem a alternativní reality mě zajímají. Žádnou jinou knihu na podobné téma jsem ještě nečetla a prý je to prostě pecka.

Tak a to jsou všechny knihy pohromadě. Krása. Nemůžu se na ně vynadívat. Taky máte vždycky takovou radost z nových knih? Je mi je vždycky líto hned zařazovat do knihovny, protože tam nevyniknou jejich krásné obálky.


✽ ✽ ✽ ✽ ✽


Než jsem dopsala tento článek, přišly mi dlouho očekávané recenzní výtisky od nakladatelství Moba, kterému tímto moc děkuji, a abych kvůli nim nemusela psát další článek zvlášť, představím je vám hned.
Jako první tu máme Zkrotit vlka od Benjamina Blacka. Krásná obálka a zajímavý děj odehrávající se v Praze rozhodly o mém výběru. Od autora jsem již četla Svatý příkaz, který mě zklamal, ale dám mu ještě šanci a uvidím, jestli mě přesvědčí o svých kvalitách.

Smrt poctivého lichváře od Stanislava Češky je knihou z edice Původní česká detektivka. Tuto edici jsem si v poslední době celkem oblíbila a budu doufat, že mě nová kniha od tohoto autora osloví.


Tak a to je pro dnešek už opravdu vše. Určitě jste některé z knih četli, tak se pochlubte, jak se vám líbily :-) Máte také v plánu koupit si v nejbližší době nějaké novinky? A jaké? Budu se těšit na vaše komentáře.

12 komentářů:

 1. Jůů, tak krásné narozeniny Marcelko! Vybrala sis senzační kousky :) Novou SJ Bolton právě začínám číst a Obětinu jsem si také pořídila. Ví o tobě jsem dočetla před několika dny a bylo to pro mě zklamání, tak snad Tobě sedne lépe a užiješ si ji (takhle - čtení je to dobré, autorka píše pěkně, zklamalo mě rozuzlení). Krásné čtení a příjemné letní dny přeji :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :-) Budu se těšit na tvé recenze k nové S.J. Bolton a i k Ví o tobě. Mrzí mě, že tě kniha zklamala, tedy to konečné rozuzlení, já se právě na knihu strašně těším, tak budu zvědavá :-) Obětinu jsem u Tebe zahlédla a když jsem ji pak náhodou objevila za pár kaček na Megaknihách, neodolala jsem :-) Děkuji a Tobě také přejí krásné léto a čtení :-)

   Vymazat
 2. Vše nej k narozeninám :-)
  Knížky, které sis koupila, bych si vybrala také až na ty Sedmilhářky. Ty mě nějak nelákají, ale jinak samé bomba kousky. Těším se na recenze a co řekneš na knihu Ví, o tobě.
  Hezký den přeji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :-) Na Ví o tobě se fakt moc těším, jak už jsem psala výše, jsem zvědavá na to rozuzlení. Recenze jsou samozřejmostí :-))

   Vymazat
 3. Četla jsem z tvého výběru jen Ví to tobě a ta tedy stála za to :) Doma mám ještě Sedmilhářky, ale zatím čekají v nepřečtených. Jinak mě lákají ještě Zavřené dveře a Temná hmota. Přeji příjemné čtení a vše nej k narozeninám!
  Kateřina (bloG Trojtečka)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :-) Snad se k Ví o tobě dostanu co nejdřív...

   Vymazat
 4. Také přeji tedy Vše Nejlepší!! :-)
  Já je mám zítra, ale žádné knihy jsem si k nim nenaklikala.. :(
  Sedmilhářky se mi hodně líbily. A ty jsou jediné co z tohoto výběru mám za sebou. Jinak by mě asi lákalo (ačkoliv se to nezdá) Za Zavřenými dveřmi :-)
  Krásné čtení :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to já přeji vše nejlepší i tobě :-) Hele a nikdy není pozdě si nějaké knihy k narozkám naklikat později :D Na Sedmilhářky jsem zvědavá, snad stojí za to, když natočili i seriál :-))

   Vymazat
 5. Ze zmíněných knih znám jen Sedmilhářky a Ví o tobě. O Ví o tobě jsem za posledních pár týdnů četla tak miliony článků a musím říct, že tu knihu potřebuji :D A ještě jsem slyšela o Za zavřenými dveřmi a tuto knihu si asi taky seženu O:)

  Gabux

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se právě taky setkávala s miliony recenzemi k Ví o tobě a prostě jsem si ji musela koupit. Jen doufám, že mě nezklame :-)

   Vymazat
 6. Také i přeji všechno nejlepší! A krásné čtení nových kousků :) Protože to jsou pořádně pěkné knižní kousky :) Já se chystám na Ví o tobě, nejvíce se však těším na přečtení Temné hmoty :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji :-) Na Temnou hmotu se těším už dlouho, ale pořád nemůžu najít na knihu čas :-( Trochu mě to mrzí, ale bohužel se mi sešly recenzáky a nedá se nic dělat :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy