pondělí 19. června 2017

Knižní přírůstky (16)

Share it Please

Přeji všem hezké pondělní odpoledne.


Dnes bych vám chtěla v krátkosti představit další tři přírůstky do mé knihovny. Odpoledne sice ještě očekávám narozeninový balík s dalšími devíti (!) knihami, ale ten si nechám do samostatného článku, protože knížek přece jen bude více.


První knihu jsem získala díky výměně se Zdenkou z Medvědí oázy. Do balíčku mi přibalila i malé dárečky a sušenou levanduli, která nádherně voní :-)

Vdova│Fiona Barton

Temný psychologický thriller pro čtenáře, které uhranula Zmizelá nebo Dívka ve vlaku.
Jeho tvář byla všeobecně známá z titulních stránek novin: opovrhované monstrum, které podle všeobecného mínění spáchalo hrůzný zločin. Nebyl však za něj nikdy odsouzen. A Jean Taylorová byla ženou toho monstra.
Většinu svého života strávila v roli dokonalé manželky. Neochvějně stála po boku svému muži i poté, co byl obviněn z vraždy dítěte, přestože kvůli tomu musela snášet zlostné pohledy, přišla o přátele i o práci. Teď je ale její muž mrtvý a lidé chtějí vědět, jaké to bylo, žít po jeho boku. Co se vlastně tenkrát stalo. Jean může konečně vyzradit všechna tajemství.
Pravda – to je to, co po ní všichni chtějí. Zajímá se o ni novinářka, pro kterou je exkluzivní rozhovor s ženou pedofilního vraha vrcholem kariéry. A ještě intenzivněji se snaží pravdu odhalit inspektor Sparkes, pro něhož je tento případ letitou noční můrou. Policajtský instinkt mu napovídá, že se Jeanina maska mlčenlivosti bortí, že se brzy stane něco zásadního...


Další v pořadí tu mám recenzní výtisk z internetového knihkupectví Dobré knihy, kterému velmi děkuji. Na knihu jsem se moc těšila, mám ji rozečtenou, ale zatím mám z ní smíšené pocity. Tak uvidíme, jak se bude dále vyvíjet.

Dívky z trajektu│Lone Theils

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů, a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratila na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.
Naposledy si tu nechávám opět recenzní výtisk, tentokráte z nakladatelství Omega, kterému samozřejmě též děkuji. Anotace vypadá lákavě a jsem moc ráda, že jsem knihu v konkurzu získala.

Hlídači│Neil Spring

V době vrcholící studené války provedli úředníci na ministerstvu obrany vysoce tajné vyšetřování neobvyklých událostí, které se udály na členitém pobřeží Pembrokeshirského národního parku, kterému se říká přezdíval "The Broad Haven Triangle“. Všechny noviny hlásaly: světla a předměty se vznášely na obloze, přízračné postavy nahlížely do oken statků, lidé i zvířata mají strach. Po třiceti letech byl úředník, který měl na starosti spisy týkající se těchto událostí, z Národního archivu propuštěn. Byl vyzván, aby podal nové svědectví o tom, co ví, co stálo ve spisech. Jeho svědectví otřáslo samotnými základy britské vlády. Toto je jeho příběh.Četli jste některou z nich? V tom případě mi napište, jak se vám líbila :-)

14 komentářů:

 1. Tak Vdovu ti závidím :D Dívky z trajektu mám na seznamu a o Hlídačích čtu prvně. Pěkné čtení ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :D K té Vdově se dostanu kdovíkdy, ale snad brzy. Jsem na ni už dlouho zvědavá :-) a děkuji :-)

   Vymazat
 2. Dívky z trajektu zní zajímavě, už jsem po nich pokukovala u někoho v článku červnových novinek... Vdova asi nebude úplně moje a o Hlídači čtu také prvně ;)
  Těším se na recenze - ať se líbí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sice jsem od Dívek z trajektu očekávala něco jiného, ale špatné to není :-) Už mi chybí jen stovka do přečtení, snad to dneska dám a začnu hned sepisovat recenzi.

   Vymazat
 3. Vdovu jsem četla, ale trochu mě zklamala, ač jsem na ni byla velmi natěšená.... Přeji pěkné čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Četla jsem pár negativních recenzí nebo komentářů, tak jsem zvědavá, ale těším se na ni. No uvidíme :-)

   Vymazat
 4. To jsou samé parádní kousky :) Přeji hezké čtení a vážně se těším na tvoji recenzi. Určitě mi to pomůže se rozhodnout, jestli mám knihy začít shánět také :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Jsou to lákavé kousky a doufám, že mě nezklamou :-)

   Vymazat
 5. Knihy vypadají zajímavě. Přeju příjemné čtení a budu se těšit na recenze. :))

  OdpovědětVymazat
 6. Vdova vypadá zajímavě a na hlídače zatím marně čekám, tak snad se dočkám :-D Ať se knihy líbí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak snad brzy Hlídači dorazí, asi se jen zatoulali někde na poště :-) Děkuji :-))

   Vymazat
 7. Krása :) Vdova je skvělá, moc se mi líbila. A Dívkám v trajektu také neodolám :) Užij si čtení!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji :-) Dívky z trajektu už mám přečtené a pomalu začínám sepisovat recenzi.

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy