sobota 10. června 2017

Knižní přírůstky (14)

Share it Please


Hezký večer milí čtenáři,


konečně přicházím s týdenními přírůstky, které se mi tu nashromáždily. Dvě knihy jsem si koupila od jedné holčiny z blogu (bohužel už si teď nevzpomenu, jak se ten blog jmenuje), na který jsem narazila ve skupince Knižní blogeři na FB. Druhá kniha je recenzní výtisk od nakladatelství Grada a pak tu mám ještě jednu krásnou výhru. Opět se mi poštěstilo se Světem mezi řádky a podařilo se mi vyhrát dokonce první místo :-) Tak se na to jdeme mrknout.


Nedávno jsem nakupovala v Levných knihách a tam mají snad všechny díly Roztomilých malých lhářek kromě prvního. To by jednoho pěkně naštvalo. První díl už není moc k sehnání a tak když jsem si všimla, že je na prodej první díl i s druhým a s poštovným za 150 Kč, tak jsem neváhala :-)
Roztomilé malé lhářky│Sara Shepard

Každý má co skrývat – zejména holky ze třetího ročníku střední školy – Spencer, Aria, Emily a Hanna. Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství.

Nevinné│Sara Shepard

Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do holky, co je na škole nová. Maya je… víc než jen kamarádka. A Hanna je schopná zvracet, jen aby byla stále krásná. Společné mají nejedno tajemství, jenže… to nejhorší je příšerné. A pravda nesmí vyjít najevo. Proč bych měla mlčet? Zasloužily by si pykat. Každé zmuchlané psaníčko a každá podivná zpráva přichází ode mne. Já roztomilým malým lhářkám srazím hřebínek. Věřte mi. Vím toho na nich dost, abych je pohřbila zaživa.


Druhá kniha v pořadí, jak jsem již zmiňovala, je recenzní výtisk od Grady. Jelikož jsem nedávno přečetla Lásku podle Shakespeara (recenze zde) a první díl se mi moc líbil, Bára z Grady mi nabídla ke zrecenzování i díl druhý Marná touhy snaha.
Marná touhy snaha│Georgina Guthrie

Aubrey Priceová má před sebou posledních pár týdnů studia na Torontské univerzitě. To, co mělo být nejkrásnějším obdobím jejího života, se pro ni ale stává utrpením. Tajný vztah s Danielem Grantem, asistentem na katedře angličtiny, čelí mnoha překážkám. Jeho odhalení by obzvlášt Daniela stálo nejen pověst, ale i celou kariéru. Oba doslova odpočítávají minuty, než budou moci být konečně otevřeně spolu. Mezitím hledají útěchu v tajných vzkazech a tolik výmluvných slovech Shakespearových dramat a sonetů. Dokážou svou zakázanou lásku udržet v tajnosti?


No a nakonec si necháme to nejlepší :-) Výhru mi osobně předal sám autor Daniel Kapča. Setkání to bylo příjemné, i když velmi krátké. Doma mi v tu dobu spal syn a já jen vyběhla před dům. Uvnitř dárkové taštičky se ukrýval Panský klub a úžasně voňavá sůl do koupele. Do vany se nakládám velice výjimečně, ale sůl určitě co nejdřív otestuji, je totiž handmade. 
Panský klub│Daniel Kapča

Dominik a Robert provozují luxusní Panský klub, který se drží jediné zásady, "Náš zákazník, náš Pán". Lilian Ganonová, mladá a zhýčkaná nezbednice, k tomu nevlastní dcera kandidáta na prezidenta, okusí tuto zásadu na vlastní kůži. Celý její svět se rázem převrátí vzhůru nohama, když se jednoho dne nedobrovolně ocitne v klubu a je nucena projít výcvikem na Společnici, aby byla následně doručena zákazníkovi. V ten samý moment se rozjede doslova hra o přežití a není vůbec jisté, jestli se jí podaří dostat pryč. Ve světě, ve kterém je lidstvo postihnuto nemocí, která zabraňuje rozkladu mrtvol a morálka lidstva je na svém absolutním minimu, není jisté absolutně nic.

Panský klub je příběh odehrávající se v brutálním a zvráceném světě, ve kterém je hlavním uměleckým směrem Nekrotismus a sexuální touhy nabývají těch nejbizarnějších podob. A byť k tomu název svádí, rozhodně neočekávejte, že v rukou držíte erotický román, po kterém se budete červenat až za ušima. Na takové něžnosti není v Panském klubu místo.

Pokud jste si mysleli, že jste již viděli a četli vše a nic Vás již nedokáže překvapit či šokovat, Panský klub Vás donutí tento názor přehodnotit.A to je pro dnešek vše. Určitě mi do komentářů napište, zda jste některou z knih četli a jak se vám líbila. 

7 komentářů:

 1. Lhářky jsem četla, zatím jsem u +-10 dílů a musím říct, že se mi libí díl od dílu míň... :) K výhře gratuluju, snad se ti bude kniha líbit. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To věřím, že s každým dalším dílem ta série bude mít asi klesající tendenci, no uvidím, jak mě zaujmou první dva díly a jestli budu chtít dále pokračovat :-)

   Vymazat
 2. Ahoj.
  Gratuluji k výhře a i dalším kouskům. Jsem zvědavá, co řekneš na panský klub.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, a děkuji :-) Na Panský klub jsem vážně zvědavá, doufám, že se do něj pustím brzy.

   Vymazat
 3. Gratuluji k výhře - ta sůl do koupele vypadá krásně. :) Přeji pěkné čtení. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Taky gratuluji k výhře :-) a budu se těšit na recenzi na Shakespeara :-) Musím říct, že knihu jsem měla přečtenou za den a vůbec si nedokážu představit o čem bude třetí díl :-))

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy