úterý 13. června 2017

Knižní přírůstky (15) - Nová spolupráce a ještě něco navíc

Share it Please

Dobré odpoledne všem čtenářům.


Tentokrát jsem to nevydržela a musela sepsat tento článek hned, jen co mi nové přírůstky dorazily. Jsem z nich u vytržení a mám neskutečnou radost, a proto se s vámi o ně musím podělit okamžitě :-)

Dorazily mi dva balíčky. Prvním balíčkem byla předobjednávka z Albatrosu. Párkrát jsem se o knize zmiňovala a vy určitě už tušíte, o jakou knihu se jedná. Napovím, že jde o horkou novinku Radky Třeštíkové. Od autorky jsem četla všechny její knihy a moc se mi líbily, takže nad její novou knihou jsem vůbec neváhala. A konečně ji mám doma. Jupí :-)

Osm│Radka Třeštíková

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?
Z druhého balíčku jsem měla ještě větší radost. Nedávno jsem totiž uzavřela novou spolupráci s nakladatelstvím Slovart, od kterého mi přišly tři krásné knížky a ještě krásný bonus :-) No mrkněte sami. Ještě jednou moc děkuji Janě Klimešové a celému nakladatelství Slovart.
Z tašky mám obrovskou radost. Něco víc│Patrick Ness

Seth se topí, zoufalý a osamělý v posledních okamžicích svého zápasu s rozběsněným mořem. Pak ale procitne. Nahý, hladový a žíznivý, ale při vědomí. Jak je to možné? Vybavuje si přece, jak se mu lámaly kosti, jak mu pukla lebka při nárazu o skalisko. Jakto, že je teď tady? A co je tohle vlastně za podivné místo? Seth začíná pátrat po odpovědích, v naději, že možná není úplně sám, že se neocitl ve svém soukromém pekle, kterého se tolik bojí, že tu možná je... něco víc.
Smrt na druhém břehu│Dominik Dán

Začátek devadesátých let byl hektickým obdobím nejen na oddělení vražd, ale v celé společnosti. Ze zelenáče Richarda Krauze je samostatně pracující detektiv a s parťákem Jozefem Fischerem zvaným Chosé řeší jeden případ za druhým. Tenhle se stal na jaře 1994: Na břehu řeky Moravy našli dva výrostci polozahrabanou rozkládající se mrtvolu muže. Na tom by nebylo nic zvláštního, klidně mohla skončit v krematoriu a mohli jí na státní útraty zatopit. To by ale nesměla mít v zátylku pravidelný kulatý otvor s průměrem 9 mm. Stačil jeden pohled, a dvojici detektivů bylo hned jasné, že ho nezpůsobil vrták, ale olovo odlité do tvaru kulky. Ovšem z jaké pistole byla vystřelena a čí ruka ji v ten moment držela, to se dozví až po dlouhém vyšetřování. Chlapci z mordparty se řádně zapotí, protože nevědí nic ani o vrahovi, ani o oběti. Mrtvý chlap nikomu nechybí. Nevědí ani to, že kulatý otvor v lebce se zanedlouho stane symbolem vyřizování účtů v podsvětí, které se právě začíná formovat.


Hlavně to nikomu neříkej│Miroslava Varáčková

Slova jsou někdy nebezpečnější než pěsti…
Ivovi je dvacet a život má před sebou. Mladší sestra Eva je jeho jediná slabost, pro niž bez váhání vytáhne do boje. Sedmnáctiletá Eva je bratrův pravý opak. Je terčem posměchu, proto se snaží byt neviditelná. Ale s jizvou na tváři a stigmatem rodinné tragedie se před spolužáky uniká stěží. Když nevinné žertíky přerostou v přímočarou tyranii, Eva nachází jedinou radost ze života v tanci. A tam ji osud uštědří poslední a nejtvrdší ránu jménem láska. S něhou a porozuměním píše autorka o šikaně, pocitech osamělosti v rozvrácených rodinách a o přátelstvích teenagerů, která pro ně v těžkých chvílích znamenají všechno.
A to je pro dnešek vše. 
Četli jste některou z výše uvedených knih?
Ráda si přečtu Vaše komentáře :-)

12 komentářů:

 1. Gratuluji k nové spolupráci a přeji hezké čtení :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj :)!
  Tašku zo Slovartu mám aj ja a pravidelne nosím. Je geniálna a veľmi dobrý materiál. Inak mám doma Niečo viac a Hlavne to nikomu nepovedz.
  O Nessovi som už písala na blogu ( http://www.jajibloguje.sk/nieco-viac-patrick-ness/ ) a Mirka Varáčková je v poradí. Od nej som posledne čítala Adaptáciu a Grafitové dievča a bola som veľmi spokojná :)

  Maj sa pekne,
  Jaji
  www.jajibloguje.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj :-)
   Ta taška mě potěšila snad víc než ty knížky dohromady :-) Je opravdu úžasná a těším se, až ji budu nosit nejen do knihovny :-) Na tvůj blog ráda mrknu :-)
   Já jsem od Varáčkové zatím nic nečetla, tak jsem na její knihu celkem zvědavá :-)

   Vymazat
 3. Gratuluji ke krásné spolupráci. :) Krásné přírůstky a ještě lepší taška. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Tajně jsem doufala, že mi pošlou i tašku a jsem moc ráda. Je úžasnásuperkrásná :D

   Vymazat
 4. Gratuluji k nové spolupráci, balíček od Slovartu je naprosto dokonalý! :))
  Snad se ti budou všechny knihy líbit a budu se těšit na recenze ^^
  Přeji pěkné čtení:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji. Z balíčku jsem moc nadšená, hlavně z tašky, jak furt omílám dokola :-)

   Vymazat
 5. Gratuluju k nový spolupráci. Chensie četla Nesse a byla spokojená - ostatně s ním je spokojená pokaždý. :) A teď se chystáme na novou knihu M. Varáčkový. Nebude to veselý čtení, ale já se na něj těším. A taška je super! Je pevnější než běžný plátěný tašky, takže pro mě ideální na chození do knihovny. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Já jsem na Nesse upřímně zvědavá, zatím jsem s ním neměla tu čest. Celkem ho všichni vychvalují a recenzi od Chensie jsem četla, ta mě právě na Něco víc dost navnadila :-)
   Od Varáčkové jsem také ještě nic nečetla, na knihu jsem zvědavá, i když, jak říkáš, veselé čtení to nebude.
   S taškou souhlasím, je velká tak akorát a dostatečně pevná. Včera jsem už do ní zkoušela naskládat knihy :D Do knihovny jak dělaná. Já jsem knihy z knihovny vždycky tahala v igelitkách :D Tak aspoň už budu mít nějakou tu úroveň :D

   Vymazat
 6. Gratuluji k nové spolupráci, Marcelko :) Balíček vypadá báječně, ať se všechny knížky líbí! :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy