pátek 30. června 2017

Knižní novinky: červenec 2017

Share it Please

co mě zaujalo...Hezké dopoledne milí čtenáři.

Rok se s rokem sešel a už tu máme posledního června. Neskutečně ten čas letí, školní rok za námi, dnes se rozdává vysvědčení a dětem začínají prázdniny. Myslím, že se ani nenadějeme a už budeme zase pomalu shánět dárky na Vánoce.

Dnes bych vám chtěla představit novinky, které vycházejí v červenci a které mě něčím zaujaly, ať už obálkou nebo anotací. Je jich celkem sedm a opět převažují detektivky/thrillery nad ostatními žánry.


NázevTichá modlitba
Autor: Angela Marsons
Nakladatelství: Knižní klub
Žánrdetektivní
Vychází: 3.7.2017
Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře…
Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým.
Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…


NázevTekutý písek
AutorGiolito Malin Persson
NakladatelstvíKnižní klub
Žánr: thriller
Vychází7.7.2017
Osmnáctiletá Maja Norbergová, obyčejná dívka, výborná žačka a oblíbená kamarádka, se ze dne na den stala nejnenáviděnější osobou ve Švédsku, obviněnou z účasti na masakru na střední škole a vraždy svého chlapce a nejlepší přítelkyně. Maja však nebyla sama, kdo ten den střílel… Po devíti měsících začíná soudní proces. Po devíti měsících absolutní izolace se Maja pokusí dokázat, že se jen bránila. Veřejnost ani média jí ale nevěří. Případ však odkrývá mnohem hlubší příčiny – maska zdánlivě uhlazeného, bezproblémového života bohaté mládeže padá a vynořuje se skutečnost plná rasové i sociální šikany, drog, lhostejnosti a bezcitnosti… Tekutý písek byl vyhlášen nejlepší švédskou krimi roku, vychází ve 23 zemích.


NázevTisíc polibků
Autor: Tillie Cole
Nakladatelství: Yoli
Žánrdívčí román
Vychází: 10.7.2017
„Možná jsme jako ten třešňový květ. Jako padající hvězdy. Možná jsme se milovali příliš moc, příliš mladí a zapláli tak jasně, že musíme zaniknout. Extrémní krása, rychlá smrt.“
Jeden polibek trvá okamžik. Tisíc polibků však může vydržet na celý život.
Jeden chlapec, jedna dívka. Pouto mezi nimi je ukováno v jediném okamžiku a střeženo v srdci celou dekádu. Jejich pouto vydrží navždy. Nebo tomu alespoň věří.
Když se sedmnáctiletý Rune Kristiansen po dvou letech vrací z rodného Norska do ospalého městečka Blossom Grove v Georgii, kde se v dětství spřátelil s Poppy Litchfieldovou, vrtá mu hlavou pouze jediné: Proč mu dívka, která byla druhou polovinou jeho duše a která mu slíbila, že bude věrně čekat na jeho návrat, přestala před dvěma lety odpovídat na jeho dopisy a telefonáty? Poppyino mlčení zlomilo Runovi srdce. Zatrpkl a zatvrdil se. Když však odhalí pravdu, zároveň zjistí, že ještě větší bolest ho teprve čeká.
Samostatný román pro čtenáře od 14 let. Přichystejte si kapesníky.


Název: Poslední anglická královna
AutorSteve Robinson
NakladatelstvíMystery Press
Žánr: detektivní, thriller, historie
Vychází12.7.2017
Když americký genealog Jefferson Tayte dorazí do Londýna, zemře mu v náruči jeho starý přítel a kolega. Nedlouho poté se Tayte a profesorka historie Jean Summerová vydají po mrtvolami poseté cestě, která je zavede až do roku 1708 k Londýnské královské společnosti. 
Co si mají myslet o příběhu pěti vědců, kolegů Isaaca Newtona a Christophera Wrena, kteří byli za tajuplných okolností oběšeni za velezradu?
Jak se blíží k odhalení pravdy, Tayte a Summerová zjišťují, že se ocitli ve smrtelném nebezpečí. V jejich blízkosti se pohybuje vrah, odhodlaný obnovit to, co považuje za jedinou skutečnou královskou linii – a rovněž machiavelistický „lovec dědiců“, který v nejnovější sérii vražd, únosů a skandálů vidí jedinečnou obchodní příležitost.


NázevInkoustová stopa
Autor: Mel Starr
Nakladatelství: Knižní klub
Žánrdetektivní, historie

Vychází19.7.2017Třetí vyprávění bamptonského bailiffa a lékaře Huga de Singleton se odehrává ve středověkém Oxfordu, kam Hugh přijíždí za dívkou, již si vybral za manželku. Místo odpočinku jej však čeká případ: někdo ukradl vzácné knihy mistra Wyclifa. Z krádeže se však brzy stává vražda a sám Hugh de Singleton se ocitá v ohrožení života. Z nebezpečných situací se dostává díky svému důvtipu a prozíravosti a také s pomocí věrného Arthura, který ho na cestách doprovází.

Název: Severská rapsodie
AutorJiří Hanibal
NakladatelstvíKnižní klub
Žánr: román, historie
Vychází: 21.7.2017
V druhé polovině padesátých let devatenáctého století se životem v Praze znechucený Bedřich Smetana vydává do Goteborgu, kde naváže vztah s Fröjdou Beneckovou. Jejich vášnivá láska však stále naráží nejen na bouřlivou tvorbu génia, ale i na přízrak Smetanovy mrtvé ženy Kateřiny. Román Severská rapsodie ukazuje modlu české hudby jako člověka – vášnivého, milujícího, ale také chybujícího a trpícího.NázevČerné lekníny
Autor: Michel Bussi
Nakladatelství: Motto
Žánrdetektivní
Vychází27.7.2017
I malebná města skrývají temnou tvář a nebezpečná tajemství z minulosti. Francouzské městečko Giverny je domovem zahrad, kde maloval své obrazy Claude Monet. Koloběh města, přes den plného turistů, navždy změní nejen tři vraždy, ale i záhadně zmizelý obraz černých leknínů. Kdo zabil školáka, starého malíře a úspěšného očního lékaře? Kam zmizely obrazy z Monetova domu, zejména Černé lekníny, o nichž se povídá, že je slavný malíř namaloval těsně před smrtí? Policistům znesnadňuje vyšetřování mnoho matoucích stop, zamlčovaných faktů, ale také láska a ničivá vášeň. Uprostřed dění, v němž se prolíná přítomnost s minulostí, jsou tři ženy: velice talentovaná jedenáctiletá dívka, nebezpečně svůdná učitelka a stará vdova, která všechno pozoruje z věže svého mlýna. Pouze ony znají pravdu. Co všechno skrývají?


Jaké novinky jste si vyhlédli v červenci vy? Zaujala vás některá z výše zmíněných?

10 komentářů:

 1. Tichou modlitbu, Poslední anglickou královnu a Černé lekníny také mám ve svém červencovém výběru :) U Tebe mě ale zaujal ještě Tekutý písek, tak ten připisuji na seznam :) Děkuji za inspiraci a přeji hezký víkend, Marcel :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není vůbec zač Kristý :-) Budu se těšit na tvůj ostatní výběr z červencových novinek, třeba jsem také něco přehlédla :-) Krásný víkend i Tobě :-)

   Vymazat
 2. Zaujalo tě toho opravdu hodně. Snad se ke knihám dostaneš. :) Já jsem v červenci neobjevila žádnou knihu, kterou nutně musím mít. :D Což je na jednu stranu dobře, protože ty předcházející měsíce byly přeplněné úžasnými novinkami (tedy alespoň pro mě).;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, je toho dost, ale všechno si určitě pořizovat nebudu, to není v mých možnostech :-)) Ale Tichou modlitbu mám v plánu určitě, teď jsem si ještě objednala Ďábelské hry, které mi ještě chybí a nemám je přečtené. A pak bych chtěla ještě tu Poslední anglickou královnu, u ostatních ještě uvidím :-) To se máš, že si nic neobjevila, aspoň ušetříš a o to víc nakoupíš v srpnu :-))

   Vymazat
 3. Červenec je trochu slabší, já vyhlížím jen Poslední anglickou královnu a Tisíc polibků :) A ještě tragickou historii nás dvou :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tragická historie nás dvou mi nic neříká, mrknu, ale asi to nebude úplně můj šálek čaje, když mi to uniklo :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Popravdě jsem ještě na červencové novinky vůbec nevzdechla - takže zatím nemám žádné favority. Možná je tomu tak dobře, alespoň pohnu se svojí hromádkou a třeba nic nepřibude :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvoje hromádka o 36 knihách je mi sympatická :-))) Moje už má asi kolem stovky, ale pořád si říkám, že například v důchodu bude času dost a knihy se nezkazí :D

   Vymazat
  2. Mě by popravdě děsila stovka čekajících knih nebo i víc, takže chápu, že je Ti sympatická, přestože mně nikoliv! :)
   Samozřejmě, že seznam knih, které bych si chtěla pořídit/přečíst je dlouhatánský, ale raději bych předtím než je přidám do hromádky ji nejprve zmenšila... :-)

   Vymazat
  3. Taky bych ji ráda zmenšila, ale zároveň se bojím, že by mi mohly nějaké novinky uniknout...No je to hrozné, ale budu se muset začít krotit, přestat si brát tolik recenzáků a číst vlastní knihy.

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy