neděle 4. června 2017

Knižní novinky: červen 2017

Share it Please
...co mě zaujaloHezké dopoledne všem čtenářům.

Dnes mám pro vás knižní novinky, které vycházejí v červnu. A že jich je. Vybrala jsem ty, které mě nejvíc zaujaly. Nejvíce jsem však zvědavá na novou knihu Radky Třeštíkové, kterou jsem si už předobjednala a moc se na ni těším.


NázevDo vody
AutorPaula Hawkins
NakladatelstvíIkar
Žánrliteratura světová, thriller
Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… 
Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství…
Druhý román Pauly Hawkins, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!NázevDívky z trajektu
Autor: Lone Theils
NakladatelstvíIkar
Žánrliteratura světová, romány, záhady
Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů, a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratila na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.


Název: Podvedená
AutorCharlotte Link
NakladatelstvíIkar
Žánrliteratura světová, romány, pro ženy
Vychází: 5.6.2017
Scenárista Jonas Crane doufá, že v osamělém domě v yorkshirských slatinách unikne hrozícímu syndromu vyhoření. Doprovází ho manželka a jejich malý syn. Trojice však netuší, že ve stejnou dobu hledá jistý nebezpečný kriminálník na útěku před policií bezpečnou skrýš: Denis Shove je v podezření, že brutálně zavraždil policistu Richarda Linvilla. Kate Linvillová, dcera oběti a vyšetřovatelka ze Scotland Yardu, ztratila v otci jedinou osobu v životě, k níž měla citový vztah. Na vlastní pěst se pokouší zločin objasnit. Přitom zjišťuje, že její milovaný otec nebyl tím mužem, za kterého ho považovala. Přichází dramatické pravdě na stopu – a netuší, že rodině Cranových již začal závod s časem.


NázevMořský detektiv
Autor: Mark Douglas-Home
Nakladatelství: Plus
Žánrliteratura světová, detektivky
Vychází: 7.6.2017
„Jen zřídka se stane, že nějaká kniha zvedne laťku ve svém žánru, a přesně to Mořský detektiv udělal pro skotskou detektivku,“ napsal recenzent ve Scotsmanu. A měl pravdu. Mark Douglas-Home vychází z téže tradice jako Peter May a jeho detektivky se dotýkají jak ryze současných společenských témat, jako je ekologie či nucená prostituce, tak dávných tajemství, a obojí dokáže skloubit v poutavém příběhu s životnými postavami a věrohodně vystiženým prostředím. A navíc přichází se zcela novým typem detektiva… 
Cal McGill nemá daleko k detektivům z drsné školy, pod nepřístupným zevnějškem skrývá stejnou slabost pro lidi v nesnázích, ani on si nedělá velkou hlavu s pravidly a nezřídka se dostává do křížku s policií… Jen na rozdíl od Phila Marlowa a jemu podobných netráví většinu času po zakouřených barech, ale spíš někde na pobřeží, kde zkoumá naplaveniny a studuje mořské proudy… Cal je totiž prvotřídní oceánograf a díky svým ojedinělým znalostem dokáže občas přijít na kloub záhadám, s nimiž si jinak policie neví rady.


NázevMěsíční údolí
AutorMelanie Gideon
NakladatelstvíDomino
Žánrliteratura světová, romány, pro ženy
Vychází12.6.2017
To nejcennější, co máme, je čas.
Lux Lysanderová je uhoněná svobodná matka a špatně placená servírka. Před totálním zhroucením ji zachrání nabídka rodičů, aby si na dva týdny vyjela někam do přírody, že se jí postarají o čtyřletého syna.
Lux vyrazí tábořit do místa zvaného Měsíční údolí a užívá si volnosti. Uprostřed noci ji probudí zima, a když vyjde ze stanu obklopuje ji hustá mlha, za níž v dálce problikává světlo. Vydá se tím směrem a najednou se ocitá na prosluněné louce uprostřed skupiny lidí, jejichž oblečení, způsob mluvy i chování působí dojmem jako by byli z jiných časů.
A pak si Lux uvědomí, že oni jsou z jiných časů.
Ocitla se v idylické komunitě, žijící v naprostém odloučení od světa. Jakmile v ní odezní šok, že se přesunula časem na začátek dvacátého století, začne si Lux užívat přirozenosti a nekomplikovanosti zdejšího života. Stres a napětí moderní doby se rozplývají, namísto nich nastupuje klid a nebývalá energie.
Ke své neskonalé úlevě se může přesunovat v čase tam a zpět: od milovaného syna, který je bezezbytku dítětem moderních časů, ji to táhne zpátky na jediné místo, kde se cítí opravdu doma. Jak dlouho lze ovšem vést takto rozpolcený život?


Název: Osm
Autor: Radka Třeštíková
Nakladatelství: Motto
Žánr: detektivky, romány, pro ženy
Vychází15.6.2017
Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?
NázevMožná jednou
AutorColleen Hoover
NakladatelstvíYoli
Žánr: literatura světová, romány, pro ženy
Vychází: 16.6.2017
Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…
Název: Zmizelý
Autor: C. L. Taylor
Nakladatelství: Domino
Žánrliteratura světová, thrillery
Vychází26.6.2017
Pouto mezi matkou a dítětem je neprolomitelné. Co když ale matka cosi děsivého skrývá?
Čtrnáctiletý Billy uprostřed noci záhadně zmizel z domu. Každý člen rodiny to klade za vinu sobě samému. Wilkinsonovi jsou zkrátka tajnůstkáři, a tak není divu, že trvá celý rok, než díky veřejné prosbě o pomoc začne vyvstávat na povrch děsivá pravda.
Billyho matka Claire je na pokraji šílenství. V podivném stavu mysli se ocitá v omšelých hotelových pokojích nebo bloumá neznámými ulicemi, aniž by tušila, jak se tam vlastně dostala. V její kabelce se objeví předměty, které nikdy předtím neviděla. Claire ztrácí vědomí vlastní identity.
Když se to stane poprvé, lékař to připisuje neobvykle silné reakci na stress. Když se ale jednoho dne Claire probudí s krví na rukách, nikdo nechápe, jak se to mohlo stát. A nejméně ze všech tomu rozumí právě Claire...Jaké novinky jste si vyhlédli v červnu vy? 
Zaujala vás některá z výše zmíněných?

4 komentáře:

 1. Červen ohledně novinek nic moc pro mě. Nejsou tam žádné kousky co bych si řekla, jo to musím mít, něco málo mě zaujalo, ale uvidím. Např. Dívky z trajektu; Možná jednou.
  Pak teda mám zálusk na nové vydání H.Pottera, které tu nemáš zmíněné, ale možná počkám až vyjdou všechny, jestli pak nebude ten box. Neboť já nedávno dala svoje HP dál. (Ale kdybych na ně mela jo chuť, tak mám všech sedm ve čtečce)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. H. Potter mě kdysi jaksi minul, dodnes jsem nečetla žádný díl a myslím, že už si ani žádný nepřečtu - i když nikdy neříkej nikdy :-) Takže mě všechen šrumec kolem něj nechává chladným, ale chápu, že ho hodně lidí "žere" :D Třeba ho jednou budu předčítat synovi jako pohádku na dobrou noc :D

   Vymazat
 2. Pěkný výběr. Do vody mě také zaujalo a to samé platí i o knížce Možná jednou a koneckonců bych si ráda přečetla i nový román od Třeštíkové :) Je strašné, jak se ten seznam "chci si přečíst" rozšiřuje :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mi povídej, můj seznam se také nebezpečně prodlužuje :D

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy