středa 17. května 2017

Úlovky z knihovny (2)

Share it Please
Hezké dopoledne všem mým čtenářům.
Po dvou měsících jsem opět zavítala do knihovny. Musela jsem vrátit půjčené knihy (Ostré předměty, Kam se poděla Elizabeth, Až na konec všech dní, Ztracená naděje), protože mi už končila výpůjční doba. Co nejvíc jsem to oddalovala, protože mi bylo jasné, že se domů nevrátím s prázdnou. Naštěstí jsem si půjčila zase jenom čtyři knihy, a to celkem starší kousky. Chodím do takové mrňavé ostravské pobočky, kde jsou novinky dlouhodobě zarezervované a tak si jen půjčím, co mě zrovna zaujme. 

Jelikož jsem tam byla dopoledne, očekávala jsem buď setkání školáků nebo důchodců. Tentokrát tam měli sraz důchodci, jedna paní ostatním členkám povídala ve zkratkách o různých knihách. Když doporučovala knihu Příliš krátký provaz, nastražila jsem uši. Knihu jsem nedávno četla a recenzovala. Měla jsem hned chuť zapojit se do hovoru, ale na to jsem moc introvertní člověk :-) Tak jsem jen poslouchala a v duchu se usmívala.

Vraťme se k tomu, jaké knihy jsem si půjčila. Mé kroky hned zamířily do oddělení detektivek. Nakonec jsem si vybrala detektivky/thrillery a jednu romantiku v novinkách, které byly teda pořádně probrané a žádná super novinka se tam samozřejmě neskrývala.
Vraždy v kruhu: Muž na dně│Iva Procházková


Nejdříve jsem sáhla po knize od Ivy Procházkové Vraždy v kruhu: Muž na dně. Televizní seriál jsem neviděla, jen mě nedávno zaujal druhý díl Dívky nalehko a byla jsem ráda, že jsem zrovna narazila na první díl.

Kolik motivů může mít jedna vražda? 
Kolem mrtvého z jezera se vynoří plejáda svérázných osob: od pěstitele konopí přes renomovaného architekta, promiskuitního policistu až po tajemnou Kubánku. S neortodoxním kriminalistou Holinou se budeme prodírat labyrintem vyšetřování a přitom nahlédneme hluboko do životů propojených pletivem silných emocí a rozporuplných činů. 

Kriminální román Ivy Procházkové je předehrou seriálu Vraždy v kruhu s Ivanem Trojanem, Richardem Krajčem a Hanou Vagnerovou v hlavních rolích, jehož vysílání chystá Česká televize od ledna 2015. V románu poznáváme hrdiny s časovým předstihem dvou let, sledujeme začátky jejich vztahů, jsme u samých kořenů jejich pozdějších televizních osudů.Jeden ze sta│Jack Kerley


Tuto knihu už mám strašně dlouho v seznamu Chci si přečíst a když jsem ji tam viděla, řekla jsem si proč ne. Jedná se rovněž o první díl série a uvidím, jak se mi bude líbit.

Rafinovaný vrah útočí Bizarní a záhadné vzkazy nalezené na dvojici mrtvol v alabamském městě Mobile jsou podnětem k horečnatému pátrání, jímž jsou pověřeni mladý detektiv Carson Ryder a zkušený policista Harry Nautilus. S přibývajícím počtem mrtvol se Ryder noří do úděsné minulosti vlastní rodiny a hledá radu u svého psychopatického bratra, který byl usvědčen z podobných odporných zločinů. Ryder je brzy konfrontován nejen s vlastními zasunutými obavami a děsivými sny, ale také s vědomím, že další vrahovou obětí má být někdo, koho zná.

Pod vodou│Juli Zeh


Kniha z nakladatelství Host, o které jsem nečetla žádné pozitivní recenze, spíše ty negativní. Tak si chci udělat vlastní názor. Zvědavost je zase silnější.

Když se z pravdy stane lež a z útočníků jsou náhle oběti… Herečka Jola přijela se svým partnerem Theem na ostrov, aby se připravila na další roli. Když pozná Svena, nevinný flirt se promění ve smrtonosný milostný trojúhelník, který zboří všechna pravidla. Sven opustil Německo a začal na ostrově pracovat jako instruktor potápění. Jeho heslo zní: nepleť se do problémů jiných lidí. Teď zjistí, jaké to je změnit se ze svědka ve spoluviníka. A pochopí, že je jen součástí vražedné hry, ve které nikdy neměl šanci. Román Pod vodou je mistrně zkonstruovaný psychologický thriller v tradici Patricie Highsmithové, v němž čtenář stejně jako Sven ztrácí veškeré jistoty. Juli Zeh se podařilo napsat skvostné, střízlivé komorní drama o svobodné vůli, odsuzování druhých, vině a moci.

Tajemství letního odpoledne│Kate Morton


Tuto spisovatelku má ráda moje vedoucí z práce, k níž se po mateřské zase vrátím (doufám!) a hodně si chválila Zapomenutou zahradu. Ta byla bohužel vypůjčená, tak jsem si půjčila tuto její novější. Vůbec nevím, co mám očekávat, ani anotaci jsem si pořádně nečetla, tak uvidím.

Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. O třicet let později je Laurel oblíbenou herečku, kterou však stále tíží stíny minulosti a vzpomínky. Vrací se proto zpátky na rodinnou farmu a začíná skládat střípky utajené historie - příběhu Dorothy, Vivien a Jimmyho, tří osob ze zcela odlišných světů, které za války svedla v Londýně dohromady náhoda a jejichž životy se krutě a osudově propletly. Strhující příběh o záhadách a tajemstvích, o divadle a krádeži, o vraždě a věrné lásce, odehrávající se střídavě ve třicátých a šedesátých letech minulého století.Co vy a knihovna? Navštěvujete nebo máte svých vlastních knih dost? Co jste si naposled půjčili? Ráda si přečtu vaše komentáře :-)

6 komentářů:

 1. Ostré předměty mi tu zrovna leží na poličce a trpělivě čekají :D A zrovna dneska jdu vrátit Andělskou mrchu, ale hodlám zbaběle utéct :D Z tvých půjčených mě zaujala Pod vodou. Možná také díky zvědavosti, jestli je vážně tak špatná. Ať se ti všechny knihy líbí a snad tě právě Pod vodou nezklame :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak dej pak určitě vědět, jak se ti Ostré předměty líbily. Já bych taky zbaběle utíkala, ale pak bych na to pořád myslela..a co kdyby tam byla nějaká super knížka, která by mi tím pádem unikla :D A děkuji. Hned se sice na ni nedostane, je v pořadí, ale mám v plánu je přečíst, vypůjčené je můžu mít max 3 měsíce, pokud si nějakou někdo nezarezervuje, tak mám času habaděj :D

   Vymazat
 2. Zaujala mě ta kniha Jeden ze sta, těším se na recenzi a doufám, že bude :D

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělé úlovky, tu sérii Vraždy v kruhu jsem pořídila mamce a byla nadšená, tak věřím, že to bude dobré :) Taky se teď po letech chystám obnovit své členství v knihovně a moc se těším, jaké poklady tam objevím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty Vraždy v kruhu si právě pamatuji, že jsi se o nich zmínila na svém blogu, takže jsem knihu hned brala :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy