pondělí 22. května 2017

Knižní přírůstky (12)

Share it Please
Hezký večer všem čtenářům.

Dnes přicházím s rozbalováním dvou balíků. První balíček mi přišel už před týdnem, ale čekala jsem ještě na jeden balík, který dnes dorazil a konečně můžu tento článek sepsat. 

V první balíčku se ukrývá recenzní výtisk od nakladatelství Omega, kterému tímto děkuji. Knihu jsem zaznamenala už dříve a po pravdě jsem snad každý den koukala na aktuality Omegy, jestli náhodou nebude na tuto knihu konkurz. Nechtěla jsem ho totiž promeškat. Anotace vypadá lákavě, stejně tak i obálka. O jakou knihu se jedná?
Metoda 15/33│Shannon Kirk


Představte si bezmocnou, šestnáctiletou, těhotnou dívku, kterou právě někdo unesl z domova a naložil do špinavého auta.
Jenže: dívka je sociopatka, má IQ na hranici geniality a je to skvělá manipulátorka. Od první chvíle únosu touží po dvou věcech – ochránit své nenarozené dítě a nemilosrdně se únosci pomstít. Promyšleně a s klidnou hlavou kalkuluje a čeká na správný okamžik k útoku.
Tento thriller je o tom, co se stane, když oběť je stejně bezcitná jako únosce. Příběh plný zvratů vede k zamyšlení, kdo je tu vlastně oběť a kdo agresor.
⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫Další balík v pořadí je opravdu balík. U Arary.cz jsem si ve výprodeji objednala 11 knih. Nakonec jich mám "jen" 10. Na jsem čekala skoro měsíc. Objednávku jsem učinila 29.4. a teprve dnes mi konečně dorazila. Celá objednávka totiž stála na dvou knihách, které nebyly skladem a jaksi je dodavatel stále nedodal. Z Arary mi psali, že pokud se mi již nechce čekat, není problém objednávku změnit. Tak jsem tak učinila. Moře klidu a Já, poutník jsem stornovala a vybrala si druhý díl romantické série Taťána a Alexandr. Teď ještě sehnat první a třetí díl 😁 .

Celkem jsem se bála, v jakém stavu knihy přijdou. Pár blogerů si stěžovalo, že jim knihy přišly s natrženými obaly či zažloutlými stránkami. Čekala jsem pomalu salátové vydání a nakonec jsem byla mile překvapena. Zažloutlé stránky mají jen dvě knihy, a to jen listy z pohledu na knihy shora. Akorát přebaly jsou trochu ošoupané nebo ohýbané, ale to je maličkost. Jediné, co mě trochu mrzí, je popsaný obal u knihy Zapomenuté dítě, což je patrné z fotografií. Upřímně, nechápu, kdo si může psát poznámku či cokoliv na knihu?!
Zapomenuté dítě│Charlotte Link

Od této autorky jsem četla pouze Šmíráka, který mě celkem bavil, tak jsem si řekla, proč nezkusit zrovna tuto knihu.

V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka Amy. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo. Při pátrání se musí vrátit hluboko do minulosti.
Až k děsivému odhalení jednoho prosincového dne před více než třiceti lety. A dokonce ještě dál, do doby 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě... Než vyšetřovatelka pochopí, že duševně nemocný pachatel dodnes neuhasil svou nenávist a touhu po pomstě, s hrůzou si uvědomí, že už může být pozdě...


Marťan│Andy Weir

Marťana jsem četla, když jsem byla těhotná. Bylo to loni v dubnu. Měla jsem šílenou čtecí krizi, trpěla jsem únavou a byla jsem v jednom kuse ospalá. Každý den jsem přečetla jen pár stránek a konec. Pak se to zlomilo, knihu jsem zhltla a byla nadšená! Takovou originální a vtipnou knihu jsem už dlouho nečetla. Hlavního hrdinu jsem si zamilovala, myslím si, že je to muž, po kterém touží každá žena - poradí si vždy a za každé situace a nikdy neztrácí humor :-)

Je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi…
Před šesti dny se Mark Watney jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Teď je přesvědčený, že bude prvním člověkem, který tam zemře. Málem zahynul v prašné bouři a zbytek jeho posádky odletěl v domnění, že je mrtvý. Mark nemá jak odeslat zprávu, že přežil. A i kdyby se s lidmi na Zemi spojit dokázal, zásoby mu dojdou mnohem dřív, než by stačila dorazit pomoc. Mark se však nevzdává. Vyzbrojen pouze svým důvtipem, technickými dovednostmi a nevyčerpatelným smyslem pro humor, který se pro něj stane nejcennějším zdrojem síly, se pouští do tvrdošíjného boje o přežití. Jak zdolává jednu zdánlivě nepřekonatelnou překážku za druhou, začíná věřit, že by na cizí planetě přece jen mohl obstát. Jenže Mars mu ještě přichystá nejedno překvapení…


Na co Alice zapomněla│Liane Moriarty

Od této autorky mám zatím pouze Manželovo tajemství, které se mi líbilo a mám v plánu si dokoupit všechny autorčiny knihy. Snad se mi to v brzké době povede, i když teď už autorce vyšla snad šestá nebo sedmá kniha, tak nevím nevím. Jestli tímhle tempem bude psát další knihy, tak to nikdy nebudu mít komplet.

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?


Čas odejít│Jodi Picoult

Tuto knihu jsem četla před víc jak rokem, ale vryla se mi hodně do paměti. První kniha, u jejíhož konce jsem měla husí kůži a mrazilo mě po celém těle. Super zážitek. Měla jsem ji půjčenou z knihovny a po přečtení jsem věděla, že si ji musím pořídit i do vlastní knihovny.

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? 
Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.


Zmizelá│Gillian Flynn

Zmizelou jsem dosud nečetla, ano stydím se. Viděla jsem pouze film a říkala si, že knihu nemá ani cenu číst. Od Gillian Flynn jsem četla Temné kouty i Ostré předměty a obě knihy mě až tak úplně nenadchly. Ale autorka se prý s každou další knihou zlepšuje a tato je prý famózní. Tak snad mě nezklame.

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… 
Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy?
Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem…
Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).


V plamenech│Rosamund Lupton

Autorčino Dokonalé ticho bylo dokonalé, Sestra dechberoucí takže od této knihy očekávám hodně. A moc se na ni těším. Doufám, že se k ní dostanu co nejdříve.

Ve škole vypukl ničivý požár. Uprostřed ničivý plamenů zůstanou i děti Grace, sedmnáctiletá Jenny a osmiletý Adam. Grace, která je shodou okolností zrovna poblíž školy, v tu chvíli myslí jen na jediné – musí své děti zachránit. Za každou cenu... Zatímco Grace i Jenny leží v bezvědomí v nemocnici, jejich duše se oddělují od poraněných tělesných schránek a vidí, co ostatní vidět nemohou. Byl požár jen nehoda, anebo ho někdo založil úmyslně? Kdo by to udělal? A proč? S každou odpovědí se však vynořuje jen stále více a otázek… Grace musí odhalit totožnost pachatele a ochránit před ním svoje děti, protože indicií, které naznačují, že se jim žhář pokusí znovu ublížit, je až podezřele mnoho. Aby se jí to podařilo, musí dokázat nemožné – překročit hranice fyzických slova a pokusit se o zázrak. Psychologický thrilleru s prvky detektivního románu od britské autory Rosamund Luptonové, jejíž prvotina Sestra se stala bestsellerem a získala v roce 2010 ocenění za nejlepší prozaický debut.


Taťána a Alexandr│Paullina Simons

Moc nevím, co od této knihy očekávat, ale celá série má celkem vysoké hodnocení, tak snad nebudu zklamaná. Ale nejdříve si chci sehnat první díl. Kniha mi přišla bez přebalu, tak nevím, jestli ho původně má mít anebo ne.

Rok 1943. New York. Město nových nadějí, tisíce kilometrů vzdálené od válkou zmítané Evropy i rodného Leningradu. Město, do něhož Taťána přijela začít nový život a kde se narodilo její dítě – Alexandrův syn. Jenomže ani oceán nedokáže Taťanu oddělit od stínů minulosti a z nejistého pocitu, že je její manžel stále naživu, se stává jistota i posedlost. Mezitím se v ruinách Starého světa Alexandr ze všech sil snaží uniknout všudypřítomné smrti. Ví, že proti němu stojí nejen nacistický nepřítel, ale i vražedné soukolí Stalinova režimu. Kupředu ho žene jediná myšlenka – ještě jednou se setkat s Taťánou… Druhý díl legendární romantické ságy Paulliny Simonsové.


Skočný příliv│Rolf Börjlind, Cilla Börjlind

Četla jsem, kniha se mi líbila. Druhý díl se mi líbil méně, ale jelikož jsem si už dříve ve slevách koupila třetí díl Černý úsvit, který jsem ještě nečetla, ráda jsem si doplnila celou sérii.

Ostrovní pláž v zátokách Hasslevikarna se stane němým svědkem nelidské vraždy. Obětí je neznámá těhotná žena. Píše se rok 1987, případ je po čase odložen jako nevyřešený. Po více než dvaceti letech ho znovu otevírá Olivia Rönningová, studentka Policejní akademie. Má k dispozici moderní metody a techniky, novinové články, spisy, svědectví, ale chybí jí to nejpodstatnější – Tom Stilton, který tehdy vedl vyšetřování, ale teď jako by se po něm slehla zem… Výjimečný debut, jehož tíživá severská atmosféra čtenáře okamžitě vtáhne do děje a odmění je nečekaným závěrem; vychází ve 22 zemích.


Třetí hlas│Rolf Börjlind, Cilla Börjlind

Jak jsem uvedla výše, tento druhý díl se mi sice líbil o trochu méně, ale ráda jsem si doplnila celou sérii. Podle obálky a anotace jsem čekala příběh odehrávající se v cirkusovém prostředí, těšila se na nějaké to panoptikum, ale cirkus zde byl jen okrajově.

Zaměstnanec švédské celní správy Bengt Sahlmann byl nalezen oběšený ve svém domě – jeho nedobrovolná smrt nejspíš souvisí se zabavením velké dodávky drog. V Marseille objevili brutálně zavražděnou slepou ženu, kdysi asistentku proslulého cirkusového vrhače nožů. Stockholmský komisař (a bývalý bezdomovec) Tom Stilton se na žádost přítele vydává do Francie zjistit, co se ve skutečnosti stalo. Olivia Riverová (dříve Rönningová, studentka Policejní akademie) znala Sahlmanna a chce vypátrat jeho vraha. Oba případy se záhy protnou a donutí Toma a Olivii ke spolupráci, ač se navzájem nemohou vystát. Sužováni nočními můrami se ocitají tváří v tvář další...


Dívka, která se dotkla nebe│Luca Di Fulvio

Knihu jsem měla na seznamu Chci si přečíst, byla za levný peníz, tak jsem si řekla, proč ne...Očekávám výjimečný příběh, tak snad nebudu zklamaná. Kniha je totiž celkem bichle, má přes 600 stran.

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě.
Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…
A to je pro dnešek vše. Napište mi, zda knihy znáte, jestli jste některé četli a jak se vám líbily. Moc ráda si přečtu vaše komentáře.


24 komentářů:

 1. Krásné přírůstky :) Četla jsem jen Zmizelou, ale jinak bych si určitě vybrala :) Čas odejít, Na co Alice zapomněla, Dívka, která se dotkla nebe, Taťána a Alexandr :) Přeji pěkné čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, snad se k některé z nich brzy dostanu. Na Zmizelou si brousím zuby už delší dobu :-)

   Vymazat
 2. Pěkná nálož :-) Linkovou teď budou mít i levně v KKdle nového katalogu, tak o ní uvažuji také a také o Zmizelé,kdy jí budou mít v kompletu za slušný peníz.
  Hezké čtení přeji :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od Linkové bych chtěla ještě V údolí lišek, kniha má krásnou obálku... A děkuji :-)

   Vymazat
 3. Wow, super knížky, brala bych je všechny :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Slušná nálož :-) Doma mám jen Marťana na kterýho se fakt těším :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marťan je super úžasný boží! :D Určitě mám v plánu si ho přečíst zase znovu :-) Nikde jinde jsem se nedozvěděla o pěstování brambor jako právě v této knize :D A to mám vystudovanou biologii :D

   Vymazat
 5. Parádní kousky! Knihu Na co Alice zapomněla mám doma už dlouhou dobu. Měj krásný den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak třeba si ji přečteme zároveň :D a pak se podělíme o názory :-)

   Vymazat
  2. Mám v plánu tuto knihu zařadit do čtenářské výzvy na DTBK do Kniha se jménem v názvu, takže určitě de na ni letos chystám :)

   Vymazat
  3. Vidíš, díky za tip! Tuto kategorii ještě splněnou nemám, takže se mi taky hodí. Paráda :-)

   Vymazat
 6. Tak to je pořádná objednávka. :D Na co Alice zapomněla a V plamenech jsem četla, jsou to zajímavé knihy. :) Metodu mám zrovna rozečtenou. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je, asi moje největší od dob, kdy čtu :D Metodu mám v pořadí, musím prvně dočíst Tajemství hřbitova Crossbones...

   Vymazat
 7. Wau, to je knížek :) A některé fakt zajímavé :)
  Pořádně si je užij :)

  OdpovědětVymazat
 8. Dost knih se zabavuje pro me :D Jsem zvědavá na Zapomenuté dítě, také mám doma! A jinak Ztracená je úžasná a závidím metodu. Prý je dost dobrá :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ha! Nedám :D Na Metodu jsem fakt zvědavá a když mě nebude bavit, tak ti ji přepošlu, chceš? :D

   Vymazat
 9. Tak musím říct, že tahle hromádka je plná věcí, které bych taky brala. Hlavně se brzy chystám na Charlotte Link a Jodi Picoult, a strašně mě zaujala ta Metoda, jenže jsem věděla, že bych neměla prostor na rychlé přečtení a sepsání recenze, tak jsem se do konkurzu ani nehlásila. Budu se proto těšit na Tvé dojmy, užij si čtení a měj se krásně! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Metodu už začínám pomalu číst, sama jsem zvědavá, jaká bude :-) Od Jodi se mi některé knížky líbily, některé nelíbily, ale vcelku ji hodnotím hodně pozitivně a mám v plánu si přečíst postupně všechny knihy, co byly u nás vydány. Taky se měj moc krásně :-)

   Vymazat
 10. Krásné přírůstky :) Marťan je dokonalá knížka!
  Marky (Books are my life...)

  OdpovědětVymazat
 11. Úžasné kousky! Ať se líbí! Z tvého výběru bych si neváhala přečíst Marťana, Na co Alice zapomněla a Jodi :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :-) Doufám, že se ke knížkám brzy dostanu :-)

   Vymazat

Děkuji moc za komentáře.

Pravidelná spolupráce

Pravidelná spolupráce

Jednorázová spolupráce

Jednorázová spolupráce

Kde mě najdete

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy